Wydrukuj tę stronę
środa, 25 września 2019 07:59

Przejazd pod wiaduktem czeka na otwarcie - fotogaleria

 
Przejazd pod wiaduktem czeka na otwarcie - fotogaleria fot. Rafał Wichniewicz

Ostatnie prace wykończeniowe trwają jeszcze przy budowie szerszej przeprawy między al. Reymonta i ul. Słoneczną - otwarcie drogi dla kierowców nastąpi już w niedługim czasie, po dokonaniu odbiorów.

Od momentu otwarcia jednokierunkowego (póki co) przejazdu między al. Reymonta a skrzyżowaniem z ul. Konikowo i ul. Słowackiego, zmotoryzowani gnieźnianie mogą obserwować ostatnie prace trwające przy przebudowie wiaduktu w ciągu ul. Pod Trzema Mostami. W ostatnich tygodniach trwały roboty wykończeniowe, prowadzone przez głównego wykonawcę, ale efekty można już obserwować na miejscu. 

Zgodnie z założeniami pierwotnej koncepcji, zmotoryzowani zyskali drogę, umożliwiającą jednoczesne mijanie się przejeżdżających dwóch samochodów, a dodatkowo powiększone światło przeprawy pozwala na poruszanie się pojazdów ciężarowych. Jednocześnie obok wybudowano szeroki chodnik wraz ze ścieżką rowerową. Ten ciąg łączy się z ulicą Osiniec, która została skomunikowana z ul. Słoneczną nową drogą, powstałą również w ramach tej inwestycji (między fabryką baterii a bazą PKS). W rejonie skrzyżowania ul. Pod Trzema Mostami i ul. Słoneczną oraz ul. Kolejową powstała sygnalizacja świetlna (dzięki niej projekt w dofinansowaniu był wyżej punktowany) - główna droga z pierwszeństwem przejazdu prowadzić będzie od strony wiaduktu w kierunku ul. Osiniec. Od strony al. Reymonta powstało rondo, komunikujące ul. Pod Trzema Mostami, al. Reymonta oraz fragment drogi dochodzącej od Ronda im. rtm. Witolda Pileckiego.

Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 36 milionów złotych, z czego 17 mln 888 tys. pochodzi z dofinansowania Urzędu Marszałkowskiego. Do inwestycji 5 mln złotych dołożyły Polskie Linie Kolejowe, a pozostała kwota została zadysponowana z budżetu Miasta Gniezna. Prace przy przebudowie układu komunikacyjnego na ul. Pod Trzema Mostami trwały od 2015 roku, kiedy to rozpoczęły się rozmowy z koleją. W sierpniu 2017 roku rozebrano dwa nieczynne już wiadukty od strony ul. Słonecznej. Przeprawa ma zostać otwarta dla kierowców najpóźniej w połowie października br., ale pojawiły się sygnały iż może to nastąpić nieco wcześniej. Więcej zdjęć w galerii.

Galeria

23 komentarzy

startpoprz.12nast.koniec