Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 07 października 2019 08:17

Działki z boiska szkolnego trafiły na przetarg

 
Działki z boiska szkolnego trafiły na przetarg źródło: Google Street View

Cztery nieruchomości, które wydzielono w miejscu boiska szkolnego przy ul. Kasprowicza, zostały już wystawione na sprzedaż. 

Mowa o działkach należących do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przy ul. Cieszkowskiego i kontrowersyjnej decyzji Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego.

Jak informowaliśmy jeszcze wiosną, Starostwo Powiatowe postanowiło sprzedać cztery działki, które już kilka lat temu zostały wydzielone na terenie boiska od strony ul. Kasprowicza. Decyzję tę motywowało brakiem środków w budżecie, a większość radnych powiatowych wyraziła zgodę na zbycie nieruchomości. Odbyło się to w atmosferze protestów, wysyłanych przez różne grupy osób związanych z placówką z ul. Cieszkowskiego - emerytowanych nauczycieli czy rodziców. W tej sprawie odbyło się nawet spotkanie w Starostwie Powiatowym. Ostatni taki apel o wstrzymanie sprzedaży pojawił się w poprzednim miesiącu - jak widać, bez skutku. Jednocześnie jednak Starostwo Powiatowe podpisało we wrześniu br. umowę z Miastem Gnieznem o możliwości wykorzystywania boiska sportowego przy ul. Konikowo przez najbliższe placówki podległe powiatowi - ZSP nr 2 oraz ZSE-O.

Przetarg na zbycie nieruchomości działek przy ul. Kasprowicza został już ogłoszony i jego rozstrzygnięcie nastąpi pod koniec października br. Na sprzedaż wystawiono cztery równe nieruchomości o powierzchni 653 metry kwadratowe każda. Wszystkie zostały wycenione na kwotę 137 130 złotych netto i przeznaczone są pod zabudowę jednorodzinną - zainteresowani muszą w określonym czasie wpłacić niezbędne wadium by wziąć udział w przetargu. 

Galeria

24 komentarzy

startpoprz.12nast.koniec