Wydrukuj tę stronę
wtorek, 08 października 2019 12:32

Przebudowa dużego skrzyżowania za półmetkiem

 
Przebudowa dużego skrzyżowania za półmetkiem fot. Rafał Wichniewicz

Robotnicy wykonali już część prac, związaną z przebudową skrzyżowania ul. Wrzesińskiej i Kostrzewskiego. Ruszyła też budowa stacji paliw.

Roboty na newralgicznym skrzyżowaniu, przy którym zbiega się ruch z ulic należących do trzech zarządców, rozpoczęły się w maju br. Zgodnie z projektem przebudowy, realizowanej przez prywatnego inwestora, dotychczasową sygnalizację świetlną zastąpi rondo.

Od momentu ruszenia z przebudową, w rejonie prowadzonych prac dokonano przede wszystkim przeniesienia istniejących lub budowy nowych instalacji podziemnych, a także przebudowy części ulicy Kostrzewskiego i Wrzesińskiej. Powstały docelowe zjazdy od strony miasta w kierunku ul. Kostrzewskiego oraz z ul. Kostrzewskiego w kierunku ul. Wolności. Ponadto powstał zjazd na teren nieruchomości, przy której aktualnie trwa budowa stacji paliw, a docelowo powstanie także supermarket. W ostatnim czasie ukończono odbudowę nitki stanowiącej ciąg pieszo-rowerowy, istniejący wzdłuż ul. Kostrzewskiego - z zachowaniem asfaltowej nawierzchni.

Obecnie prace przenoszą się na środek skrzyżowania, który do tej pory nie uległ przebudowie. Tu rozpoczęły się działania mające na celu budowę wyspy dla projektowanego ronda. Dlatego też z ruchu wyłączono wjazd i wyjazd z ul. Artyleryjskiej, która po przebudowie będzie drogą jednokierunkową. Realizacja całej inwestycji potrwa jeszcze kilka tygodni. 

Galeria

3 komentarzy