wtorek, 08 października 2019 16:00

Inżynier dla MOK-u droższy, niż zakładano

 

Zbliżająca się przebudowa Miejskiego Ośrodka Kultury ma już wyłonionego inżyniera kontraktu, który poprowadzi realizację tego zadania. Cena była jednak znacznie wyższa od zakładanej.

Pierwszym etapem realizacji zadania, jakim jest przebudowa ośrodka przy ul. Łubieńskiego, było wyłonienie Inżyniera Kontraktu dla wspomnianego zadania inwestycyjnego. Działanie to pozwoli na przekazanie nadzoru technicznego nad prowadzonymi pracami instytucji zewnętrznej, posiadającej ku temu odpowiednie kompetencje. To też pozwala dodatkowo ustrzec się przed kłopotami, jakie m.in. napotkano przy przebudowie CK eSTeDe (projekt przebudowy: Jaki ma być stary-nowy MOK?).

MOK pierwszy przetarg na to zadanie ogłosił na początku września i wówczas do tego zadania zgłosiły się dwie firmy - Agencja Inwestycyjna TERRA z Poznania z kwotą 190 650 zł oraz Zachodnie Centrum KOnsultingowe EURO INVEST z Gorzowa Wielkopolskiego z kwotą 276 750 zł. Wobec całkowitej kwoty brutto 147 600 zł, które MOK planował przeznaczyć na to zadanie, postępowanie zostało unieważnione. 

Do drugiego przetargu ogłoszonego w połowie września zgłosiły się dwie firmy - ponownie Agencja Inwestycyjna TERRA z tą samą kwotą oraz KOMPLET INWEST z Gorzowa Wielkopolskiego z ceną 230 994 zł. Ostatecznie zdecydowano iż wybrana zostanie pierwsza z ofert na kwotę 190 650 złotych, a to oznacza iż pozostałe ponad 43 tysiące będzie musiał dołożyć MOK.

W najbliższym czasie zostanie ogłoszone postępowanie na same prace budowlane - jak o tym, jak ułożą się oferty w tym przypadku, okaże się w najbliższym czasie.

9 komentarzy

 • Link do komentarza ing czwartek, 10 października 2019 20:32 napisane przez ing

  Przeczytajcie sobie SIWz i projekt umowy z Inżynierem. trzeba być samobójcą żeby zgodzić się za 190 tys na takich warunkach. W karach umownych dla Inżyniera brakuje tylko obcinania palców i przypalania goracym żelazem.

 • Link do komentarza Agnieszka czwartek, 10 października 2019 19:33 napisane przez Agnieszka

  MOK powinno się połączyć w jeden komplex z terenem dawnego Liceum nr I. Obie te placówki sąsiadują ze sobą i rozdziela je tylko płot. Liceum ma ładną salę koncertową dla prezentowania muzyki poważnej . Ma tez multum sal dawniej lekcyjnych do różnorodnych zajęć dydaktyczno- kulturalnych. Ma tez małą salę gimnastyczną na różne aerobiki i inne zajęcia taneczne. Ma również bursę, która mogła by służyć jako hotel dla zespołów odwiedzających Gniezno przy różnych okazjach. Ma tez z duży wewnętrzny parking. Natomiast MOK ma fajną salę na rożne dyskoteki i koncerty muzyki współczesnej oraz zespołów rockowych . Ma fajny bar i sale wystawowe. Ma też urocze "zielone zaplecze". Szkoda, że nie podjęto próby połączenia tych działek - obiektów w jeden kompleks kulturalny Gniezna.

 • Link do komentarza Tomasz czwartek, 10 października 2019 09:51 napisane przez Tomasz

  Znawca, nie słyszałeś w urzędzie że chodzi o to komu się zapłaci itd?

 • Link do komentarza rzeczoznawca środa, 09 października 2019 19:26 napisane przez rzeczoznawca

  Wzięli firmę zewnętrzną , woleli zapłacić z podatków, niż brać odpowiedzialność osobistą, jakby coś się spieprzyło. Zawsze mogą wystąpić do sądu, jako inwestor za źle wykonane zadanie, brak rzetalności i takie tam duperele. Na pewno umowę sztab prawników urzedu tak skonstruował, że odpowidajać będa za wszystko do trzeciego pokolenia. Dlatego oferty były drogie, bo oferenci wkalulowywali ewentualne kary umowne lub roszczenia

 • Link do komentarza Pan Cogito środa, 09 października 2019 16:30 napisane przez Pan Cogito

  Dajcie spokój poseł Dolata jako promotor PiS w starostwie poprzedniej kadencji prowadził dwie rozbudowy szpitala i estede. Obie leżą i kwiczą. A osoby z uprawnieniami z Gniezna mogły zgłosić się do przetargu. I zaoferować tańsza cenę.

 • Link do komentarza inzynier środa, 09 października 2019 11:54 napisane przez inzynier

  W Gnieźnie mamy ponad dwudziestu inżynierów budownictwa z uprawnieniami do projektowania i nadzoru oraz do kierowania budowami? O co tu chodzi ? Dlaczego tym remontem i przebudową musi się zająć aż konsorcjum ? W ŁUBOWIE wójt przerabiał sklep na żłobek i żadne konsorcjum nie było potrzebne ( tylko poseł Dolata). Czy tylko wójt Łozowski potrafi być dobrym gospodarzem ????

 • Link do komentarza Znawca środa, 09 października 2019 07:15 napisane przez Znawca

  CHA CHA CHA. Wybrano firmy zewnętrzne a w rzeczywistości one wynajmą do nadzoru inżyniera budowlanego z uprawnieniami z ....... Gniezna

 • Link do komentarza Wiesław środa, 09 października 2019 01:53 napisane przez Wiesław

  Dziwne że w Polsce wszystko jest drożej niż się zakłada. Np. Autostrady, oczyszczalnia, i budynki publiczne. A siłę roboczą mamy cztery razy tańszą niż na zachodzie. Ciekawe kto tym razem chce i ile zarobić?

 • Link do komentarza Prezes środa, 09 października 2019 01:50 napisane przez Prezes

  Jak to - prawie 200 000 zł na inżyniera kontraktu, a co robi kandydat na posła Pilak, Polskę chce naprawiać, a prostej przebudowy MOK nie POtrafi dokonać ? Przecież on jako dyrektor-teolog na wszystkim się przecież zna. Swoją drogą jest to ewenement na skalę Gniezna- jakoś nie słyszałem, aby dokonując przebudowy czy remontu jakiejkolwiek instytucji, szkoły czy przedszkola byli zatrudniani tacy inżynierowie kontraktu. I tak Budasz z Pilakiem miasto dalej zadłużają, ale co tam te 200 000 zł, przecież to nie z ich prywatnych pieniędzy idzie, tylko z pieniędzy podatników. Karuzela Asów z PO kręci się dalej.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane