Wydrukuj tę stronę
wtorek, 08 października 2019 16:00

Inżynier dla MOK-u droższy, niż zakładano

 

Zbliżająca się przebudowa Miejskiego Ośrodka Kultury ma już wyłonionego inżyniera kontraktu, który poprowadzi realizację tego zadania. Cena była jednak znacznie wyższa od zakładanej.

Pierwszym etapem realizacji zadania, jakim jest przebudowa ośrodka przy ul. Łubieńskiego, było wyłonienie Inżyniera Kontraktu dla wspomnianego zadania inwestycyjnego. Działanie to pozwoli na przekazanie nadzoru technicznego nad prowadzonymi pracami instytucji zewnętrznej, posiadającej ku temu odpowiednie kompetencje. To też pozwala dodatkowo ustrzec się przed kłopotami, jakie m.in. napotkano przy przebudowie CK eSTeDe (projekt przebudowy: Jaki ma być stary-nowy MOK?).

MOK pierwszy przetarg na to zadanie ogłosił na początku września i wówczas do tego zadania zgłosiły się dwie firmy - Agencja Inwestycyjna TERRA z Poznania z kwotą 190 650 zł oraz Zachodnie Centrum KOnsultingowe EURO INVEST z Gorzowa Wielkopolskiego z kwotą 276 750 zł. Wobec całkowitej kwoty brutto 147 600 zł, które MOK planował przeznaczyć na to zadanie, postępowanie zostało unieważnione. 

Do drugiego przetargu ogłoszonego w połowie września zgłosiły się dwie firmy - ponownie Agencja Inwestycyjna TERRA z tą samą kwotą oraz KOMPLET INWEST z Gorzowa Wielkopolskiego z ceną 230 994 zł. Ostatecznie zdecydowano iż wybrana zostanie pierwsza z ofert na kwotę 190 650 złotych, a to oznacza iż pozostałe ponad 43 tysiące będzie musiał dołożyć MOK.

W najbliższym czasie zostanie ogłoszone postępowanie na same prace budowlane - jak o tym, jak ułożą się oferty w tym przypadku, okaże się w najbliższym czasie.

9 komentarzy