piątek, 11 października 2019 10:55

Wolniej na ul. Orzeszkowej - jest przetarg

 
Wolniej na ul. Orzeszkowej - jest przetarg źródło: Google Street View

Już za kilka tygodni kierowcy jadący przez os. Skiereszewo będą musieli zachować odpowiednią prędkość, by bezpiecznie pokonywać szykany, jakie pojawią się na ul. Orzeszkowej.

Urząd Miejski ogłosił przetarg na wykonanie zadania pn. "Poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu na ul. Orzeszkowej w Gnieźnie". Pod tym tytułem kryje się uspokojenie ruchu na wspomnianej drodze, przebiegającej od ul. Cienistej do ul. Swarzędzkiej na długości 2 kilometrów. Spowodowane jest to nie tylko ciągłym przekraczaniem prędkości przez kierowców na całym odcinku, ale także zdarzeniami drogowymi, które już miały na niej miejsce - ostatnio na początku tego tygodnia.

W ramach projektu, o którym już wcześniej informowaliśmy, na całej długości ulicy pojawi się ciągła linia odgraniczająca pasy ruchu (przerywana w miejscach zjazdów na posesje i na skrzyżowaniach). 

Skrzyżowania ul. Orzeszkowej z ul. Głęboką oraz ul. Miłosza zostaną przebudowane - jezdnia zostanie podniesiona i wykonana z czerwonej, betonowej kostki brukowej - podobnie jak to ma miejsce np. na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i Mieszka I. Dodatkowo na wysokości kościoła oraz ZOL-u pojawią się szykany wyspowe, umieszczone na obu pasach ruchu. 

Docelowo także planuje się realizację oznakowania poziomego, umożliwiającego rowerzystom przejeżdżanie skrzyżowań wzdłuż ciągu pieszo-rowerowego, istniejącego po północnej stronie ul. Orzeszkowej. Czerwone malowanie obok tradycyjnych pasów pojawi się na wysokości ZOL, ul. Kozala, Bluszczowej, Głębokiej i Pobiedziskiej. Do tej pory rowerzyści zmuszeni byli do każdorazowego schodzenia z jednośladu po dojechaniu do ww. przejść dla pieszych. 

Wykonawca zadania ma zostać wyłoniony 25 października, a czas na realizację będzie miał do połowy grudnia br. Na to zadanie Miasto Gniezno zaplanowało 288 tys. złotych.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Daro poniedziałek, 14 października 2019 19:46 napisane przez Daro

  A moze ul Wrzesińska. brak przejść dla pieszych,niby rondo,zero zaintetesowania

 • Link do komentarza mieszkaniec2 poniedziałek, 14 października 2019 10:15 napisane przez mieszkaniec2

  Bardzo dobra wiadomość, dwa razy już byłem świadkiem wypadków, raz potrącili dziewczynę na przejściu dla pieszych, a raz facet wymusił pierwszeństwo. A podobnych zdarzeń było więcej... Już nie wspomnie o tym, że pędza z prędkością światła, że strach wejść na przejście dla pieszych, strach o dzieci. Wszyscy skracają sobie drogę na S5 i myślą, że może ona zaczyna już się na ul. Orzeszkowej.... Brawo! Bardzo potrzebna inwestycja!

 • Link do komentarza Dawid niedziela, 13 października 2019 20:52 napisane przez Dawid

  Jaka poprawa bezpieczeństwa? Czy na ulicy Orzeszkowej dochodzi do niebezpiecznych wypadków gdzie są ranni?
  Są inne ulice w Gnieźnie które wymagają większej uwagi

 • Link do komentarza Gno. sobota, 12 października 2019 10:46 napisane przez Gno.

  Ciekawe kiedy miasto wkoncu zainteresuje się skrzyżowaniem koło castoramy (wyjazd w kierunku Bydgoszczy i Poznania). Tam jest potrzeba przebudowy bo wyjazd i przyjście pieszych na drugą stronę to jest masakra.

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 11 października 2019 18:34 napisane przez Mieszkaniec

  Owszem sporo wariatów jeździ na motocyklach, zwłaszcza wieczorami. Nie mniej jednak jak widzę zawalidrogę, ktora jedzie rano 6-8... 30km/h czy dziadka popoludniu, w godzinach szczytu po pracy, to mam w dupie ciągłą linię.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane