wtorek, 29 października 2019 10:42

Kolejne przejścia dla pieszych doświetlone

 
Kolejne przejścia dla pieszych doświetlone źródło: Urząd Miejski

Kolejne pasy na newralgicznym skrzyżowaniu w centrum Gniezna doczekały się doświetlenia, dzięki czemu piesi będą na nich lepiej widoczni.

W ostatnich dniach trwały prace instalacyjne i montażowe przy budowie doświetlenia przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Mieszka I z ul. Moniuszki i Łubieńskiego. Koszt tego zadania wyniósł około 58 tysięcy złotych.

W sumie zamontowano sześć słupów z oprawami tylu LED, które doświetlają cztery przejścia dla pieszych. Dzięki temu osoby poruszające się chodnikami, chcące przejść na drugą stronę jezdni, będą lepiej widoczne dla kierowców jadących ww. ulicami. Przypomnijmy, że na obszarze centrum obowiązuje strefa "tempo 30", która nie zwalnia od zachowania ostrożności przy zbliżaniu się do pasów. 

2 komentarzy

  • Link do komentarza misiakisia środa, 30 października 2019 10:18 napisane przez misiakisia

    @mieszkaniec jeżdżę ( choć więcej chodzę ) po tzw. Centrum Miasta gdzie obowiązuje tzw. strefa "Tempo 30" i powiem tak kilkukrotnie zostałam wyprzedzona przez auta no bo wszak jechałam zgodnie z przepisami a do tego nie mam rejestracji z PGN także nie umie jeździć przepisowo bo nie jestem u siebie.

    Byłam w zeszłym tygodniu w Włocławku (kujawsko-pomorskie) i tam na DK62 czy jadąc do czy z Włocławka patrole Policji co kilka kilometrów. Mało tego wracałam po zmroku i Policja stała w kilku miejscach. Wszyscy jechali do 90 km/h i tam można ? Ano można a u nas patrol Policji na DK15 zobaczyć to cud do granicy Powiatu i Województwa Wielkopolskiego. Teraz już wiem dlaczego kierowcy z tego województwa szarżują tak na drogach naszego województwa - bo tam patrole non-stop a u nas od akcji do akcji ogłaszanych jeszcze w mediach lokalnych.

    Owszem super ze doświetlono te przejścia i to się chwali ale brakuje jeszcze tylko tych czujników z mijającym światłem pomarańczowym o zbliżającym sie pieszym do przejscia.

  • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 29 października 2019 11:06 napisane przez mieszkaniec

    A kto w Gnieźnie kontroluje tempo jazdy 30. Kazdy przekracza predkosc nawet sluzby jak. Policja i Straz Miejska. A dziury w ulicach kto w koncu zalats i niedrozne studzienki przeciwdeszczowe.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane