poniedziałek, 25 listopada 2019 15:06

Parking pod Wiaduktem Solidarności ponownie otwarty i większy

 
Parking pod Wiaduktem Solidarności ponownie otwarty i większy źródło: UM

Zakończyły się prace przy rozbudowie parkingu, mieszczącego się pomiędzy siedzibą PWiK a stacją benzynową i McDonaldem.

W ostatnich dniach zakończyły się prace przy budowie parkingu dla samochodów osobowych, który znajduje się pod Wiaduktem Solidarności, przy ul. Żwirki i Wigury. Do powstałego dwa lata temu od strony południowej, wykonano po przeciwnej stronie większy, dochodzący do Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego. W sumie powstało na nim 93 miejsca postojowe, w tym trzy dla osób niepełnosprawnych z drogami manewrowymi, chodnikiem i oświetleniem.

22 listopada miał miejsce odbiór miejsca robót - cała inwestycja kosztowała 1 mln 88 tys. złotych, a zadanie było współfinansowane przez Miasto Gniezno, Lotos Paliwa Sp. z o.o. oraz McDonald’s Polska Sp. z o.o.

źródło: UM

5 komentarzy

 • Link do komentarza Mar wtorek, 26 listopada 2019 13:07 napisane przez Mar

  Do tego parkingu powinien dojeżdżać w letnie wakacje autobus , którym gnieźnianie dojeżdżaliby na plażę nad jeziorem Winiary z innych, oddalonych rejonów miasta . I trzeba też gnieźnianom podpowiedzieć, że i swój samochód osobowy mogą tu zostawić , jak chcą iść na strzeżoną plażę ze swoimi dziećmi by tam się wykapały. Tylko żeby jeszcze ta nasza plaża była po europejsku urządzona !!!

 • Link do komentarza micio wtorek, 26 listopada 2019 12:19 napisane przez micio

  Parking dla McDonalda...

 • Link do komentarza rowerzysta wtorek, 26 listopada 2019 07:35 napisane przez rowerzysta

  Przyda się ten parking. Mieszkańcy jak i przyjezdni na pewno skorzystają.
  Udana inwestycja.

 • Link do komentarza Mar wtorek, 26 listopada 2019 07:19 napisane przez Mar

  pożyjemy, zobaczymy dla kogo będzie ten parking? Jak by sie go dobrze skomunikowało pięknym , równym, oświetlonych chodnikiem z hotelem Gewert, to z tego parkingu mogli by nawet korzystać ludzie chcący uczestniczyć w wydarzeniach w nowej hali widowiskowej przy ulicy Sportowej.

 • Link do komentarza czytelnik poniedziałek, 25 listopada 2019 21:57 napisane przez czytelnik

  Jak znamy życie to ten parking będzie już od jutra pełen samochodów, których właściciele zamieszkują w wieżowcach na Żwirki i Wigury , ale także z początku Winiar. Dla zwykłego zjadacza chleba, który przyjedzie do Wodociągów albo na spacer na Łazienki, miejsca i tak nie będzie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane