wtorek, 03 grudnia 2019 14:51

Nowe rondo na ul. Wrzesińskiej ukończone

 
Nowe rondo na ul. Wrzesińskiej ukończone fot. Rafał Wichniewicz

W ostatnich dniach ukończone zostały prace przy przebudowie skrzyżowania u zbiegu trzech ulic. Zmieniła się przy tym organizacja ruchu. 

Od kilku miesięcy kierowcy mogli tylko cierpliwie wyczekiwać na swoją kolej by przejechać, a także przyglądać się postępującym pracom u zbiegu ul. Wrzesińskiej, Kostrzewskiego i Artyleryjskiej. Inwestycja była realizowana przez prywatnego przedsiębiorcę, który dotychczasowe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną przebudował na rondo - był to wymóg stawiany przez zarządców, aby można było wykonać bezpieczne zjazdy na posesję, na której cały czas powstaje obiekt handlowy razem ze stacją benzynową. 

W ramach inwestycji dokonano przebudowy całej infrastruktury podziemnej, łącznie z odwodnieniem oraz przechodzącymi instalacjami sieciowymi. Jednocześnie na powierzchni powstał nowy układ drogowy z rondem o częściowo dwupasmowym przebiegu, a także wysepkami rozdzielającymi kierunki ruchu. Jednocześnie wykonano nowe chodniki oraz azyle ułatwiające pokonanie licznych pasów ruchu. Zgodnie z zapowiedziami zmieniła się też organizacja ruchu dla ul. Artyleryjskiej, która na stałe pozostanie drogą jednokierunkową z przejazdem od ul. Pułkowej w stronę ul. Wrzesińskiej. 

Jak już zwrócili nam uwagę niektórzy kierowcy, w ramach inwestycji wykonano też zbyt wąski zjazd z pasa ul. Wrzesińskiej w kierunku miasta (przy ul. Artyleryjskiej). Jak jednak można zauważyć na zdjęciach, prawdopodobnie planowane jest jego poszerzenie.

 

11 komentarzy

 • Link do komentarza avalon czwartek, 05 grudnia 2019 18:04 napisane przez avalon

  Dziwaczna jest geometria tego rondka.
  Lepsze byłoby rondo turbinowe lub zwykłe rondo z jednym pasem ale dużo większe i bez tych dodatkowych pasów skrętu w prawo które są bardzo niebezpieczne dla pieszych.

 • Link do komentarza Teresa środa, 04 grudnia 2019 10:23 napisane przez Teresa

  Oj Tomek. A Ty masz prawo jazdy? To ja baba potrafię zinterpretować zasadę ruchu obowiązującą na tym rondzie a Ty mącisz w głowach inteligentnym forumowiczom.

 • Link do komentarza Ryszard środa, 04 grudnia 2019 09:03 napisane przez Ryszard

  Żenada....kto to projektował i kto akceptował taki gniot,!

 • Link do komentarza rezigiusz środa, 04 grudnia 2019 08:37 napisane przez rezigiusz

  Oj będzie się działo na tym rondzie gdyż to jest "pierwsze" dwu pasmowe rondo i co niektórzy zapomnieli ze jadąc z ul.Kostrzewskiego na ul. Wrzesińską maja pierwszeństwo nad kierującymi jadącym od kierunku Wrześni. Będą cyrki będą tym bardziej wiem jaka jest kultura jazdy Gnieżnian.

  Mój wywód jedynie odniosłem tylko z widoku zdjęć. Nie jechałem tym rondem i nie widziałem oznakowania pionowego i zaznaczam iz moge sie mylić

  Proponuje zawczasu przypomnieć sobie kodeks drogowy.

 • Link do komentarza Artur środa, 04 grudnia 2019 07:12 napisane przez Artur

  Na fotce to tak wygląda że według oznaczenia poziomego jazda od strony ulicy Kostrzewskiego w ulicę Wrzesińską jest niewykonalna bo znak P-8b oznacza, że jazda z pasa ruchu, na którym jest umieszczony, jest dozwolona tylko w kierunku wskazanym strzałką. Takie oznaczenie widać od strony Kostrzewskiego na lewym pasie przed wjazdem na rondo jak i na ciągłości tego pasa na rondzie na wprost Wrzesińskiej, czyli żeby opuścić rondo podczas jazdy tym lewym pasem z oznaczeniem P-8b i zmienić pas na prawy żeby wyjechać w Wrzesińską to naruszę przepisy wynikające ze znaku P-8b . czy dobrze to rozumiem ?

 • Link do komentarza kierowca środa, 04 grudnia 2019 06:56 napisane przez kierowca

  Tomek i kiniu - prawo jazdy oddajcie. Gdzie wy tam lini ciągłe widzicie przy jeździe z Kostrzewskiego w kierunku miasta? Jadący prosto ulicą Wrzesińską mają obowiązek ustąpić pierwszeństwa kierowcą którzy są na rondzie więc o jakim zajeżdżaniu pasa wypisujecie?

 • Link do komentarza Kierowca środa, 04 grudnia 2019 06:34 napisane przez Kierowca

  A według mnie ludzie otwórzcie oczy i później komentujcie. Jadąc od ulicy kostrzewskiego w kierunku miasta wykonujemy manewr zmiany pasa na rondzie " tak jest linia przerywana umożliwia nam to bezpieczny zjazd z ronda" A kierowcy jadący wrzesinska w kierunku miasta muszą nam ustąpić jest stosowne oznakowanie na całym rondzie.

 • Link do komentarza ubek wtorek, 03 grudnia 2019 23:04 napisane przez ubek

  Aryleryjska powinna być wykonana zgodnie z planem, jako droga przebijająca sięprzez Tajwan w kierunku ul. Witkowskiej. Wszystko jest w planie od lat 60. tylko nikomu nie chce się tego ruszyć!

 • Link do komentarza obserwator wtorek, 03 grudnia 2019 21:25 napisane przez obserwator

  A teraz czekamy na tego prywatnego inwestora, który obok ronda wybuduje stację benzynową, bar oraz myjnię . Wtedy cały teren nabierze europejskiego wyglądu.

 • Link do komentarza kiniu wtorek, 03 grudnia 2019 19:48 napisane przez kiniu

  Jeżeli budowano rondo to nikt z Panów projektantów, inżynierów nie zauważył że zjazd z ronda w kierunku miasta jest za ciasny. Nie można było tej usterki poprawić od razu przy budowie ronda. Tak samo wygląda oznaczenie pasa z ulicy Kostrzewskiego w kierunku miasta. Na samym wyjeździe z ronda na lewym pasie jest linia ciągła w kierunku miasta.Osoby jadące tym pasem często zajeżdżają pas jadącym prosto z ulicy wrzesińskiej. Czekać tylko kiedy będzie stłuczka. Ale taki jest tok pracy w Polsce. Najpierw coś się robi a później poprawia.

 • Link do komentarza Tomek wtorek, 03 grudnia 2019 17:13 napisane przez Tomek

  Według mnie oznaczenie na jezdni nie pozwala skręcić z ul Kostrzewskiego ( obwodnicy) w kierunku miasta !! Jest linia ciągła !! A przed rondem jest nakaz jazdy w prawo lub lewo.!! Chyba ktoś bez prawka kazał malować linie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane