piątek, 10 stycznia 2020 09:44

Kolejny etap rozbudowy szpitala zakończony

  mnopr
Kolejny etap rozbudowy szpitala zakończony zdjęcie nadesłane

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie dla budynku technicznego wraz z fundamentem pod zbiornik na tlen dla Szpitala Pomnik Chrztu Polski.

Jest to kolejny krok, po otwartej w ubiegłym roku części wykorzystywanej przez Szpitalny Oddział Ratunkowy. Wartość inwestycji budynku „E” wyniosła blisko 4,2 mln zł brutto.

W budynku technicznym, będącym w istocie sercem całego kompleksu szpitalnego, znajduje się stacja transformatorowa, zespół agregatów prądotwórczych, rozdzielnia główna, węzeł cieplny, a także instalacja służąca do zaopatrzenia budynku szpitala w gazy medyczne oraz wodę pitną - mówi Michał Ogrodowicz, Dyrektor Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie, i jak dodaje: Pozwolenie na użytkowanie budynku technicznego umożliwia rozpoczęcie prac adaptacyjnych i wykonanie instalacji elektrycznej oraz gazów medycznych dla starej części szpitala oraz SOR. Docelowo budynek techniczny będzie obsługiwał również pomieszczenia nowopowstającego budynku.

Obecnie na terenie Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie dobiegły końca prace wykończeniowe w budynku D, obejmujące poziomy +2 oraz częściowo poziom -2. W 2019 roku wydatki na rozbudowę i dostosowanie budynku D, pochodzące z budżetu Powiatu Gnieźnieńskiego, wkładu własnego szpitala oraz środków zewnętrznych wyniosły łącznie ponad 15 mln złotych - mówi starosta Piotr Gruszczyński, który dodał iż w ubiegłym roku udało się w budżecie wygenerować środki w kwocie prawie 8 mln złotych, które nie były wcześniej zapisane. 

Zakończenie realizacji wszystkich robót budowlanych dla „nowej” części szpitala zakontraktowano na koniec sierpnia 2021 roku. Zgodnie ze stanowiskiem Głównego Wykonawcy, utrzymanie obecnego tempa prowadzenia inwestycji pozwoli jednak na jej zakończenie przed terminem, nawet na koniec 2020 roku. Następnie szpital czekają próby i odbiory końcowe, uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, a także rozpoczęcie procesu wyposażania placówki i wreszcie etap przyjęcia pierwszych pacjentów.

7 komentarzy

 • Link do komentarza Pielęgniarka poniedziałek, 13 stycznia 2020 14:22 napisane przez Pielęgniarka

  Przecież to co oddają teraz było gotowe już w grudniu 2018r. !!! Skandal - takim tempem to ślimaki wybudowałyby szybciej :-) Jedyne postępy na budowie były za czasów dyr Bestwiny !

 • Link do komentarza pacjent sobota, 11 stycznia 2020 10:00 napisane przez pacjent

  Dosyć zagmatwany przekaz - czy chodzi o to by nie wskazać co wybudowali poprzednicy?

 • Link do komentarza Jane sobota, 11 stycznia 2020 09:31 napisane przez Jane

  Czy mąż wysoko postawionej urzędniczki odsiaduje lub odsiadywał w pewnym ustronnym miejscu?

 • Link do komentarza Len piątek, 10 stycznia 2020 21:46 napisane przez Len

  O grucha kioskarz wyszedł z szafy...

 • Link do komentarza micio piątek, 10 stycznia 2020 14:23 napisane przez micio

  tych etapów budowy będzie tyle co odcinków Mody na sukces

 • Link do komentarza artysta malarz piątek, 10 stycznia 2020 13:18 napisane przez artysta malarz

  może lepiej zapytać starostę dlaczego umowa kredytu na szpital jest bardzo tajna, skoro tajna to bardzo szkodliwa dla interesu powiatu. niestety kolejny dba o napchanie swojej kieszeni z pieniędzy podatników, w końcu za kilka lat go nie będzie a większość ludzi zapomni jak o byłym prezesie klubu żużlowego panu A.R.

 • Link do komentarza rezigiusz piątek, 10 stycznia 2020 11:25 napisane przez rezigiusz

  Powiem tak w 2013 albo 2014 roku pan teolog z zawodu dyrektor a były starosta z POKOmuny na jednych z sesji Rady Powiatu zapewniał iż w 2015 Szpital będzie gotowy. I co mamy 2020 a teraz kreśli sie rok 2021. Sorry ale budowa poszła najbardziej do przodu za PiSokracji niestety.Rynce opadają

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane