sobota, 25 stycznia 2020 16:34

Pierwszy zakład produkcyjny powstanie w strefie przemysłowej koło Łubowa

 
Pierwszy zakład produkcyjny powstanie w strefie przemysłowej koło Łubowa źródło: Bovelli Bedding

Bovelli Bedding będzie pierwszym zakładem produkcyjnym, który powstanie na terenie specjalnej strefy ekonomicznej w rejonie Fałkowa w gminie Łubowo. Inwestycja ma zostać ukończona w pierwszych miesiącach 2021 roku.

W ciągu niespełna dwóch lat na terenie wałbrzyskiej specjalnej strefy ekonomicznej, zlokalizowanej między Łubowem a Pierzyskami, powstanie nowa siedziba firmy Bovelli Bedding sp. z o.o. Firma, która funkcjonuje od 2013 roku, jest kapitałowo powiązana z belgijską spółką rodziną Veldeman Bedding NV, a osobowo z firmą Complet Chmielewscy, istniejącą od 30 lat. Ostatni z zakładów trzy lata temu dokonał otwarcia swojego zakładu na terenie Myślęcina w gminie Łubowo.

Bovelli Bedding funkcjonuje obecnie w trzech lokalizacjach, w tym na terenie Gniezna, gdzie posiada swoje magazyny. Zakład miesięcznie wykonuje 9,5 tysiąca sztuk mebli tapicerowanych. 

W 2018 roku zakupiono grunt na terenie WSSE, położonej przy drodze ekspresowej S5 o powierzchni ponad 3 hektarów, na którym ulokowany zostanie nowy zakład. Obiekt ma mieć powierzchnię ponad 5,5 tys. metrów kwadratowych. W ostatnich dniach dokonano podpisania umowy z wykonawcą - firmą Real z Leszna, specjalizującą się w budowie obiektów przemysłowych, logistycznych i handlowych. Zgodnie z jej treścią, ma on czas na realizację zadania do marca 2021 roku. Nowa siedziba ma skupić w sobie wszystkie rozproszone obecnie lokalizacje firmy, tj. część produkcyjną, magazynową i administracyjną. 

Będzie to pierwszy zakład produkcyjny, jaki zostanie ulokowany w WSSE w gminie Łubowo. Obecnie Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa dysponuje na tym terenie jeszcze kilkudziesięcioma hektarami, przeznaczonymi pod działalność przemysłowo-usługową.

 

6 komentarzy

 • Link do komentarza Kriss wtorek, 28 stycznia 2020 06:51 napisane przez Kriss

  Bovemi =Complet, czyli producentod lat na terenie Gniezna bedacy. Przeniesie czesc produkcji tam i tyle. Nie nowa firma, a taka ktora juz dziala na rynku lokalnym. Po prostu nowa siedziba, wiec bez wiekszego wplywu na zatrudnienie w regionie.

 • Link do komentarza zenon poniedziałek, 27 stycznia 2020 09:41 napisane przez zenon

  A skąd wiesz ile osób tam będzie pracowało? Z tekstu nie wynika.

 • Link do komentarza Sławomir M. poniedziałek, 27 stycznia 2020 07:40 napisane przez Sławomir M.

  Jakie to Łubowo ?? Przecież ten zakład powstanie w Fałkowie! Tam jest ta cała strefa wałbrzyska.

 • Link do komentarza kometa niedziela, 26 stycznia 2020 20:27 napisane przez kometa

  Ciekawski, być może na pytanie odpowiesz sobie, sprawdzając historię stref ekonomicznych w Polsce.

 • Link do komentarza Ciekawski sobota, 25 stycznia 2020 17:18 napisane przez Ciekawski

  Zastanawia mnie dlaczego takie strefy nazywane są np. Wałbrzychskimi itp. Przecież to nawet nie te województwa... Jakaś promocja innych stref czy może sponsoring bo za darmo takich nazw by nie nadali

 • Link do komentarza powiatowy sobota, 25 stycznia 2020 17:14 napisane przez powiatowy

  Łubowo ma się czym pochwalić i jego wójt. A nie Gniezno z Toshiba na raptem 50tosób!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane