wtorek, 17 marca 2020 09:35

Przetarg na baseny letnie unieważniony

 
Przetarg na baseny letnie unieważniony źródło: torun.pl

W miniony poniedziałek unieważniono postępowanie na zadanie pn. "Baseny letnie wraz z infrastrukturą towarzyszącą". Stało się tak z powodu aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

Jeszcze kilka dni temu informowaliśmy o ogłoszeniu przetargu na budowę zespołu basenów letnich, które miały się pojawić przy ul. Spokojnej. Miały to być urządzenia mobilne, tj. konstrukcji zewnętrznej, ustawionej na betonowych płytach. W sumie miały to być trzy baseny wraz z niezbędną infrastrukturą, obiektami kubaturowymi, pomostami i zjeżdżalnią. Wykonawca miał zostać wyłoniony jeszcze w marcu, a uruchomienie basenów przewidywano na początku czerwca br.

Po kilku dniach od ogłoszenia postępowania, zostało ono jednak unieważnione. Jak czytamy w informacji, Urząd Miejski powołuje się na art. 93. ust 1 pkt. 6 ustawy o Postępowaniu zamówień publicznych, tj. możliwości unieważnienia postępowania w sytuacji, kiedy wystąpiła zmiana okoliczności powodująca iż  jego realizacja staje się niemożliwa. - W związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego wprowadzonego Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 433) Zamawiający uznał, iż prowadzenie ww. postępowania oraz wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym - czytamy w informacji o unieważnieniu przetargu. 

5 komentarzy

 • Link do komentarza Eryk wtorek, 17 marca 2020 20:29 napisane przez Eryk

  słuszna decyzja na poziomie miasta Gniezna można tylko chwalić baseny mogą powstać za rak lub dwa , teraz Premier powinien odwołać wszystkie przetargi ogólnopolskie, cofnąć 500+ do końca roku ,13 emeryturę i całość środków przeznaczyć na walkę z wirusem

 • Link do komentarza Mariusz wtorek, 17 marca 2020 19:06 napisane przez Mariusz

  ad. EagleEye - co ma Rzeźnicka do koronowirusa? Chyba, ze już z góry pan zakłada, ze prezydent nie wywiąże się ze swoich obietnic i wszystko zwali na tę plagę?!

 • Link do komentarza wyborca wtorek, 17 marca 2020 13:10 napisane przez wyborca

  Te baseny od początku były krytykowane przez ludzi trzeźwo myślących w tym mieście. Takie erzace, które ani nie są widowiskowe, ani bezpieczne epidemiologicznie, ani trwałe. Kto wpadł na taki dziwny pomysł, trudno powiedzieć. Zaraza rozwiązała problem i to jest jeden z jej plusów mimo całego dramatu sytuacji.

 • Link do komentarza Marek wtorek, 17 marca 2020 12:46 napisane przez Marek

  Dziękuje Panie Prezydencie za rozsądną decyzję

 • Link do komentarza EagleEye wtorek, 17 marca 2020 10:11 napisane przez EagleEye

  Udało się uratować paręnaście dużych złotych. Liczę ze ul.Rzeżnicka i inne pomysły na ten rok zostaną wstrzymane bo wesoło raczej nie zanosi się aby było

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane