Wydrukuj tę stronę
wtorek, 17 marca 2020 09:35

Przetarg na baseny letnie unieważniony

 
Przetarg na baseny letnie unieważniony źródło: torun.pl

W miniony poniedziałek unieważniono postępowanie na zadanie pn. "Baseny letnie wraz z infrastrukturą towarzyszącą". Stało się tak z powodu aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

Jeszcze kilka dni temu informowaliśmy o ogłoszeniu przetargu na budowę zespołu basenów letnich, które miały się pojawić przy ul. Spokojnej. Miały to być urządzenia mobilne, tj. konstrukcji zewnętrznej, ustawionej na betonowych płytach. W sumie miały to być trzy baseny wraz z niezbędną infrastrukturą, obiektami kubaturowymi, pomostami i zjeżdżalnią. Wykonawca miał zostać wyłoniony jeszcze w marcu, a uruchomienie basenów przewidywano na początku czerwca br.

Po kilku dniach od ogłoszenia postępowania, zostało ono jednak unieważnione. Jak czytamy w informacji, Urząd Miejski powołuje się na art. 93. ust 1 pkt. 6 ustawy o Postępowaniu zamówień publicznych, tj. możliwości unieważnienia postępowania w sytuacji, kiedy wystąpiła zmiana okoliczności powodująca iż  jego realizacja staje się niemożliwa. - W związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego wprowadzonego Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 433) Zamawiający uznał, iż prowadzenie ww. postępowania oraz wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym - czytamy w informacji o unieważnieniu przetargu. 

5 komentarzy