Wydrukuj tę stronę
czwartek, 26 marca 2020 09:58

Dom z pruskiego muru czeka na inwestora

 
Dom z pruskiego muru czeka na inwestora archiwum redakcji

Charakterystyczny budynek z pruskiego muru, stojący przy ul. Warszawskiej, został wystawiony na sprzedaż. Nieruchomość wymaga gruntownego remontu.

Jesienią ub. roku informowaliśmy o uchwale Rady Miasta, którą podjęto wyrażając zgodę na zbycie nieruchomości położonej przy ul. Warszawskiej. Chodzi o zabytkowy budynek z dwuspadowym dachem (w większości pokryty eternitem), wybudowanym w IV ćwierci XIX wieku. Obiekt od lat dekapitalizował się, a jego stan techniczny wymaga poprawy, która dla Miasta Gniezna jest nieopłacalna. 

Nieruchomość liczy 0,0435 hektara, a sam budynek ma powierzchnię użytkową 284,86 metrów kwadratowych. Obiekt podlega w częściach zewnętrznych ochronie konserwatorskiej, pozwalającej na zachowanie jego historycznego wyglądu. Nieruchomość jest uzbrojona w niezbędne media, jednak nie posiada bezpośredniego dostępu (dojścia i dojazdu) do drogi publicznej - konieczne jest zapewnienie służebności drogowej przez jedną z działek, szacowane na 20 tys. złotych. 

Nieruchomość została wystawiona przez Miasto Gniezno na sprzedaż za cenę wywoławczą 350 tys. złotych - przetarg odbędzie się 23 kwietnia br.

1 komentarz