Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 30 marca 2020 08:50

Powojskowa działka na sprzedaż za milion złotych

 
Powojskowa działka na sprzedaż za milion złotych fot. Rafał Wichniewicz

Starostwo Powiatowe wystawiło na sprzedaż dość atrakcyjnie położoną nieruchomość, ulokowaną na terenie dawnych koszar wojskowych przy ul. Sobieskiego. 

Mowa o nieruchomości o powierzchni 4195 metrów kwadratowych, położonej na terenie dawnego kompleksu koszarowego w centrum Gniezna. Jest ona zlokalizowana po wschodniej stronie terenu, pomiędzy drogą wewnętrzną prowadzącą do hali sportowej a działką dawnego gimnazjum - nieruchomość ma nieregularny kształt. Obecnie jest ona zabudowana parterowymi budynkami warsztatowymi, magazynowymi i garażowymi, postawionymi jeszcze w czasie, kiedy funkcjonowała tu jednostka wojskowa.

Zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, nieruchomość w znacznej części jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną i usługową. Dawniej w jej miejscu stał wschodni blok koszarowy, zbombardowany we wrześniu 1939 roku (taki sam jak od ul. Sobieskiego), dlatego zgodnie z MPZP planowane w tym miejscu inwestycje budowlane zakładać powinny odtworzenie bryły zabudowy po obrysie i w określonej wysokości. 

Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 1 018 000 złotych - przetarg odbędzie się na początku czerwca. 

Galeria

7 komentarzy