Wydrukuj tę stronę
piątek, 17 kwietnia 2020 07:40

Ul. Orcholska z nową nawierzchnią

 
Ul. Orcholska z nową nawierzchnią fot. Rafał Wichniewicz

W ostatnich dniach ułożono nowy dywanik asfaltowy na najbardziej zdegradowanym fragmencie ul. Orcholskiej w rejonie os. Piastowskiego.

Na początku marca informowaliśmy o przetargu ogłoszonym przez Powiatowy Zarząd Dróg, który zakładał remont nawierzchni ul. Orcholskiej od ul. Winiary aż do ul. Lednickiej. Zadanie polegało na ułożeniu masy bitumicznej na szerokości 6,7 metra i długości około 270 metrów, bez dodatkowych prac w zakresie infrastruktury drogowej.

Mimo iż czas na realizację zadania wyznaczony został do czerwca br., to prace na ul. Orcholskiej zostały wykonane już w ostatnich dniach. Na tej ulicy kwestią dyskusyjną pozostaje jednak stan poza samą jezdnią, gdzie brakuje fragmentów chodnika, a także nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych, które stanowią rozjechane dawno temu trawniki.

Drugim zadaniem, który ma zostać zrealizowany w najbliższych miesiącach przez PZD, jest wymiana nawierzchni na fragmencie ul. Kościuszki między ul. Warszawską a ul. św. Wawrzyńca. Także i to zadanie ma zostać wykonane w najbliższych tygodniach. 

Galeria

1 komentarz