środa, 22 kwietnia 2020 13:47

Na ul. Rycerskiej powstanie kanalizacja

 

W najbliższych miesiącach w ciągu ul. Rycerskiej przeprowadzone zostaną prace związane z realizacją kanalizacji deszczowej i ściekowej - wykonawca już został wyłoniony.

Kilka tygodni temu PWiK ogłosiło przetarg na wykonanie zadania pn. Budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej w ul. Rycerskiej w Gnieźnie. Po wykonaniu na przestrzeni kilku lat nowej sieci odbierania ścieków na całej długości ul. Roosevelta, przystępuje się do prac przy realizacji dalszych zadań w tym zakresie na ulicach odchodzących od wspomnianej drogi. 

Zgodnie z projektem zawartym w dokumentacji przetargowej, inwestycja obejmie ul. Rycerską na całej jej długości umożliwiając podłączenie się do kanalizacji nieruchomości zlokalizowane przy tej drodze. Jednocześnie też przygotowane zostaną odnogi do ulic odchodzących od ul. Rycerskiej. Z uwagi na różnice terenu, prace prowadzone będą na różnych głębokościach. 

Kilka dni temu podano wykonawcę wyłonionego w przetargu - firma KAN-BUD Arkadiusz Wawrzyniak z Tuliszkowa ma wykonać to zadanie za kwotę 1 mln 595 tys. złotych. PWiK zaplanowało na inwestycję 2 mln 700 tys. złotych (zgłosiło się 7 oferentów). Zadanie ma zostać wykonane do końca września br.

7 komentarzy

 • Link do komentarza Michu wtorek, 14 lipca 2020 15:46 napisane przez Michu

  Ciekaw jestem tylko kiedy w końcu zamkną ruch na rycerskiej bo fotoradar się tu tylko prosi na wariatów drogowych .....

 • Link do komentarza mieszkaniec sobota, 25 kwietnia 2020 12:39 napisane przez mieszkaniec

  Gwoli ścisłości na Rycerskiej jest szmat drogi nieutwardzonej, która czeka na pracę ziemne, więc bez nerwów, że asfalt będą zrywać. A fakt, że na tej ulicy mieszka wielka gnieźnieńska persona znana zresztą z nieciekawej przygody, to już inna sprawa.

 • Link do komentarza Silius piątek, 24 kwietnia 2020 09:27 napisane przez Silius

  Obywatelu pan Prezydent zostawi po sobie króliki.
  Jak to było "exegi monumentum"

 • Link do komentarza znawca piątek, 24 kwietnia 2020 07:24 napisane przez znawca

  mieszkaniec. Gdybyś był v ce przewodniczącym Rady Miasta Gniezna, to tez by Ci w trybie przyspieszonym taka kanalizację zrobili. A ze nie jesteś to cierp. Myślisz, że w tym Gnieźnie cokolwiek się zmieniło ?

 • Link do komentarza Sławek czwartek, 23 kwietnia 2020 22:34 napisane przez Sławek

  Święte krówki urzędówki i doktorki dostaną od narodu kanalizację aby glanc ładnie spływał gratulacje.

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 23 kwietnia 2020 09:33 napisane przez mieszkaniec

  Ładnie to wygląda dopiero co wyremontowano ulicę Rycerską nowy asfalt, a teraz będą zrywać wszystko i kłaść rury. Istny film Bareji.

 • Link do komentarza obywatel czwartek, 23 kwietnia 2020 07:33 napisane przez obywatel

  WRACA sprawa budowy ronda na SKRZYŻOWANIU ul. Pustachowskiej z ul. Półwiejską . Komu potrzebne te rondo, w jaki sposób poprawi to organizację ruchu na tym skrzyżowaniu, w dodatku ul Chłodna wyłączona z ronda. Po co wydawać pieniądze kiedy szpital ma kłopoty FINANSOWE ? ? ? Wiem, SZPITAL to sprawa starosty, ale Prezydent Gniezna i Rada Miasta Gniezna żyją i potrzebują opieki szpitalnej nie w Wągrowcu czy innym mieście tylko tak jak mieszkańcy Gniezna tu w naszym szpitalu. PROSZĘ PANIE PREZYDENCIE POMYŚLEĆ o MIESZKAŃCACH, i co Pan zostawi po swoim panowaniu bo Kowalski to zostawił w Lulkowie Zakład Zagospodarowania Odpadami a PAN co ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane