Jesteś tutaj:Gospodarka Na ulice Gniezna wyjedzie autobus elektryczny
piątek, 15 maja 2020 17:40

Na ulice Gniezna wyjedzie autobus elektryczny

 
Na ulice Gniezna wyjedzie autobus elektryczny źródło: Oczami kierowcy autobusu

Osoby chcące skorzystać z przejazdu komunikacją miejską mogą być zaskoczeni widokiem nowego i nietypowego autobusu - przez dwa tygodnie na terenie Gniezna będzie jeździć elektryczny pojazd.

Regularne przejazdy na istniejących liniach, choć zgodnie z ograniczonym rozkładem - na terenie Gniezna kursować będzie autobus elektryczny, wykonany przez firmę Solaris. Pojazd należący do producenta przyjechał do Grodu Lecha, gdzie będzie przechodził testy na regularnie obsługiwanych trasach. W taborze MPK Gniezno ma gościć dwa tygodnie - pierwsze kursy na różnych liniach rozpocznie w sobotę 16 maja.

Solaris Urbino 12 electric to autobus miejski, produkowany od kilku lat w fabryce w Bolechowie koło Poznania Jest pojazdem niskopodłogowym, wykonanym w najnowszej generacji. Uwagę pasażerów może zwrócić przede wszystkim jego cichość pracy, choć w środku nie różni się niczym od innych autobusów tego typu.

Jak udało się nam dowiedzieć w MPK Gniezno, pojazd przechodzi co prawda testy na terenie Gniezna, ale nie jest rozważany jego zakup z uwagi na wysokie koszty eksploatacji. Do tej pory tylko kilka miast w Polsce zdecydowało się na zakup elektrycznych autobusów do swojego taboru. Po zakończeniu testów Urbino 12 electric ma powrócić do zakładu, w którym został wyprodukowany. 

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza Wxyz wtorek, 19 maja 2020 23:40 napisane przez Wxyz

    Jakbyś widział ten wartat MPK zobaczył jak oni Diesle naprawiają to byś się przeraził. Nie dziwię się że do obsługi elektryków nie są zdolni. Jak stare srupy pracują? Ja tam odrabiałem pudło i jak to zobaczyłem to aż się przerazilem. Dzięki za MPK-chodze pieszo albo jadę rowerem. Przynajmniej wiem czym jadę....

  • Link do komentarza  Bartek wtorek, 19 maja 2020 23:27 napisane przez Bartek

    W MPK im się nic nie opłaca...

  • Link do komentarza Pasażer sobota, 16 maja 2020 12:16 napisane przez Pasażer

    Dziś jechałem. Cicho w środku. Czas na kolejną wymianę taboru w MPK. Zlikwidować stare mercedesy i postawić na ekologię.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane