Jesteś tutaj:Gospodarka Wykonawca wiaduktu wyłoniony. Już wkrótce będą utrudnienia
czwartek, 28 maja 2020 14:12

Wykonawca wiaduktu wyłoniony. Już wkrótce będą utrudnienia

 
Wykonawca wiaduktu wyłoniony. Już wkrótce będą utrudnienia źródło: Google Street View

Po długim oczekiwaniu Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich podjął decyzję o wyłonieniu najtańszej oferty, która jest wciąż znacznie droższa od oczekiwanej ceny.

Dwa miesiące po ogłoszeniu drugiego przetargu WZDW zdecydowało, że inwestycja polegająca na remoncie przęsła wiaduktu w ciągu ul. Warszawskiej zostanie wykonana przez firmę Mosty Kujawy Krzysztof Szymański, która zaproponowała kwotę 9 mln 287 tys. złotych. Inwestor na tę inwestycję przewidział kwotę prawie 7 mln złotych, co oznacza iż zadanie będzie droższe o ponad 2 mln złotych. Wyłoniony wykonawca prac i tak jest najtańszym spośród innych pięciu ofert, które opiewały na kwotę nawet 12,7 mln złotych. 

Wyłonienie firmy, która podejmie się tego zadania oznacza, że w najbliższych tygodniach mieszkańcy powinni przygotować się na utrudnienia w komunikacji - wiadukt zostanie zamknięty i poprowadzone zostaną objazdy. Dla pieszych i rowerzystów utworzona zostanie kładka, pobudowana obok przeprawy. Utrudnienia mogą potrwać nawet rok i trzy miesiące, a więc nawet do końca wakacji 2021 roku! Więcej informacji w tym zakresie należy spodziewać się w najbliższym czasie.

Inwestycja polegająca na remoncie przęsła wiaduktu polegać będzie na częściowym rozebraniu elementów nawierzchni, a następnie podniesieniu stalowej konstrukcji i przeniesieniu jej na południowy najazd, gdzie będzie poddawana konserwacji. Remont też czeka przyczółki wiaduktu, które wymagają niezbędnych napraw. Zgodnie z aktualną ekspertyzą, przeprawa jest w bardzo złym stanie technicznym i wymaga remontu w trybie pilnym - inaczej w najbliższym czasie mogło nastąpić jej zamknięcie.

Więcej informacji o remoncie: Jest przetarg na remont wiaduktu. Szykuje się prawie półtora roku utrudnień

 

13 komentarzy

 • Link do komentarza Gość piątek, 03 lipca 2020 10:19 napisane przez Gość

  Ktoś wie kiedy rusza ten remont?

 • Link do komentarza Zorro niedziela, 31 maja 2020 11:47 napisane przez Zorro

  Droga Kiniu. Droga jest wojewódzka więc kasę na remont mostu wydaje Wielkopolski Wojewódzki Zarząd Dróg.
  Zgadzam się z tym, że konieczna jest budowa nowej przeprawy przez tory kolejowe. Jest wiele miejsca chociażby dawne tereny kolejowe za parowozownią które można zagospodarować na nowy wiadukt

 • Link do komentarza Mieszkanka św Wawrzyńca sobota, 30 maja 2020 17:00 napisane przez Mieszkanka św Wawrzyńca

  Wjazd do miasta będzie masakryczny, a wyjazd z ul. Św Wawrzyńca to na pewno gehenna. Pożyjemy

 • Link do komentarza Mieszkaniec sobota, 30 maja 2020 16:27 napisane przez Mieszkaniec

  Kiniu to nie miasto. Proszę czytaj to co jest grubym drukiem.

 • Link do komentarza janusz pozer sobota, 30 maja 2020 11:18 napisane przez janusz pozer

  Sami znawcy budownictwa mostowego się wypowiadają. Jak macie taką wiedzę, to zgłoście się jako inspektorzy budowy. Ciągle ich brakuje na inwestycjach.

  Dodam, że szpital w Chinach wybudowano z kontenerów. Takie tanie dziadostwa powstają też w Polsce, ale nie jako szpitale tylko jako budynki z mieszkaniami socjalnymi. Pomijając, że Chiny znane są z tandety w wykonaniu wielu własnych inwestycji - wystarczy poszukać artykułów w sieci o ich umiejętnościach.

 • Link do komentarza X sobota, 30 maja 2020 09:15 napisane przez X

  @tomaszek - święta prawda niestety...Ja rozumiem 3 miesiące, no - pół roku - ok. Ale 15 miesięcy??? Do końca przyszłorocznych wakacji letnich??? Ludzie...PRL w kolejnej odsłonie po prostu...

 • Link do komentarza Mieszkanka św Wawrzyńca sobota, 30 maja 2020 00:24 napisane przez Mieszkanka św Wawrzyńca

  To teraz będzie działo!!!!! Ciekawi mnie jak będzie rozwiązany problem włączenia się do ruchu mieszkańców z ul św Wawrzyńca skoro będą korki samochodów z kierunku ul. Dalkoskiej. W tej chwili już jest to problem. A jak będą objazdy to jesteśmy zdani tylko na cud.

 • Link do komentarza Kiniu piątek, 29 maja 2020 22:28 napisane przez Kiniu

  Hańba dla rządzących za ich wysiłki. Trzy mosty zostaly zburzone, położone nowe tory i przeprowadzona nowa droga w około dziewięć miesięcy. A tu remont jednego wiaduktu ma trwać półtora roku. Wstyd. Taniej i prościej będzie pobudować nowy niż remontować stary. Ale cóż miasto ma za dużo pieniędzy w budżecie i szasta nimi.

 • Link do komentarza Pasażer piątek, 29 maja 2020 21:46 napisane przez Pasażer

  Sli a w czym tobie autobusy przeszkadzają. Roboty przyspieszone bo wiadukt w coraz gorszym stanie. Co do remontu lepiej pobudować nowy wiadukt niż kupę kasy ładować w remont starego znów na kilkanaście lat.

 • Link do komentarza Jarek piątek, 29 maja 2020 16:20 napisane przez Jarek

  Nowy most o podobnej nośności buduje się też 12 -15 miesięcy od zera, Beton wiąże miesiąc, dla każdego kolejnego elementu. Technnologii się nie oszuka. Nasz most to zabytek techniki i niech takim pozostanie. A Chińczycy niech sobie czarują rozmachem - u siebie. Ich szpital, to kontenery mieszkalne. Żadnych cudów. Jakoś w świecie trochę gorzej im idzie, bo w terminach nie są lepsi od innych, a konkurują tylko ceną. Jak to czasem wychodzi było widać na A2 pod Łodzią, gdzie się zwinęli, a kary udało się ściągnąć po dobrych 10 latach. Tu nie są ani lepsi, ani gorsi od innych.
  Przez ten rok, wyjdzie jak bardzo brakuje jeszcze choćby jednej drożnej przeprawy przez tory. Wjazd do miasta będzie masakryczny.

 • Link do komentarza Kilo piątek, 29 maja 2020 13:29 napisane przez Kilo

  Dobra wiadomość. Trochę się przemęczymy i będzie ok. Wstydem będzie tylko rondo u zbiegu Wrzesińskiej i Witkowskiej.

 • Link do komentarza tomaszek czwartek, 28 maja 2020 22:04 napisane przez tomaszek

  Tyle czasu to by wybudowali nowy most.WChinach szpital dla chorych na Covid 19 budowali 6 dni a u nas się ośmieszają z tymi terminami...

 • Link do komentarza Sli czwartek, 28 maja 2020 18:20 napisane przez Sli

  Może wreszcie autobusy MPK i PKS przestaną być bezpodstawnie uprzywilejowane.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane