Wydrukuj tę stronę
czwartek, 28 maja 2020 14:12

Wykonawca wiaduktu wyłoniony. Już wkrótce będą utrudnienia

 
Wykonawca wiaduktu wyłoniony. Już wkrótce będą utrudnienia źródło: Google Street View

Po długim oczekiwaniu Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich podjął decyzję o wyłonieniu najtańszej oferty, która jest wciąż znacznie droższa od oczekiwanej ceny.

Dwa miesiące po ogłoszeniu drugiego przetargu WZDW zdecydowało, że inwestycja polegająca na remoncie przęsła wiaduktu w ciągu ul. Warszawskiej zostanie wykonana przez firmę Mosty Kujawy Krzysztof Szymański, która zaproponowała kwotę 9 mln 287 tys. złotych. Inwestor na tę inwestycję przewidział kwotę prawie 7 mln złotych, co oznacza iż zadanie będzie droższe o ponad 2 mln złotych. Wyłoniony wykonawca prac i tak jest najtańszym spośród innych pięciu ofert, które opiewały na kwotę nawet 12,7 mln złotych. 

Wyłonienie firmy, która podejmie się tego zadania oznacza, że w najbliższych tygodniach mieszkańcy powinni przygotować się na utrudnienia w komunikacji - wiadukt zostanie zamknięty i poprowadzone zostaną objazdy. Dla pieszych i rowerzystów utworzona zostanie kładka, pobudowana obok przeprawy. Utrudnienia mogą potrwać nawet rok i trzy miesiące, a więc nawet do końca wakacji 2021 roku! Więcej informacji w tym zakresie należy spodziewać się w najbliższym czasie.

Inwestycja polegająca na remoncie przęsła wiaduktu polegać będzie na częściowym rozebraniu elementów nawierzchni, a następnie podniesieniu stalowej konstrukcji i przeniesieniu jej na południowy najazd, gdzie będzie poddawana konserwacji. Remont też czeka przyczółki wiaduktu, które wymagają niezbędnych napraw. Zgodnie z aktualną ekspertyzą, przeprawa jest w bardzo złym stanie technicznym i wymaga remontu w trybie pilnym - inaczej w najbliższym czasie mogło nastąpić jej zamknięcie.

Więcej informacji o remoncie: Jest przetarg na remont wiaduktu. Szykuje się prawie półtora roku utrudnień

 

13 komentarzy