poniedziałek, 01 czerwca 2020 07:39

Konsultacje społeczne ws. terenów pokolejowych

 

W związku z trwającymi pracami nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla terenów pokolejowych, Urząd Miejski organizuje konsultacje społeczne w postaci spacerów badawczych.

Obecnie Miasto pracuje nad sporządzeniem planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów kolejowych położonych w pobliżu centrum – zaraz przy stacji PKP. Planuje się wypracować jak najlepsze rozwiązania dla terenów o łącznej powierzchni ponad 56 ha. Ten bardzo ważny obszar miasta obejmuje zarówno działającą linię kolejową, jak i m.in. nieużytkowane tereny pokolejowe, w tym zespół zabytkowej Parowozowni.

Spotkania nakierowane na mieszkańców odbywać się będą w najbliższy weekend i może w nich wziąć udział każdy. Będą one prowadzone przez moderatora w formie wyprawy w teren, w trakcie którego to spaceru mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi i proponować zmiany na bieżąco. Będzie to doskonała okazja dla wszystkich zainteresowanych do wypowiedzenia swojej opinii na temat tego, co mogłoby powstać na tym ogromnym obszarze.

Daty spacerów:

5.06 g.11.30
6.06 g. 10.00
7.06 g. 10.00 i g.13.00

Na spacery obowiązują zapisy pod adresem mailowym (rejestracja do czwartku): Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz numerem telefonu: 61 426 04 35 (w godzinach funkcjonowania Urzędu Miejskiego). Informacje o miejscach rozpoczęcia spaceru zostaną podane mailowo.

24 komentarzy

 • Link do komentarza wilk poniedziałek, 15 czerwca 2020 17:41 napisane przez wilk

  Marek Zygmunt -- dlatego powinno powstać tutaj piękne MUZEUM naszej gnieźnieńskiej kolei,w to powinno się strategicznie i przyszłościowo inwestować,za każde pieniądze,tak samo ważne dla naszego miasta,jak przekop Mierzei czy Centralny Port Komunikacyjny,ważne inwestycje dla całego kraju !!!!! Mieszkania przy torach,poroniony pomysł,blisko torów ,nikt dziś nie będzie chciał mieszkać,chyba,że desperaci !!

 • Link do komentarza Marek ZYGMUNT piątek, 05 czerwca 2020 12:46 napisane przez Marek ZYGMUNT

  tutejszy. Odpowiadam. Miasta włoskie żyły właściwie tylko z TURYSTYKI. A teraz jak przyszła pandemia bankrutują, bo nie ma turystów i nie ma dochodów jakie turystyka dawała. A poza tym w Polsce turyści pojawiają się wyłącznie latem a mieszkańcy Gniezna muszą żyć cały rok ! Tylko przemysł daje mieszkańcom całoroczne źródło dochodów ! Turystyka dla miasta Gniezna może być tylko dodatkowym dochodem. Nigdy nie podstawowym .

 • Link do komentarza wizjoner piątek, 05 czerwca 2020 09:49 napisane przez wizjoner

  Warszawa nie odda nam swojego muzeum kolejnictwa ! Ale pomarzyć było warto. By ratować sam gmach hali wachlarzowej chociaż jednej powinniśmy jednak pomyśleć nad innym logicznym jej zagospodarowaniem. Tak jak to zrobiono z historycznym budynkiem Rzeźni przy ulicy Sobieskiego. Czy tak jak miasto Poznań zrobiło to ze swoim STARYM BROWAREM. Mmmm. Może właśnie Panią Kulczyk powinniśmy poprosić o zaopiekowanie się kulturalne, obiektem parowozowni w Gnieźnie ? Moim zdaniem Ona była by wstanie w środku swojego obiektu ustawić nawet cała wielką lokomotywę, jako pomnik tego co istniało w tym miejscu przed laty !

 • Link do komentarza cultus agri środa, 03 czerwca 2020 22:44 napisane przez cultus agri

  Powiedz mi, jaka jest twoja kultura techniczna, a powiem ci kim jesteś.

 • Link do komentarza o matko środa, 03 czerwca 2020 21:24 napisane przez o matko

  zwolennik, a kto ma pracować w tych miejscach pracy? Ukraińcy?

 • Link do komentarza zwolennik tworzenia za wszelka cenę nowych miejsc pracy środa, 03 czerwca 2020 14:03 napisane przez zwolennik tworzenia za wszelka cenę nowych miejsc pracy

  Tutejszy . A gdzie koło torów kolejowych służących dawniej do formowania nowych składów pociągów towarowych z wagonów zjeżdżających z górki rozrządowej jest budownictwo mieszkaniowe. Tutejszy !!! Puknij się w głowę ! Tam jest tylko VELUX ze swoją olbrzymią fabryka okien i skład sprzedaży węgla "CARBON" ! Gdzie ty tam obok torów kolejowych widziałeś domki jednorodzinne czy bloki mieszkalne. Kiedy ty byłeś u okulisty ?

 • Link do komentarza Tadzio środa, 03 czerwca 2020 12:00 napisane przez Tadzio

  Budynki parowozowni za kilka lat zapadną się bezpowrotnie i tyle będziemy mieli z perełki. Obecnie dzięki stowarzyszeniu to miejsce istnieje i odwiedzane jest przez turystów z całego świata. Azjaci z chęcią przeniosą do siebie cały obiekt i będą robić kasę.

 • Link do komentarza Winiary1980 środa, 03 czerwca 2020 11:20 napisane przez Winiary1980

  Moze wybudowac piętrowy parking buforowy dla mieszkańców centrum i odblokować chodniki i pobocza. W te odblokowane chodniki i pobocza można by wytyczyć ścieżki rowerowe, a na chodnikach dokonać nasadzeń drzew.

 • Link do komentarza odstrzał środa, 03 czerwca 2020 11:08 napisane przez odstrzał

  wilku, intelektualny indolencie, jak masz odwagę to przyjdź i powiedz to na spotkaniu, a jak masz dowody na przestępstwo, to idź i donieś do prokuratury. Zwykły psiarski ujadacz. Tereny są kolei, a więc są we władaniu pisowskiej, umiłowanej twojej władzy.

 • Link do komentarza micio środa, 03 czerwca 2020 09:56 napisane przez micio

  proponuje teren sprzedać dewelopera, a resztę zalać betonem.... trochę pogadać o muzeum kolejnictwa z którego i tak nic nie wyjdzie...
  Podnieść poziom betonu w Gnieźnie!

 • Link do komentarza myśliciel. środa, 03 czerwca 2020 07:54 napisane przez myśliciel.

  PANISKA. Spójrzcie na załączoną mapę. Tu nie chodzi tylko o zagospodarowanie starej parowozowni ! Parowozownia stanowi zaledwie jedną dziesiątą całego terenu, który czeka na nowe zagospodarowanie . Te "wolne " na nasze pomysły tereny ciągną się od stacji PKP aż do Trzech Mostów ! No to makówki do roboty !

 • Link do komentarza Pasażer środa, 03 czerwca 2020 06:07 napisane przez Pasażer

  Panie Zygmunt najpierw niszczy się zakłady pracy buduję hipermarkety a teraz kiedy potrzebą czasu brakuje miejsc pracy to od razu pobudka i twórzmy miejsca pracy na hura. Stwórzmy w tym miejscu muzeum kolejnictwa póki jest jeszcze z czego coś tworzyć.

 • Link do komentarza tutejszy wtorek, 02 czerwca 2020 16:55 napisane przez tutejszy

  Dobrze, ze pan MAREK ZYGMUNT nie rządzi miastem, bo ulokowałby nam fabryki pod oknami mieszkań. Panie, fabryki lokuje się za miastem, daleko od osiedli mieszkaniowych Miasto służy innym celom. A poza tym, jakie fabryki? Przecież tutaj nie ma żadnych tradycji co do przemysłu. Tu trzeba się bić o rozwój turystyki, tylko, ze musi się zmienić władza, bo do oglądania wątpliwej wartości królików raczej do Gniezna nikt nie przyjedzie. Marazm, jak panuje w naszym mieście od kilku lat jest zdumiewający. Aż się wierzyć nie chce, by tak ludzi można było uśpić i zahipnotyzować. Jest brud, smród, a fani tej władzy mówią, ze Gniezno pięknieje. To ja się pytam gdzie?

 • Link do komentarza wilk wtorek, 02 czerwca 2020 14:41 napisane przez wilk

  Dodam jeszcze,że skoro Urząd Miasta za wiedzą zapewne prezydenta Budasza zorganizował tzw. spacery badawcze,co zakrawa na śmieszność( ciekawe ilu i jacy badacze tam będą ),to znaczy ,że dewloperka w to miejsce pcha się nogami i rekami.......i .....naciska mocno zapewne " zabójczymi kopertami" bezzwrotnymi,jak to mawiał pewien bezczelny koperciarz mieniący się marszałkiem Senatu !!!

 • Link do komentarza wilk wtorek, 02 czerwca 2020 14:32 napisane przez wilk

  Vegatermik-- też bym bardzo chciał,aby nasze lokalne władze zrobiły tam piękne muzeum kolei i na pewno większość gnieźnian także,ale niestety ludzie gimbusy i dzbany wybierają przemalowanych towarzyszy na czele z prezydentem ,a ich obchodzi tylko...... dobra posadka i kasa !!!!!

 • Link do komentarza Marek wtorek, 02 czerwca 2020 14:20 napisane przez Marek

  Przede wszystkim ulica Składowa powinna zostać jak najszybciej przedłużona wzdłuż torowiska ( albo po obecnym torowisku od strony południowej) aż do nowego wiaduktu kolejowego przy ulicy "TRZY MOSTY". Tylko dobre skomunikowanie drogowe tej działki po kolejowej z "obwodnicą wschodnią" da możliwość osiągnięcia dobrej ceny ze sprzedaży tych działek !! Żeby te tereny naprawdę zaistniały gospodarczo to jest WARUNEK KONIECZNY ! Wystarczy wykupić teren - pole za VELUX em a przed zakładem sprzedającym gazy techniczne, w ten sposób Samochody ciężarowe i autobusy w prosty sposób wjeżdżały by na ulicę Słoneczną i na skrzyżowanie ze światłami przy PKS ie. A dalej to już prosta droga ulicą Reymonta do Torunia, Bydgoszczy, czy ulicą przy restauracji "TRZY STAWY" do Słupcy, Witkowa, Poznania czy też innych kooperujących zakładów przemysłowych wybudowanych w obecnej strefie ekonomicznej (za PKS em) .

 • Link do komentarza Marek ZYGMUNT wtorek, 02 czerwca 2020 14:04 napisane przez Marek ZYGMUNT

  W pierwszej kolejności trzeba powiedzieć szanownym panom i paniom architektom, że na tych terenach nie powinno być żadnego budownictwa mieszkaniowego !! To tereny przy kolejowe i powinny być przeznaczone pod przemysł , którego w Gnieźnie ciągle brakuje. Bliskość dworców kolejowego i autobusowego będzie sprzyjała dobremu dojazdowi ludzi z okolic do tych nowych fabryk !! Nie wyrzucajmy wszystkich fabryk na obrzeża miasta gdzie trudno dojechać i należałoby potem do tych nowych zakładów tworzyć dodatkowe linie autobusowe i nowe parkingi ( na nowe dodatkowe autobusy przecież nie mamy pieniędzy ) !! Pozwólmy ludziom ze zbudowanych w tym miejscu nowych zakładów i fabryk w centrum miasta, zrobić zakupy również w sklepach rozlokowanych w centrum Gniezna . Niech to nasze Centrum Miasta nie umiera !! Dodatkowo przeznaczenie tych terenów pod przemysł dzięki ich umiejscowieniu w centrum znacząco podniesie ich cenę !!. Zarobi na tym więcej i spółka PKP i nasze kochane Miasto Gniezno.

 • Link do komentarza wściekły wtorek, 02 czerwca 2020 13:52 napisane przez wściekły

  A co to !!?? Czy ludzie uczciwie pracujący do godziny 16 tej, są obywatelami Gniezna - drugiej kategorii ? Czy ci obywatele drugiej kategorii nie mają prawa uczestniczyć po swojej ciężkiej pracy w konsultacjach społecznych ?? Czy wszystko w Gnieźnie będzie ciągle robione tak, jak jest wygodnie naszym URZĘDNIKOM ??? Oni są dla nas ? Czy my dla nich ?

 • Link do komentarza Marek wtorek, 02 czerwca 2020 13:48 napisane przez Marek

  Ta hala wachlarzowa parowozowni mogła by stanowić coś przydatnego na dzisiejsze czasy - dworzec AUTOBUSOWY PKS u. Bo dworzec autobusowy w okolicach Urzędu Miejskiego z uwagi na połączenia komunikacyjne zupełnie się tam nie sprawdza. Albo można by na starym miejscu ulokować przystanki dla autobusów wyjeżdżających z Gniezna w stronę Poznania, Bydgoszczy Zdziechowy czy Torunia. A po drugiej stronie Dworca Kolejowego czyli w Parowozowni ( by nie kierować ruchu autobusowego na MOST DWORCOWY) powinny być przystanki dla autobusów wyjeżdżających z Gniezna do Wrześni, Czerniejewa, Witkowa Słupcy Łodzi i.t.d. Uwaga konieczne byłoby tu wydłużenie przejścia podziemnego pod torami !!

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 02 czerwca 2020 11:29 napisane przez mieszkaniec

  Działki RODO - a co to takiego? Chyba chodzi o ROD? Ale obecne muszą być daleko za miastem, bo już teraz te obecne przeszkadzają w rozwoju i zagospodarowaniu terenów miejskich. Nadto odpoczynek na nich jest już teraz niebezpieczny dla zdrowia, ponieważ znajdują się w zanieczyszczonej części miasta, przy aglomeracjach mieszkaniowych i infrastrukturze drogowej. Halas, smog i wypoczynek? No i najważniejsza - w dzień powinny być one otwarte dla okolicznych mieszkańców jako tereny spacerowe, tak jest w sąsiednich Niemczech. Przecież te działki nie sa własnością ich użytkowników tylko Miasta, więc robienie z nich zamkniętej enklawy jest chyba nie na miejscu.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane