Jesteś tutaj:Gospodarka Ul. Cienista zostanie wyremontowana
wtorek, 02 czerwca 2020 13:13

Ul. Cienista zostanie wyremontowana

 

Jesienią 2020 roku ma zostać wykonany generalny remont jednej z ważniejszych dróg w zachodniej części Gniezna. Dodatkowo nową nawierzchnię ma otrzymać fragment ul. Dalkoskiej.

Nowe chodniki, przebudowana nawierzchnia jezdni oraz regulacja ruchu na skrzyżowaniu z ul. Rzepichy - po wielu latach oczekiwań w tym roku mieszkańcy ul. Cienistej w końcu nie będą musieli narzekać na kałuże zalegające na nierównej drodze, a także na podziurawioną nawierzchnię chodników. W okresie letnim planowane jest ogłoszenie przetargu na wykonanie przebudowy tej ulicy.

- Ulica w tym roku zostanie przebudowana. Zyska ona nie tylko nową nakładkę bitumiczną, ale także przebudowane zostaną krawężniki, chodniki, odnowione zostanie oznakowanie poziome i pionowe. Ulica Cienista łączy się bezpośrednio z ul. Dalkoską i ona też w tym roku zyska na części swojej długości nową nakładkę bitumiczną. W obrębie skrzyżowania zostaną przesunięte oświetlenie, poszerzony chodnik, prawoskręt i na nowo zostanie wyprofilowana zatoka autobusowa - przekazał Mariusz Mądrowski, etatowy członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego.

Koszt przebudowy ul. Cienistej ma wynieść około 700 tys. złotych. Zakłada się, że przetarg zostanie ogłoszony w okresie letnim, a wykonawca wejdzie na teren budowy we wrześniu br.

Obecnie Powiatowy Zarząd Dróg realizuje inwestycję u zbiegu ul. Półwiejskiej i Pustachowskiej, a także realizowane w tym roku są liczne inne drogi należące do tego samorządu, m.in. w gminie Mieleszyn, Kłecko, Trzemeszno i Kiszkowo. Dodatkowo złożone zostały wnioski na dofinansowanie doświetlenia przejść dla pieszych - jeśli zostaną pozytywnie przyjęte, to instalacje pojawią się przy pasach koło Szkoły Podstawowej nr 8 na ul. Cymsa oraz przy ul. 17 Dywizji Piechoty.

 

8 komentarzy

 • Link do komentarza Anonim sobota, 08 sierpnia 2020 21:04 napisane przez Anonim

  Ciekawe kto w końcu zainteresuje się wjazdem i parkingiem bloków Dziekanka przy ulicy Orzeszkowej? Wyremontowaliście elegancko Orzeszkową a to że koparki i inne sprzęty zniszczyły całą nawierzchnię placu parkingowego macie gdzieś. Szkoda że robiąc remont drogi niszczycie inne zmuszając mieszkańców do niegodziwych warunków bez ich winy.

 • Link do komentarza janciovodnik środa, 17 czerwca 2020 23:52 napisane przez janciovodnik

  Szofer pytanie kto na niej mieszka ;)

 • Link do komentarza Kiniu piątek, 05 czerwca 2020 11:31 napisane przez Kiniu

  Na remont czeka wiele ulic w Gnieźnie ale czeka, przy okazji remontu ulicy Cienistej czy innych niech nikomu nie wpadnie do głowy budowa ronda. Bo to co wymyślili na ulicy Pustachowskiej to masakra. Zamiast wyremontować dziurawa Pustachowska to na siłę wcisnęli rondeczko na zbiegu dwóch ulic. Czy inżynier projektujący ta drogę wiedział co projektuje. Na sile wcisnęli kostkę bo ktoś wymyślił rondo. Rzenada.

 • Link do komentarza Hamul piątek, 05 czerwca 2020 07:54 napisane przez Hamul

  " a na ulicy Cienistej jednostronny" - nie wiem od kiedy niby

 • Link do komentarza D.A. mieszkanka osiedla Dalki - miasto czwartek, 04 czerwca 2020 16:10 napisane przez D.A. mieszkanka osiedla Dalki - miasto

  A co z remontem ulicy Gajowej? Czy mieszkańcy tej części Dalek doczekają się remontu tejże ulicy. Czyżby ulica Cienista była w gorszym stanie niż ulica Gajowa. Nadmieniam, że na ulicy Gajowej ruch jest obustronny, a na ulicy Cienistej jednostronny. Poza tym , chodniki są w fatalnym stanie. Nawet w niektórych miejscach nie ma ich wcale . Dlaczego nikt się tym faktem nie interesuje?

 • Link do komentarza Pbgno czwartek, 04 czerwca 2020 12:49 napisane przez Pbgno

  Ul Kłeckowska jest częścią drogi wojewódzkiej więc leży w gestii innego zarządcy. Aczkolwiek remont tam jest oczywiście konieczny.

 • Link do komentarza wściekły wtorek, 02 czerwca 2020 21:27 napisane przez wściekły

  Ulica Cienista jedną z ważniejszych dróg w mieście . Koń by się uśmiał !! Przejazd przez tory przy Dalkowskiej ma być w najbliższym czasie zlikwidowany a Starosta wygłupia się z kapitalnym remontem ulicy , która będzie za chwile służyła zaledwie 20 rodzinom . A ulicę Kłeckowską kto i kiedy wyremontuje Starosto ???????

 • Link do komentarza szofer wtorek, 02 czerwca 2020 16:47 napisane przez szofer

  Cienista w porównaniu do innych ulic miejskich w centrum miasta to jest po prostu złoto. Ciekawe, kto typuje ulice do remontu i dlaczego inne dziurawe ulice sa omijane i nie mają siły przebicia?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane