Jesteś tutaj:Gospodarka Budynek banku trafił na sprzedaż
czwartek, 04 czerwca 2020 11:50

Budynek banku trafił na sprzedaż

 

Gmach, który od początku swojego istnienia stanowi siedzibę placówek bankowych, trafił na sprzedaż. Funkcjonująca w nim instytucja planuje dalej kontynuować swoją działalność w tym miejscu. 

Santander Bank Polska S.A. wystawił na sprzedaż historyczny budynek banku, znajdującego się przy ul. Sienkiewicza 17. Obiekt, pobudowany jeszcze w czasach pruskich jako siedziba Banku Rzeszy, w okresie międzywojennym oraz powojennym mieścił Bank Polski. W ostatnich latach placówką zarządzał Wielkopolski Bank Kredytowy, a od momentu jego przejęcia trafił on w ręce spółki Santander.

Gmach przy ul. Sienkiewicza ma powierzchnię 1546 metrów kwadratowych, a sama działka 1561 metrów kwadratowych. Na sprzedaż zostaje wystawiona nieruchomość będąca w użytkowaniu wieczystym razem z budynkiem, posiadającym trzy kondygnacje naziemne i jedną podziemną. Nieruchomość została wystawiona na sprzedaż za kwotę 2,5 mln złotych.

Santander Bank Polska S.A. zakłada, że po sprzedaży placówka nadal pozostanie w obiekcie na podstawie umowy najmu, zajmując parter oraz część I piętra. Spółka zakłada możliwość zmniejszenia powierzchni najmu w przyszłości. Zainteresowani zakupem mogą się kontaktować z biurem nieruchomości banku Santander.

3 komentarzy

  • Link do komentarza Aldona niedziela, 07 czerwca 2020 20:38 napisane przez Aldona

    W tym budynku była kiedyś siedziba gnieźnieńskiego oddziału Banku Narodowego. Szkoda, że za chwile ten budynek będzie miał zupełnie inne przeznaczenie. Ale taki jest znak czasu. Bank będzie za chwile tylko w ...internecie. Może , może w tym ładnym budynku o tak dobrym umiejscowieniu znajdzie kiedyś siedzibę inna potrzebna gnieźnianom instytucja ? Może jakaś prywatna lecznica? Albo KASYNO. Albo żłobek. Albo Siedziba Rady Osiedla Stare Miasto. Albo Dom Spokojnej Starości. Albo Miejski Dom Seniora. Albo Nowa siedziba Rady Miasta Gniezna z prawdziwego znaczenia. Abo kolejny obiekt dydaktyczny pobliskiej szkoły zawodowej, której nagminnie brakuje pomieszczeń. Albo muzeum Polonii , które ktoś kiedyś chciał w Gnieźnie stworzyć !

  • Link do komentarza Gnieźnianim piątek, 05 czerwca 2020 00:13 napisane przez Gnieźnianim

    Ciekawe kto to wynajmie, a po krótkim czasie kupi.. coś mi się wydaje że zs parę lat po cichu, będzie sprzedane

  • Link do komentarza emeryt czwartek, 04 czerwca 2020 13:24 napisane przez emeryt

    Już nawet banki planują ucieczkę z zaspalego miasta - :(

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane