Wydrukuj tę stronę
czwartek, 04 czerwca 2020 11:50

Budynek banku trafił na sprzedaż

 

Gmach, który od początku swojego istnienia stanowi siedzibę placówek bankowych, trafił na sprzedaż. Funkcjonująca w nim instytucja planuje dalej kontynuować swoją działalność w tym miejscu. 

Santander Bank Polska S.A. wystawił na sprzedaż historyczny budynek banku, znajdującego się przy ul. Sienkiewicza 17. Obiekt, pobudowany jeszcze w czasach pruskich jako siedziba Banku Rzeszy, w okresie międzywojennym oraz powojennym mieścił Bank Polski. W ostatnich latach placówką zarządzał Wielkopolski Bank Kredytowy, a od momentu jego przejęcia trafił on w ręce spółki Santander.

Gmach przy ul. Sienkiewicza ma powierzchnię 1546 metrów kwadratowych, a sama działka 1561 metrów kwadratowych. Na sprzedaż zostaje wystawiona nieruchomość będąca w użytkowaniu wieczystym razem z budynkiem, posiadającym trzy kondygnacje naziemne i jedną podziemną. Nieruchomość została wystawiona na sprzedaż za kwotę 2,5 mln złotych.

Santander Bank Polska S.A. zakłada, że po sprzedaży placówka nadal pozostanie w obiekcie na podstawie umowy najmu, zajmując parter oraz część I piętra. Spółka zakłada możliwość zmniejszenia powierzchni najmu w przyszłości. Zainteresowani zakupem mogą się kontaktować z biurem nieruchomości banku Santander.

3 komentarzy