Jesteś tutaj:Gospodarka Skwer w miejscu dzikiego parkingu jeszcze w tym roku
niedziela, 14 czerwca 2020 10:39

Skwer w miejscu dzikiego parkingu jeszcze w tym roku

 
Skwer w miejscu dzikiego parkingu jeszcze w tym roku archiwum redakcji

W ostatnim kwartale 2020 roku ma powstać skwer, który zastąpi istniejący od lat placyk u zbiegu ul. Lecha i Chrobrego, gdzie wciąż parkują samochody utrudniające przejście pieszym.

W sierpniu ub. roku informowaliśmy, że udało się skomunalizować niewielki fragment nieruchomości znajdujący się u zbiegu ul. Lecha i Chrobrego, przy dawnym kinie. Działka ta znajdowała się w gestii Starostwa, a po jej przejęcie jej przez Miasto zmierzało w kierunku uporządkowania chaosu przestrzennego, jaki na nim panuje. 

Jak poinformowano, jeszcze w tym roku z tego miejsca znikną bezładnie parkujące samochody, a w ich miejscu pojawi się zieleń. Zakład Zieleni Miejskiej rozpoczął przygotowania do utworzenia tzw. parku kieszonkowego - w miejscu asfaltowej płyty pojawią się drzewa - platany klonolistne, a także krzewy oraz róże, a także ustawiona zostanie mała architektura, jak ławki, kosze na śmieci oraz nowy słup ogłoszeniowy. Budowa zieleńca planowana jest na ostatni kwartał 2020 roku.


źródło: Królewskie Gniezno

17 komentarzy

 • Link do komentarza realista wtorek, 23 czerwca 2020 22:46 napisane przez realista

  Ludziska przecież ten plac razem z teatrem i tak zaraz przejmą bracia P.

 • Link do komentarza Mieszkaniec wtorek, 16 czerwca 2020 14:06 napisane przez Mieszkaniec

  No i pięknie.

 • Link do komentarza Kleopatra poniedziałek, 15 czerwca 2020 18:48 napisane przez Kleopatra

  kris nie masz racji. Plac przy teatrze jest Miasta, a częściowo prywatny, ale Miasto nawet nie szuka dawnych właścicieli. Poza tym to władze miasta decydują o tym, co w tym mieście może, a co nie może być. Te piramidy odzwierciedlają stan umysłu tych, którzy na to dali przyzwolenie.

 • Link do komentarza wilk poniedziałek, 15 czerwca 2020 17:31 napisane przez wilk

  Taki mały placyk glutek,chcą zrobić z zielenią,a przy teatrze,plac o wiele większy i zabetonowany ,drzewa wycięte w pień i tandeta pobudowana,ale jakie władze takie miasto !!! A przydałby się przy teatrze piękny skwer z drzewami,a do tego jakaś choćby tablica,dla upamiętnienia,że tutaj stała piękna kamienica i kawiarnia WIEDEŃSKA,o ile nie mylę,zbombardowana we wrześniu 1939 roku podczas nalotu na Gniezno !!! Zginęli tutaj też ludzie,dla samej ich pamięci można by to miejsce jakoś pięknie spożytkować,tablica,nazwiska,dla potomnych mieszkańców,a także i dla ciekawych turystów,w wielu miastach tak się robi!!! A może w tym miejscu przydała by się jakaś kawiarnia,,a nie to BETONOWE BRZYDACTWO,pełniące rolę czego ????? PIRAMIDY ????? Ktoś kto to zbudował w tym miejscu miasta,powinien być specjalnym pacjentem co najmniej Dziekanki,jak nie.... Gębarzewa !!!! I tyle.

 • Link do komentarza obibok kulturalny poniedziałek, 15 czerwca 2020 15:20 napisane przez obibok kulturalny

  kris, oczywiście, że teren przy teatrze należał do miasta. Radni w 2016 roku, wiedzeni wizją "niesamowitego" projektu, który chce zrealizować teatr, wyrazili zgodę na przekazanie go na 20 lat. Oczywiście pomysł przedstawiali przedstawiciele władz miasta, bodajże wiceprezydent J.G., a radni ich posłuchali. W większości.

 • Link do komentarza emigrant poniedziałek, 15 czerwca 2020 11:36 napisane przez emigrant

  A za ten beton przed teatrem gnieźnieńskie władze wejdą do kronik miasta, jako przykład dewastacji historycznej pierwszej stolicy Polski. Po co wam to było???

 • Link do komentarza kris poniedziałek, 15 czerwca 2020 10:01 napisane przez kris

  O ile wiem, to teren przy teatrze nie należał do miasta i nie miasto decydowało co tam zrobić.

 • Link do komentarza Jarek poniedziałek, 15 czerwca 2020 09:21 napisane przez Jarek

  Do Gość.
  Szpitale w Gnieźnie są albo w gestii Powiatu, albo Wojewody. Miasto nie może ich ani dokończyć ani remontować.Warto może się zainteresować kto czym zarządza, a dotyczy to też szkół a przede wszystkim ulic, gdzie zarządców jest czterech.
  Pomysł zieleńca jest ok. Im więcej zieleni tym lepiej.

 • Link do komentarza menel poniedziałek, 15 czerwca 2020 08:09 napisane przez menel

  i będzie tak jak z dawnym żul-skwerkiem, który był po drugiej stronie ulicy w miejscu nowego bloku?

 • Link do komentarza Babcia poniedziałek, 15 czerwca 2020 07:23 napisane przez Babcia

  jak to jest, że Miasto z panem Prezydentem na czele tu wydają kasę na skwer, a teren przy teatrze wygląda jak betonowa pustynia za ich przyzwoleniem?? oddano teatrowi plac - z tego co wiem za bezcen na lata, ten mimo swego nowoczesnego = ekologicznego podejścia do rzeczywistości wyciął stare drzewa, bez posadzenia nowych, zabetonował marne co prawda trawniki, ale jednak jakieś oazy zieleni i cienia dla okolicznych mieszkańców, ustawił ławki na których nie sposób usiąść, bo rozgrzewają się w słońcu tak, że można doznać poparzeń, ustawił piramidy, która miały być fontannami, a woda z nich ciecze jak nie powiem co .... pytam za czyje pieniądze to zrobiono? kto na to pozwolił? i kto w końcu za takie brzydactwo w mieście odpowiada??

 • Link do komentarza Mieszkanka niedziela, 14 czerwca 2020 23:14 napisane przez Mieszkanka

  Nasi włodarze się ośmieszają. Najpierw wycięli drzewa pod teatrem i zrobili betonowy plac z pseudopiramidami (estetyka rzecz gustu, ale tam nic nie jest równe, o zieleni a raczej jej braku nie wspomnę!), a teraz 80-100m dalej będą budować skwer,bo centrum potrzebuje drzew i kwiatów, a nie miejsc parkingowych. Bareja wiecznie żywy. Wstyd, po prostu wstyd!

 • Link do komentarza Mieszkanka niedziela, 14 czerwca 2020 23:14 napisane przez Mieszkanka

  Nasi włodarze się ośmieszają. Najpierw wycięli drzewa pod teatrem i zrobili betonowy plac z pseudopiramidami (estetyka rzecz gustu, ale tam nic nie jest równe, o zieleni a raczej jej braku nie wspomnę!), a teraz 80-100m dalej będą budować skwer,bo centrum potrzebuje drzew i kwiatów, a nie miejsc parkingowych. Bareja wiecznie żywy. Wstyd, po prostu wstyd!

 • Link do komentarza moeszkaniec niedziela, 14 czerwca 2020 22:25 napisane przez moeszkaniec

  Więcej zieleni powinno byc. Kiedyś skwer 0rzed teatrem był lady zielony ale teraz sobie wymyślili beton

 • Link do komentarza Radek niedziela, 14 czerwca 2020 14:41 napisane przez Radek

  Wreszcie bo wszędzie tylko beton i asfalt....

 • Link do komentarza Gość niedziela, 14 czerwca 2020 12:13 napisane przez Gość

  Widać ktoś ma skwer w głowie. Na takie badziewia wydaje się miliony a na dokończenie i remonty szpitali miasto nie ma kasy.

 • Link do komentarza kolejarz niedziela, 14 czerwca 2020 11:51 napisane przez kolejarz

  Nasadza, pokryją wielkie koszty i potem zapomną, jak o pozostałych skwerkach.Przy dworcu to się płakać chce.

 • Link do komentarza Marek Z niedziela, 14 czerwca 2020 11:37 napisane przez Marek Z

  Bardzo dobry pomysł. Zieleń w tym miejscu zapewne mocno podniesie estetykę tego miejsca, przy bardzo ruchliwej , przelotowej ulicy Sobieskiego i ulicy Lecha !

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane