czwartek, 18 czerwca 2020 14:13

5,5 km nowej drogi za 3,5 mln złotych

  mnopr
5,5 km nowej drogi za 3,5 mln złotych zdjęcie nadesłane

Mieszkańcy gminy Mieleszyn po wielu latach oczekiwania mogą już podróżować wyremontowaną drogą powiatową nr 2181P przebiegającą od granicy powiatu z powiatem żnińskim przez Kowalewo do Popowa Podleśnego. 

Długość drogi objętej remontem to ponad 5,5 km. Na realizację inwestycji Powiat Gnieźnieński pozyskał środki zewnętrzne z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie ponad 2,5 mln zł. Zakres prac, prowadzonych przez Powiatowy Zarząd Dróg, obejmował wykonanie nakładki bitumicznej, chodników, zatok autobusowych, poboczy i zjazdów, wraz z przebudową skrzyżowania oraz oznakowaniem poziomym i pionowym.

Przypomnijmy, że koszt robót przygotowawczych na tym odcinku - zrealizowanych w 2019 roku - wyniósł ogółem blisko 891 tys. zł. W oficjalnym zakończeniu inwestycji, a tym samym oddaniu do użytku drogi powiatowej Popowo Podleśne–Kowalewo, uczestniczyli wykonawcy i samorządowcy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane