Jesteś tutaj:Blogi Dlaczego zagłosuję na PAD?
wtorek, 23 czerwca 2020 07:40

Dlaczego zagłosuję na PAD?

  Paweł Kamiński, Maciej Chosiński

Bo rodzina jest najważniejsza!

Zagłosuję na Prezydenta Andrzeja Dudę, bo jest jedynym kandydatem, który przy ocenie realnych szans na wybór, nie pozwoli na dokonanie przewrotu społecznego w myśl lewicowych ideologii. Małżeństwo to nadal będzie związek mężczyzny i kobiety, nie będzie otwierania furtki w postaci związków partnerskich, nie będzie zgody na adopcję dzieci przez pary homoseksualne i nie będzie przyzwolenia na demoralizującą seksedukację w szkołach na poziomie ustawodawczym, a prawo do wychowania dzieci zgodne z przekonaniami rodziców będzie nieusuwalne.

Niektórzy uważają, że zagrożenie ze strony lewicowych ideologii jest tylko tematem zastępczym. Nic bardziej mylnego. Oto co dzisiaj dzieje się w Hiszpanii. Pozwolę sobie zacytować tamtejszą minister od spraw równości płci: „Dzieci homofobicznych matek i ojców muszą wiedzieć, że mogą kochać kogo chcą, jak chcą i kiedy chcą, ponieważ edukacja w duchu równości jest jednym z filarów demokracji i tego rządu”. Osoby, które publicznie lub prywatnie sprzeciwiają się działalności kolektywu LGBT bądź krytykują ideologię gender mogą podlegać sankcjom i grzywnie w wysokości od 200 do 45000 euro. To zaczyna wyglądać jak zwykły terror.

Te wybory są niczym innym jak starciem cywilizacyjnym. Wybór Andrzeja Dudy to opowiedzenie się w systemie wartości po stronie rodziny, prawa naturalnego i tradycyjnego modelu społeczeństwa, którego podstawową komórką zapewniającą jego naturalny rozwój jest właśnie rodzina, czyli tata, mama i dzieci. Choćby lekkie uchylenie drzwi dopuszczające realizację poglądów skrajnej lewicy, co ma miejsce w przypadku wszystkich liberalno-lewicowych kandydatów, może okazać się w przyszłości bardzo przykre w skutkach dla zwykłych, normalnych ludzi i relacji między nimi. I tutaj pozwolę sobie przytoczyć kolejny hiszpański przykład. Włosy jeżą się na głowie. Na skutek działań przedstawicieli skrajnej lewicy dokonano zamachu na własność prywatną. Funkcjonuje tam „prawo okupacji” (La ley de okupas), prawo, na mocy którego jeśli pozostawisz swoje mieszkanie puste na co najmniej 48 godzin, a wracając napotkasz w nim intruza, czekają cię trzy lata batalii w sądach, by wyeksmitować obcego lokatora. Prawo, które zajęcie cudzego mieszkania nie traktuje jako przestępstwo, lecz jedynie jako wykroczenie. Tak kończy się mariaż ze skrajną lewicą. Dziś chce związków partnerskich, a jutro może sięgnąć po twoją własność.

Zagłosuję na Prezydenta Andrzeja Dudę, ponieważ cywilizacyjnie uchroni nas przed rewolucją społeczną i jest gwarantem trzymania poglądów skrajnej lewicy na smyczy.

Paweł Kamiński, radny Gniezna

 

 

Dlaczego popieram Prezydenta Andrzeja Dudę?

Najpierw krótka historia. Niedawno byłem służbowo w Szwecji gdzie spotkałem Polkę – jeszcze z dawnej solidarnościowej emigracji lat 80-tych. Opowiedziała mi jak to jej Ziemia Obiecana piękne miasto Malmoe z dnia na dzień za sprawą imigrantów stało się piekłem. Dramat walk ulicznych, zbiorowych gwałtów czy rabunków stał się częścią codzienności. Nagle Szwedzi zrozumieli, że płoty i ogrodzenia są niezbędne a samochody mimo wszystko trzeba zamykać. W efekcie od roku są właścicielami gospodarstwa w najbezpieczniejszym miejscu Europy – jej dawnej ojczyźnie Polsce i to tutaj pragną spędzić resztę życia.

Kolejny obraz - Prezydent A.D. podpisujący z prezydentem USA układ o stacjonowaniu wojsk amerykańskich.

A więc bezpieczeństwo. Nie tylko nasze, naszych miast, ale i naszej Ojczyzny. Jaki sens jest budować cokolwiek w obliczu zagrożenia?

A skoro o budowaniu. Jako przedsiębiorca z branży budowlanej wiem, że budowanie wiąże się z inwestowaniem. Inwestowanie z zarabianiem. Dlatego 10 lat temu kibicowałem rządzącym w planach budowy sieci dróg, nowych stadionów. Jak było? Stadiony, co prawda w bólach powstały, ale drogi budujemy nadal. Ile firm upadło przez nieuczciwych wykonawców i ile pieniędzy wypłynęło z Polski przez wyłudzenia podatku VAT. Ile „lewego” paliwa przelało się przez nasze stacje benzynowe? To wszystko przy obojętności rządzących i wymiaru sprawiedliwości.

I tu dochodzimy do sprawy zasadniczej – uczciwości. Kadencja PAD pokazała, że deklaracje składane 5 lat temu nie były gołosłowne. Prezydencki podpis znalazł się pod ustawami, które radykalnie zmieniły Polskę i cały czas zmieniają. Mimo, że podwyższenie minimalnej płacy nie jest u nas pracodawców mile widziane to tak naprawdę pieniądze wracają do obiegu gospodarczego.

Na koniec mam nadzieję, że osoby, które kazały nam pracować do 67 roku życia, które nie sprawdziły się w zarządzaniu miastami, które niszczą nasze fundamentalne wartości pozostaną na marginesie naszego życia, czyli tam gdzie ich miejsce.

Maciej Chosiński, gnieźnieński przedsiębiorca

 

30 komentarzy

 • Link do komentarza Redatkor wtorek, 07 lipca 2020 17:35 napisane przez Redatkor

  jeśli PAD to tylko w konsoli !!

 • Link do komentarza Miriam piątek, 03 lipca 2020 16:35 napisane przez Miriam

  No właśnie, gdzie te palmy z Rynku? Powiędły?

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 02 lipca 2020 09:28 napisane przez mieszkaniec

  Do OLEWAM POLITYKE: panie, gdyby geotemia ruszyła i to nawet wtedy, gdyby Kamiński nie był prezydentem, a Budasz byłby rozsądnym gospodarzem, to już dzisiaj mielibyśmy kasę na odwierty i w potwierdzona wiedzę o termalnych źródłach w Gnieźnie. No ale wybraliście człowieka, którego szczytem możliwości jest handel, bo jak inaczej można nazywac nieskładną sprzedaż wszystkiego, co się da często wbrew usilnym prośbom mieszkancow, sprzedaż bez żadnej wizji rozwoju miasta? Zamiast zlecić opracowanie przyszłości Gniezna specjalistom, to oni zachwycają się swoimi królikami i piachem na Rynku, którego na szczęście w tym roku nie widać, bo już chyba zabrakło im kasy. A bałagan i brud coraz większy, czego też nie zauważają. Dowodem ich mistrzostwa w gospodarzeniu są słupy ogłoszeniowe, bo władzy nie stać nawet na ich oczyszczenie choćby w samym centrum. Naprawdę tego bajzlu w środku sezonu turystycznego nie zauważacie?

 • Link do komentarza wilk piątek, 26 czerwca 2020 23:23 napisane przez wilk

  Rafał,a ty taki nowoczesny,postępowy,chciałbyś z piorkiem w d...?? Polska zawsze była w Europie,jest i będzie i nie ma czego się wstydzić!!!

 • Link do komentarza Rafał piątek, 26 czerwca 2020 21:54 napisane przez Rafał

  Niektórzy gnieźnianie to tak lubią po staropolsku, w słomianych czapach i galotach, po swojskiemu, z kiczowatymi podróbkami kultury i nowoczesności, z fochem na to, co nowe i z duchem czasu... I to im Duda zapewni. Większość jednak pragnie życia takiego na fali europejskości, co wcale nie wyklucza bycia dobrym obywatelem Polski. Pozdrawiam głosujących na Świeży Powiew.

 • Link do komentarza Rita piątek, 26 czerwca 2020 21:18 napisane przez Rita

  Tylko prezydent Duda . Nigdy nie przyniósł nam wstydu, godnie reprezentuje Polskę i Polaków , jest dr prawa. Popieram słowa Seniora

 • Link do komentarza Koryfeusz piątek, 26 czerwca 2020 13:42 napisane przez Koryfeusz

  Miras, ślepi nie jesteśmy. To może napisz jakiego chcesz prezydenta? Co powinien robić i jak? Łatwo jest krytykować, ale żeby samemu coś zaproponować to już trudniej. Dzisiaj nie ma lepszego kandydata niż Duda.

 • Link do komentarza senior piątek, 26 czerwca 2020 12:19 napisane przez senior

  Gnieźnianie to jak widać wyjątkowo niegodziwi ludzie. nie wstydzą się za prostaka Wałęsę, który co rusz obraża wszystkich naokoło, jest wyjątkowym gburem, a jego chamskie wypowiedzi są przez wielu gnieźnian pochwalane. Gnieźnianom odpowiada komunistyczny kłamczuch Kwaśniewski, który po pijaku wizytował uświęcone krwią polskich patriotów miejsca w Rosji, który po drabinie uciekał z parlamentu przed dziennikarzami. Gnieźnianom, w tym wielu współczesnym celebrytom nie przeszkadza, prostak Komorowski, który podczas delegacji w Japonii wlazł w parlamencie na krzesło zachowując się jak pajac, który gadał także głupoty w Białym Domu o bigosie i innych pierdołach zamiast omawiać sprawy międzynarodowe.I tak można by o tych waszych idolach pisać i pisać w nieskończoność, ale wy, jak uparte osły powtarzacie za wrogami Polski takie bzdury o Andrzeju Dudzie, ze włos na głowie się jeży, jak można być tak naiwnym i tak się dać zmanipulować. No, chyba, ze robicie to celowo wpisując się w te akcje wymierzone przeciwko Polsce i Polakom. Ale to już jest bardzo niebezpieczne i należy na Was uważać.

 • Link do komentarza Miras czwartek, 25 czerwca 2020 00:00 napisane przez Miras

  Ten prezydent to wielki wstyd,to długopis. Widac co robi cały PiS żeby obronić stanowisko te wycieczki ,kłamstwa i docieranie do społeczeństwa nie mającego podstawowej zasady ekonomii. Skłócenie Polaków to największy grzech PAD .kłamstwo goni kłamstwo,afery i ta niby publiczna TVPis.
  Ludzie czy wy jesteście ślepi i głuśi ????????

 • Link do komentarza Rita środa, 24 czerwca 2020 23:35 napisane przez Rita

  Popieram treści Kawy i Rodowitego Polaka.Inni już pokazali co potrafią i wstyd w świecie przynieśli .Tylko PAD

 • Link do komentarza OLEWAM POLITYKĘ środa, 24 czerwca 2020 21:20 napisane przez OLEWAM POLITYKĘ

  No Panie, a gdzie ta gnieźnieńska geotermia? Trza działać... a cytując klasyka "a Pan pieprzy i pieprzy głupoty".

 • Link do komentarza wilk środa, 24 czerwca 2020 18:12 napisane przez wilk

  Zgadzam się z tym co wyżej napisane,dodam jeszcze to ,że dla mnie jak i dla wszystkich Polaków,powinno być bardzo ważne jakie KAŻDY KANDYDAT ma podejście do strategicznych inwestycji państwa ,czyli PRZEKOP MIERZEI oraz Centralny Port Komunikacyjny !!!!! Z wypowiedzi Trzaskowskiego,Kosiniaka,Hołowni,Biedronia czy Bosaka wynika jasno ,że są przeciwni,TYLKO prezydent Andrzej Duda,jest mocnym orędownikiem,co się wiąże z POLSKĄ RACJĄ STANU !!!!!Cała reszta,znać po swoich wypowiedziach jest po prostu za........ niemiecko- rosyjskim KONDOMINIUM,obcym wpływom i mieszaniu się w nasze sprawy,więc głosowanie na tych kandydatów jest.........głosem PRZECIWKO POLSCE !!!!!

 • Link do komentarza Koryfeusz środa, 24 czerwca 2020 15:59 napisane przez Koryfeusz

  Statler, do Konfederacji i Bosaka nie mam zaufania. Partia narodowa, katolicka, a układa się z Platformą. Nie pamiętacie jak traktowali narodowców na marszach z okazji 11 listopada? O akcji "Widelec", za którą odpowiada Schetyna też nie pamiętacie? Wy właśnie powinniście wszystkimi siłami walić w Platformę jak w bęben. Powinniście im wypominać to co robili na każdym kroku, a Bosak powinien jechać po Trzaskowskim jak się da. Staliście się w tej Konfederacji zbyt miękcy. Za mało w was wojowniczości, a za dużo polityki.

 • Link do komentarza xxx środa, 24 czerwca 2020 08:50 napisane przez xxx

  Komuś chyba funkcja Prezydenta pomyliła się z funkcją Sejmu, proponuję powrót do podstawówki.

 • Link do komentarza marek środa, 24 czerwca 2020 05:50 napisane przez marek

  A socjal ponownie zrobi z nas milionerów.

 • Link do komentarza polski patriota środa, 24 czerwca 2020 05:28 napisane przez polski patriota

  Co wybierasz kartę rodziny, Polskę i Andrzej Dudę ? Czy kartę LGBT, Niemcy i Trzaskowskiego? Przed nami wybór prezydenta RP. Tu przypomnę słowa UCZCIWEGO MĘŻA STANU śp. premiera rządu Jana Olszewskiego, który zaraz po jego odwołaniu zadał pytanie z mównicy sejmu do Polaków "CZYJA POLSKA BĘDZIE ?"

 • Link do komentarza Statler wtorek, 23 czerwca 2020 22:01 napisane przez Statler

  Przedsiębiorcom i wyborcom wierzącym w socjalizm hrabia Fredro zostawił ku pamięci myśl: "Socjalizm każdemu równo nosa utrze. Bogatych zdusi jutro, a biednych pojutrze..." Choć pewnie w czerwonym, skostniałym Gnieźnie niewielu to obejdzie, bo przecież socjalistyczny PIS dał "pińćset". Więc jeśli ktoś chce być oszukanym po raz drugi - niech głosuje na Dudę (veto w sprawie sądów, kwota wolna). Jak ktoś chce sobie przypomnieć jak było za pierwszym razem - niech głosuje na Trzaskowskiego (kolejne afery). Alternatywą jest Krzysztof Bosak. Młody i najlepiej przygotowany.

 • Link do komentarza tereska wtorek, 23 czerwca 2020 21:09 napisane przez tereska

  Straszenie bzdetami nic nie da Panowie. Udając najświętszych szli z hasłami uczciwości, zrobienia porządku z kolesiostwem oraz przywrócenia kultury w polityce , tymczasem przebili wszystkich poprzednich razem wziętych. Misiewicze, buble prawne przepychane po nocach, skok na sądy i prokuratury aby chronić własną sitwe, drożyzna dzięki komunistycznej gospodarce, tysiące misiewiczów uwłaszczających się na państwowym majątku, co tydzień afery , sianie nienawiści i dzielenie polaków , obłudne i aroganckioe próby uradzenia życia polakom, a na koniec obrazek maliniaka pokrzykującego i strojącego miny bo ciemny lud kupi. Otóż nie kupi, wiatr zmian nadciąga i potrzebę tą widzi nawet pokolenie posowieckich analfabetów które się nabrało. To by było na tyle z moherowego puczu.

  Polacy was przejrzeli a Pan Bóg jest obrzydzony waszą obłudą.

 • Link do komentarza humanista wtorek, 23 czerwca 2020 18:47 napisane przez humanista

  Wstydzę się za autorów :(

 • Link do komentarza Rodowity Polak wtorek, 23 czerwca 2020 18:32 napisane przez Rodowity Polak

  Duda to pierwszy prezydent, który nie przynosi nam wstydu za granicą, nie popełnia fatalnych gaf, za które wstydziliby się Polacy, nie kaleczy polskiej mowy, nie popełnia rażących błędów ortograficznych, nie bełkocze podpity i przede wszystkim dba o bezpieczeństwo Polski i Polaków, które nie ma żadnej , powtarzam żadnej ceny i nie można go przeliczać na jakiekolwiek pieniądze i funkcje. Oprócz tego dba o nasze rodziny, o Polskę a jego poglądy oparte są na sprawdzonych wzorcach chrześcijańskich, z których wyrosła Europa i których należy strzec, jak oka w głowie. Tylko wtedy Polska będzie silna.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane