Jesteś tutaj:Blogi Dlaczego zagłosuję na PAD?
czwartek, 25 czerwca 2020 07:26

Dlaczego zagłosuję na PAD?

  Krzysztof Ostrowski, Robert Gaweł

Dlaczego zagłosuję na Prezydenta Andrzeja Dudę?

Wybór pomiędzy Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim będzie miał wymiar cywilizacyjny (pozostali kandydaci w tym starciu dwóch światów zostaną zmarginalizowani). Będziemy wybierać między cywilizacją chrześcijańską a atakującym barbarzyństwem sprytnie skrywanym pod hasłami postępu.

W tym miejscu warto przypomnieć iż jednym z filarów, na których została zbudowana potęga i siła zachodu ostatnich kilkuset lat była religia (etyka) chrześcijańska.

To właśnie chrześcijaństwo zbudowało integralną wizję człowieka na wszystkich płaszczyznach. Wizja dobra wspólnego, szacunek dla kobiety, dla rodziny rozumianej jako związek mężczyzny i kobiety, umiłowanie dobra i prawdy - to wszystko osiągnięcia chrześcijaństwa.

Dzisiaj tę oczywistą oczywistość się kwestionuje. Jednym z kontestatorów jest Rafal Trzaskowski, apostoł postępu i fałszywie rozumianej nowoczesności. Dziś żyjemy w Orwellowskim świecie odwróconych pojęć. Okazuje się , że największym zagrożeniem dla demokracji w Polsce są "obrońcy demokraci", dla konstytucji "obrońcy konstytucji", dla silnej Europy "prawdziwi europejczycy".

W medialnej wrzawie, natłoku argumentów, na drugi plan zeszły niekwestionowane osiągnięcia ustępującego Prezydenta Andrzeja Dudy (we współpracy z rządem)

Warto przypomnieć:

- zablokowanie napływu muzułmańskich "imigrantów " do Polski
- wzrost gospodarczy ostatnich lat
- sukcesy polityki społecznej
- poprawa bezpieczeństwa Polski, wzrost jej znaczenia na arenie międzynarodowej
- odbudowa poczucia wartości i dumy z bycia Polakiem.

Z upływem lat coraz lepiej rozumiem słynne słowa (przestrogę) Jana Pawła 2: "Historia uczy, że demokracja bez wartości przemienia się w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm"

28 czerwca będziemy wybierać Prezydenta Polski.

Będziemy wybierali między Polską silną, wrażliwą społecznie, z wartościami, której gwarantem jest Andrzej Duda a lewacką koncepcją Polski Rafała Trzaskowskiego.

Polski bez ambicji stanowienia o sobie, bez wrażliwości społecznej, podporządkowanej obcym interesom za to z ambicjami, by decydować o tym jak mamy żyć, jak wychowywać swoje dzieci.

Wybór należy do nas.

Krzysztof Ostrowski

 


Duda mówi językiem polskich interesów

Są trzy istotne powody, dla których w nadchodzących wyborach należy postawić na Andrzeja Dudę. Po pierwsze, będzie on kontynuował politykę wzmacniania bezpieczeństwa militarnego i energetycznego Polski w oparciu o sojusz z Zachodem, głównie z USA. Ponadto plan tzw. Międzymorza, czyli zacieśnienia współpracy państw położonych między Adriatykiem, Bałtykiem a Morzem Czarnym, daje nam dużo lepsze perspektywy rozwojowe, niż oparcie się na tzw. opcji niemieckiej realizowanej przez Platformę Obywatelską.

Po drugie, Andrzejowi Dudzie bardzo zależy na kontynuowaniu polityki równomiernego rozwoju gospodarczego Polski. Przez wiele lat wmawiano nam, że najważniejszy jest rozwój wielkich miast, który po jakimś czasie pozytywnie wpłynie na rozwój prowincji. Tak się jednak nie stało - różnice między wielkimi i małymi ośrodkami były coraz większe. Od pięciu lat to się zmienia, rozbudowywana jest infrastruktura drogowa i kolejowa, przywraca się posterunki policji i urzędy pocztowe, a przede wszystkim ludzie czują, że państwo przestało o nich zapominać.

Po trzecie, Prezydent Duda jest gwarantem stabilności politycznej w naszym kraju. Wybór pana Trzaskowskiego będzie wyborem nieustającego konfliktu z rządem i demokratyczną większością sejmową. Nie wierzę w zaklęcia, które wygłasza Rafał Trzaskowski, że nie będzie prezydentem totalnej opozycji. Ano będzie, po to aby rozbić spójność rządzących, wspomagać senat w destrukcji i powodować chaos w państwie. Skutkiem tego mają być przyspieszone wybory i powrót różnych grup interesów, które bogaciły się kosztem zwykłych ludzi. Pamiętamy polityków, którzy mówili o tym, że pieniędzy nie ma i nie będzie, pamiętamy tych, którzy głosili , iż Polacy muszą zaciskać pasa i pracować ponad siły . Dziś już wiemy, że zachowanie równowagi między pracą a odpoczynkiem jest nie tylko konieczne ale i możliwe.

Myślę, że w tym trudnym okresie potrzebny jest nam spokój i współpraca. Zapewnić to może reelekcja prezydencka. W czasie swojego urzędowania Pan Prezydent odwiedził wszystkie polskie powiaty. Na spotkaniach z mieszkańcami widać było, że jego emocje i kontakt z ludźmi jest szczery , naturalny i spontaniczny; nie musiał się tego uczyć. Nie ma wątpliwości, że prezydent Andrzej Duda rozumie swoich rodaków i dba o ich interesy. Co więcej, wspólnie z żoną Agatą godnie reprezentują Rzeczpospolitą na forum międzynarodowym, ciesząc się zasłużenie dobrą opinią wśród przywódców innych krajów.

Robert Gaweł

 

24 komentarzy

  • Link do komentarza bobhaus piątek, 10 lipca 2020 07:29 napisane przez bobhaus

    Głosuję na Pana Prezydenta Trzaskowskiego.

  • Link do komentarza wilk wtorek, 07 lipca 2020 13:09 napisane przez wilk

    A dodam jeszcze dość brutalnie,lecz prawdziwie to wybór między paktem Ribbentrop- Mołotow,a ...wyborem Piłsudski -Dmowski !!!!!!!! Jaka ma być POLSKA???? I tyle !

  • Link do komentarza wilk wtorek, 07 lipca 2020 13:06 napisane przez wilk

    Do mirasa i innych ---- ten wasz kandydat na prezydenta,szkodnik i Dyzma taki jest niezależny????? ---- figuruje w oficjalnym spisie DORADCÓW w tajemniczej trochę organizacji NOWY PAKT dla Europy,w której udziały mają krętacz George Soros,fundacja Berlesmanna,jedna z największych grup medialnych na świecie,w czasie II wojny światowej wydawała najwięcej publikacji dla...WERMACHTU,do tego Fundacja BMW im. Herberta Quandta,marki samochodowej oczywiście,która teraz przez 30 dni zmieniła swoje logo.......na TĘCZOWE !!!! Jakie cele tej, tych fundacji ???? Głównie zajmowanie się polityką,min. TO JEST BARDZO WAŻNE-----inspirowaniem przywódców i ......... wzmacnianiem dialogu niemiecko-rosyjskiego !!!!!!!!!A zapomniałem,że różne sympozja i tzw. warsztaty polityczne czy eventy organizowała jeszcze w warszafce czy Berlinie fundacja im. Konrada Adenauera,oczywiście DYZMA brał w nich udział,a jakże !!!!
    KOGO CHCETA na prezydenta RP gnieźnioki ?????? Strażnika niemiecko-ruskich interesów,czy strażnika POLSKICH,naszych interesów ??????

  • Link do komentarza senior poniedziałek, 06 lipca 2020 11:57 napisane przez senior

    @ Miras - powtarzasz, jak mantrę wypowiedzi wrogów Polski i Polaków. proszę o konkrety, ale tutaj już ich nie masz, zatem co się dzieje w Twojej chorej głowie, ze nienawiść i, obłuda i kłamstwa Ciebie tak rujnują?

  • Link do komentarza Miras niedziela, 05 lipca 2020 23:18 napisane przez Miras

    Ja mam pytanie czy PAD łączy ,czy to prezydent ponad podziałami,czy to prezydent niezależny .Nie akceptuję języka PAD to nie katolik to osoba bez kręgosłupa to najgorszy prezydent w historii Polski.WSTYD.

  • Link do komentarza Gnieźnianin poniedziałek, 29 czerwca 2020 13:35 napisane przez Gnieźnianin

    Do Zygmunt - jaki prezydent czy rząd dbał o polonię? Żaden! Oni są tylko potrzebni do oddania głosu. Jakim prawem polonia ma prawo głosu i decydowania o losach naszej ojczyzny. Powyjeżdżali 30, 40 lat temu i co oni wiedzą o Polsce i naszych problemach. Mają podwójne obywatelstwa i jakim prawem mieszają się w nasze sprawy. Ten kto mieszka na stałe za granicą nie powinien mieć prawa głosu i decydowania o naszej przyszłości. Zdecydowali się na emigrację to niech zajmują się swoją nową ojczyzną.

  • Link do komentarza wyborca piątek, 26 czerwca 2020 23:22 napisane przez wyborca

    Jarek, To nie PiSu wina, ze nie rozliczono afer Platformy i PSlu,. To wina tych, co stali ze świeczkami także przed naszym sądem i wspierali te chore układy w resorcie sprawiedliwości. Dopiero nie tak dawno udało się zmienić po wielkich bojach tę babcię emerytkę z najwyższego szczebla i jest nadzieja, ze powoli ten skomuszały układ sądowy przejdzie do historii. Poza tym nie masz czego zarzucić PiSowi, to nie podoba się Tobie przekop Mierzei Wiślanej i nie wiedzieć dlaczego bronisz interesów Rosji? A co do motorówki, to chłopcze podszkol się trochę w wyporności statków i dowiesz sie wtedy, jakie tak wielkości będą mogły wpływać. Dlaczego tak źle życzysz Polsce i Polakom? Naprawdę tak ciebie zmanipulowali, ze nie potrafisz sam myśleć logicznie i powtarzasz takie bzdury, jakie oni głoszą tylko po to. by z takich jak ty zrobić niewolników na kolejne lata. Już raz rządzili przez 8 lat i do dzisiaj za te autostrady, które oni budowali, wykonawcy polscy nie otrzymali pieniędzy.Boisz się także przyzwoitego Portu Lotniczego. oczywiście masz rację, jak Twoi idole, bo po co on nam, jak budują go Niemcy w Berlinie ?Wprawdzie od dziesięciu lat im się to ślimaczy, i końca nie widać, ale ty być chciał, żeby Polska była szarą myszką .A co do zamarzania, no to Jarku, nawet Bałtyk zamarza w czasie wielkich mrozów. No i co, to ma być powód, by nie realizować strategicznych inwestycji?

  • Link do komentarza Gandalf piątek, 26 czerwca 2020 21:43 napisane przez Gandalf

    Korfeuszu, spoglądam szerzej niż tylko w garnek rozdawnictwa. Wy, miłośnicy Pisu, chyba nie rozumiecie istoty prawdziwych wolności... Zatem szkoda czasu na polemikę. Pozdrawiam

  • Link do komentarza Jarek piątek, 26 czerwca 2020 20:14 napisane przez Jarek

    Panowie ten lans, to tak z własnej woli, bo coś cieniutka ta wazelinka. Strach zagląda w oczy, bo jak nie będzie Dudy, to za chwilkę skończą się synekurki i niewiarygodny nepotyzm. Przez 5 lat PiS nie potrafił oskarżyć w żadnej z domniemanych afer. Czyli to złe PO to lipa jakaś. Lipa, jak wszystko czego się nieudacznicy z PiS dotknęli. Przekop Mierzei, mój Boże Zalew Wiślany, obiekt strategiczny, co ma 1,5 m głębokości, gdzie poza sztuczny kanał, to można będzie sobie motorówką, albo jachtem wypłynąć. W dodatku pechowo zimą zamarza. 3 mld zł utopione w piasku. Port komunikacyjny za 70 mld zł. Dziś ma zarząd, który nic nie robiąc, kasuje kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie. Wzięli się za PKS, po roku - kompletna klapa, Czegoś się nie tkną - destrukcja. Mieliśmy za PO ponoć najdroższe autostrady, teraz są droższe o 50%. To są tylko niektóre powody, dla których NIE ODDAM głosu na Dudę. Jest kilku kandydatów dla których liczy się samorząd, czyli Polska powiatowa,. I takich ludzi nam trzeba. Co nam gnieźnianom dają mega inwestycje, dlaczego nasze podatki nie wracają do naszego miasta. Dlaczego tak łatwo się je wydaje, na rzeczy, które nic pozytywnego nie wnoszą do naszego życia.

  • Link do komentarza Scarlett piątek, 26 czerwca 2020 19:51 napisane przez Scarlett

    Ten "marek: to naprawdę się wnie wysilił. Jakie afrey? No może największa w SKOK spowodowana celowo przez byłych esbeków z jego towarzystwa. Afera w Trójce? nareszcie został przerwany także esbecki układ. Ludzie poprzyklejani do stołków, prymitywnie fałszowali nawet konkursy i notowania, dotacja na telewizję? Pokaż sam, czy opłacasz abonament, to nic nowego, każda telewizja publiczna musi być dotowana, to są pieniądze na telewizję regionalna przede wszystkim, bez nich nie oglądałbyś nawet wiadomości z Poznania, ale także spektakli historycznych czy tym podobnych.Te twoje wymienianki to zwykłe szalbierstwo, bo nie potrafisz niczego nieuczciwego przypisać temu rządowi. Ile w Tobie musi być jadu, by uczciwej ekipie zarzucać nieprawdę. jesteś zwykłym cynglem.

  • Link do komentarza Ja piątek, 26 czerwca 2020 17:57 napisane przez Ja

    A ja zagłosuję na PAD gdyż obiecał i obietnicy dotrzymał że przywrócony zostanie niższy wiek emerytalny. Poprzednicy pana Dudy zafundowali mi pracę do 67 roku życia a przebąkiwali że to może nie wystarczyć i być może trzeba będzie to jeszcze zmienić. Pamiętam te dyskusje. Mam jedno życie i chciałbym choć troszkę z niego mieć coś dla siebie. Więc kieruję się dewizą....po czynach ich poznacie. Ewentualnym krytykom mego wpisu odpowiem że nie wszystko musi być polityczne bywają i argumenty czysto życiowe jak w moim przypadku.

  • Link do komentarza Koryfeusz piątek, 26 czerwca 2020 13:07 napisane przez Koryfeusz

    Gandalf, a to nie ma wolności obywatelskich już? Co rozumiesz pod pojęciem wolności obywatelskich? Teraz mamy więcej demokracji i wolności niż za Platformy. To opozycja wmawia, że jest źle i nie ma demokracji. Wolności obywatelskie to nie jakieś LGBT, liberalizmy i inne dziwactwa. Wolności obywatelskie to nasze prawa, aby żyć godnie, a opozycja tego nie zapewni, ale jeszcze odbierze.

  • Link do komentarza przypomnienie piątek, 26 czerwca 2020 12:07 napisane przez przypomnienie

    Jeżeli ktokolwiek pisze, ze nie obchodzą go wybory osób publicznych ( a takim na zawsze pozostaną posłowie), to nie musi tego ogłaszać całemu światu. Oni chcieli się wypowiedzieć, zrobili to pod swoim nazwiskiem i chwała i m za to. A tylko tchórze piszą takie komentarze, jak niejaki Marek czy Kuzma. I A ponieważ marek wyciąga z rękawa jak magik w cyrku jakieś wydumane afery, to dla przypomnienia setki nierozliczonych afer jego idoli z PO, za które polowa z nich co najmniej powinna już dawno siedzieć w więzieniach. https://wpolityce.pl/polityka/389315-dluga-lista-ciezkich-grzechow-platformy-o-czym-chca-zapomniec-aferzysci-jak-demontowano-panstwo-male-podsumowanie-wielkich-afer-po-psl

  • Link do komentarza Koryfeusz piątek, 26 czerwca 2020 09:58 napisane przez Koryfeusz

    Mar, nie wypowiadaj się na temat Polski, skoro nie potrafisz poprawnie pisać w ojczystym języku. To normalne w przypadku platformowego elektoratu. Na szczęście wasz Rafałek nie wygra tych wyborów i bardzo dobrze. Wy możecie sobie tylko narzekać, nikt was poważnie nie traktuje.

  • Link do komentarza Gandalf piątek, 26 czerwca 2020 07:35 napisane przez Gandalf

    Szanowni Panowie Obaj, większość społeczeństwa chyba jednak preferuje wolności obywatelskie i życie po swojemu, a nie pod dyktando partii pisowskiej. Zatem nie Andrzej Duda, a inny kandydat. Dziękuję.

  • Link do komentarza Zygmunt piątek, 26 czerwca 2020 07:19 napisane przez Zygmunt

    Również POLONIA POLSKA z USA, Kanady, Australii, Brazylii, Argentyny, Chile murem będzie głosowała za reelekcją prezydenta Andrzeja Dudy. Dlaczego bo nikt nigdy nie dbał o POLONIĘ tak, jak prezydent Duda. Nikt Nigdy nie znajdował tyle czasu na spotkania z Polonią, jak Prezydent Andrzej Duda ! ( no może lepszy od niego był tylko Nasz Papież Jan Paweł II ). Ale kto by chciał się równać z naszym kochanym Papieżem ? Prawda?!

  • Link do komentarza wilk piątek, 26 czerwca 2020 00:48 napisane przez wilk

    Tak,należy zadać sobie pytanie,co maja do zaoferowanie kandydaci dla zwykłego zjadacza chleba i co mogą zaoferować Polsce naszemu krajowi !!! Taki pewien zamiennik ze skompromitowanej partyjki ,tzw. partyjki miłości,co ma do zaoferowania?????? Dwa dni przed ciszą nie ma swojego programu wyborczego,tylko jedzie na negowaniu i antypisie !! Co i tak przysparza mu zwolenników,szczerze pałających nienawiścią do wszystkiego co robi dzisiejszy rząd i prezydent RP,równie dobrze mocodawcy tej zgrai,mogli by wystawić np. ZMYWARKĘ albo PRALKĘ jako kandydata na urząd.......przynajmniej zmywarka MA SWÓJ PROGRAM, to i tak większość tzw. lemingów zagłosowaliby za zmywarką !!!!!!!!!Taka jest wśród nich nienawiść podsycana przez każdego jej polityka,zapoczątkowana przez pewnego poniemieckiego pętaka,który teraz siedzi w Brukseli,a pełnił tylko obowiązki polskiego premiera !!!! Z resztą w Polsce od zawsze ścierały się niemieckie i moskiewskie wpływy,a najgorzej na tym wychodziliśmy,gdy się ze sobą zgadzały,tak jest i teraz !!!! A obecny prezydent Andrzej Duda,jest po prostu opcją POLSKĄ i tylko w POLSKIM interesie działał przez 5 lat i będzie działał przez następne 5 lat !!!!!!

  • Link do komentarza Kuratorium czwartek, 25 czerwca 2020 21:26 napisane przez Kuratorium

    Pan Gaweł dostał od partii stołek to ma inne wyjście niż głosować na Adriana

  • Link do komentarza Lucyna Kuzma czwartek, 25 czerwca 2020 18:18 napisane przez Lucyna Kuzma

    A kim Ty jesteś Gaweł albo Ostrowski by sie wypowiadać o wyborze dla Polaków najlepszym.Teraz jesteście zwykłymi ludźmi i nikogo nie obchodzą Wasze wybory.

  • Link do komentarza marek czwartek, 25 czerwca 2020 18:10 napisane przez marek

    Dlaczego nie zagłosuję na PiS
    * Marnowanie 68 mln przez Sasina
    * Afera Szumowskiego
    * SKOKi
    * Afera GetBack
    * 2 mld na TVP
    * Afera KNF
    * Skandal w Trójce
    w skrócie nepotyzm, kolesiostwo. To nie oznacza, że zagłosuję na PO. Będę szukać w niszach - trudno, dam głos na kogoś kto jeszcze nie był.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane