czwartek, 25 czerwca 2020 10:15

Teren inwestycyjny za ponad 3 mln złotych trafił na sprzedaż

 

Kolejna nieruchomość, przeznaczona pod przemysł i usługi, została wystawiona na sprzedaż przez Miasto Gniezno. Przetarg odbędzie się pod koniec wakacji.

Mowa nieruchomości położonej w rejonie ul. Cegielskiego i Osiniec w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Składają się na nią dwie styczne ze sobą działki o powierzchni kolejno 1 ha oraz 2,45 ha, w całości na planie nieregularnego trapezu, niemal dochodzące do granicy miasta.

Nieruchomość jest nieuzbrojona, ale posiada możliwość przyłączenia do wszystkich niezbędnych mediów zlokalizowanych w pobliżu. Obie działki ponadto są przeznaczone pod zabudowę przemysłowo usługową, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego. Dodatkowo na obszarze tym występuje podwyższony poziom wód gruntowych. 

Przetarg na nieruchomość odbędzie się 31 sierpnia br. - działka nr 3/11 (1 ha) wystawiona została na sprzedaż za 979 tys. złotych, a działka 3/12 (2,45 ha) za 2 mln 266 tys. złotych.

6 komentarzy

 • Link do komentarza Gnieźnianin sobota, 27 czerwca 2020 23:19 napisane przez Gnieźnianin

  Jest robione wielkie larum o zakładanie zbiorników retencyjnych bo kraj wysycha i nawet z dotacją a tutaj teren z podwyższonym poziomem wód gruntowych będący naturalnym rezerwuarem wilgoci biotopowej i się go zadusza inwestycjami dla których jakby nie było innych miejsc o mniejszej wartości biotopu.

 • Link do komentarza avalon piątek, 26 czerwca 2020 20:37 napisane przez avalon

  Pszekazać zimie parafji! Wincyj kościołuf, wincyj!

 • Link do komentarza lovelas piątek, 26 czerwca 2020 12:36 napisane przez lovelas

  Ehhhh, teren inwestycyjny, okolica wiadomo jaka, a ktoś pisze o wizji i ukierunkowaniu turystycznym....halo tu ziemia !!!!

  Sorry, nie zgadzam się generalnie co to zasady z P(anem) P(rezydentem) .Budaszem, ale nie można wszystkiego kwestionować dla zasady ....

  Zresztą, w skali globalnej niech sobie podgryzają gardła, ale mnie interesuje tu i teraz .. i jeśli ta działka pójdzie i moja znajoma, syn, kuzynka znajdzie pracę to jest to sukces lokalny.... Jestem naiwny, ale interes lokalny winien być ponad podziałem partyjnym ...

 • Link do komentarza rowerzysta czwartek, 25 czerwca 2020 13:37 napisane przez rowerzysta

  Taką ofertę akurat rozumiem. Być może teren przyciągnie inwestora, który postawi halę (pewnie na tym gruncie nic innego się nie uda), zatrudni wiele osób oraz odprowadzi podatki, pewnie nie do naszego miasta ale zawsze.

 • Link do komentarza miejscowy czwartek, 25 czerwca 2020 12:14 napisane przez miejscowy

  Panie prezydencie, proszę pamiętać, ze wszystko sprzedaje się tylko raz! Nie kwestionując racjonalnej gospodarki terenami, proszę jednak pamiętać, ze gdy Pan wszystko wyprzeda, to Pańscy następcy nie będą mieli możliwości ukierunkowania rozwoju Gniezna., gdyż niestety Pan sprzedaje bez wizji dla tego miasta, jako miasta turystycznego, o jakie od lat mieszkańcy zabiegają.

 • Link do komentarza zadowolony czwartek, 25 czerwca 2020 11:53 napisane przez zadowolony

  O takie działki pod zakłady przemysłowe to bardzo dobrze , ze prezydent chce sprzedać . Brawo !

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane