wtorek, 21 lipca 2020 10:48

Dom przy ul. Warszawskiej wciąż bez nabywcy

 

Wciąż nie znalazł się zainteresowany, który zakupiłby budynek z pruskiego muru, stojący przy ul. Warszawskiej. Nieruchomość ma już obniżoną cenę. 

Jesienią ub. roku informowaliśmy o uchwale Rady Miasta, którą podjęto wyrażając zgodę na zbycie nieruchomości położonej przy ul. Warszawskiej, a wiosną o pierwszym przetargu na jego zbycie. Mimo iż odbyły się już dwa, do tej pory nie znalazł się nikt zainteresowany jego zakupem. 

Nieruchomość liczy 0,0435 hektara, a sam budynek ma powierzchnię użytkową 284,86 metrów kwadratowych. Obiekt podlega w częściach zewnętrznych ochronie konserwatorskiej, pozwalającej na zachowanie jego historycznego wyglądu. Nieruchomość jest uzbrojona w niezbędne media, jednak nie posiada bezpośredniego dostępu (dojścia i dojazdu) do drogi publicznej - konieczne jest zapewnienie służebności drogowej przez jedną z działek, szacowane na 20 tys. złotych. 

Nieruchomość została na początku wystawiona przez Miasto Gniezno na sprzedaż za cenę wywoławczą 350 tys. złotych. Obecnie ogłoszony został przetarg z ceną obniżoną do 315 tys. złotych - odbędzie się on we wrześniu br. 

5 komentarzy

 • Link do komentarza Jam_Jest sobota, 25 lipca 2020 10:29 napisane przez Jam_Jest

  315 tys. złotych , dość spora suma za te ruiny, a remont tego obiektu mógłby pochłonąć nie małe wydatki. Ja jednak, byłbym bardziej........ zainteresowany faktem, dlaczego miasto chce pozbyć się tej zabytkowej budowli, i dlaczego samo nie ma pomysłu na wykorzystanie tego obiektu? Czyżby nasi "mądrzy" włodarze wyczerpali swoje gospodarcze pomysły, co dalej z tym zabytkowym "wrzodem" ?

 • Link do komentarza Robert piątek, 24 lipca 2020 10:29 napisane przez Robert

  Niestety to ruina i tak by trzeba było to traktować, na dachu eternit, dodatkiwo sam dach przecieka, do tego wszystkie te ograniczenia.

 • Link do komentarza pomysłodawca! środa, 22 lipca 2020 09:17 napisane przez pomysłodawca!

  Ile ten dom pamięta ciekawych gnieźnieńskich zdarzeń ? A może by tak w nim urządzić żeglarska tawernę jakiej jeszcze w Gnieźnie nie ma ?!! Żeglarze odezwijcie się ! Ilu was w Gnieźnie jest ?

 • Link do komentarza pomysłodawca środa, 22 lipca 2020 09:12 napisane przez pomysłodawca

  w tym domu mogła by być nastrojowa SZKOCKA PIWIARNIA !!

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 21 lipca 2020 15:08 napisane przez mieszkaniec

  Za darmo z takimi ograniczeniami bym nie wziął. Ani miejsce dobre, a i budynek do generalnego remontu niezwykle trudnego ze względu na konserwatora. Po prostu kaszana. to targowisko zwane szumnie "halami" w sąsiedztwie. To XIX wiek!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane