poniedziałek, 27 lipca 2020 13:51

Ogłoszono przetarg na budowę dwóch domów dziecka

 

Starostwo Powiatowe ogłosiło przetarg, którego zadaniem jest wyłonienie wykonawcy projektu i budowy dwóch domów dziecka, które powstaną przy ul. Konopnickiej w Gnieźnie.

Zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku tygodni, Powiat przystępuje do budowy nowych obiektów, w których będzie sprawowana całodobowa opieka nad dziećmi. Związane ma to być z reorganizacją obecnych placówek, z których ta w Trzemesznie ma zostać zlikwidowana poprzez przeniesienie jej do Gniezna. Jednocześnie istniejący obiekt przy ul. Paczkowskiego również docelowo ma zostać opuszczony. Zakłada się bowiem przejście do zachodniego modelu, w którym dzieci nie przebywają w tego typu miejscach, ale są w znacznej części kierowane do rodzin zastępczych, wyszkolonych do takiej misji. 

Budowa dwóch domów dziecka to także wymagania ustawowe - zgodnie z przepisami, do których wypełnienia należy samorządom dążyć, tego typu placówka powinna mieć maksymalnie 14 podopiecznych. Dlatego z uwagi na konieczność dostosowania się do wymagań, nowe obiekty mają spełniać te normy. 

Dwa budynki przy ul. Konopnickiej zostaną ulokowane na fragmencie działki, należącej do Domu Pomocy Społecznej. Koncepcja zakłada budowę dwóch parterowych obiektów o powierzchni do 250 metrów kwadratowych o wysokości 7 metrów, długości do 23 metrów i szerokości 11 metrów. Nie wyklucza się, że technologia budowy ma zostać oparta na systemie szkieletu drewnianego lub ma być to obiekt murowany. We wnętrzach, poza pokojami dla podopiecznych, mają się pojawić niezbędne sanitariaty, kuchnia, pomieszczenia gospodarcze a także salon pełniący jednocześnie funkcję świetlicy. 

Przetarg ma mieć formę "zaprojektuj i wybuduj", dlatego wykonawca będzie musiał przygotować własną dokumentację realizacji inwestycji. Obiekty mają powstać w bardzo krótkim czasie - 4 miesięcy od momentu podpisania umowy - oznaczałoby to, że instytucja powstałaby jeszcze w tym roku. Zainteresowani wykonaniem zadania mają czas na składanie ofert do 12 sierpnia br.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Wychowanka czwartek, 30 lipca 2020 10:32 napisane przez Wychowanka

  Brawo!Dzieci w ddz iw Trzemesznie mieszkają aktualnie pojedynczo lub podwójnie w 17/18m2 pokojach.Tutaj będą mieszkać w 11m2.To ma być ten luksus!!!A gdzie miejsce na rekreację m.in.plac zabaw.itp.Nie wspomnę o jakimś budynku gospodarczym(dla rowerów)i garażu dla auta!!!A droga (ul.Konopnickiej),którą będą uczęszczać codziennie wygląda jak z horroru. Brawo dla starosty .Czyżby budynek po ddz w T-nie przygotowywany był dla swoich ziomali??!!

 • Link do komentarza zakręcony wtorek, 28 lipca 2020 16:34 napisane przez zakręcony

  Dom dla dzieci przy samym torze żużlowym. Bedą tam miały "wspaniałą" ciszę do nauki i odpoczynku !! Ale ktoś to idiotycznie wymyślił !!!

 • Link do komentarza wyborca wtorek, 28 lipca 2020 15:17 napisane przez wyborca

  @ Bolo - szkoda Gniezna. Druga kadencja niemocy.

 • Link do komentarza Dzwon wtorek, 28 lipca 2020 06:24 napisane przez Dzwon

  Jedno wybudować żeby drugie stało puste i niszczało. Brawo. Ciekawe kto zgarnie coś dla siebie przy przetargu..

 • Link do komentarza Bolo poniedziałek, 27 lipca 2020 17:05 napisane przez Bolo

  Kolejne zielone miejsce w Gnieźnie idzie pod beton. Gdzie Ci starsi chorzy ludzie z DPS będą wychodzić? Szkoda tego kraju...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane