Jesteś tutaj:Gospodarka Wkrótce rusza budowa centrum przesiadkowego - będą utrudnienia
poniedziałek, 14 września 2020 11:43

Wkrótce rusza budowa centrum przesiadkowego - będą utrudnienia

  Artykuł sponsorowany

Za kilkanaście dni osoby korzystające z dworca autobusowego i kolejowego będą musiały nastawić się na utrudnienia w związku z rozpoczynającą się budową Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego.

Zmotoryzowani dojeżdżający do pracy z gnieźnieńskiego dworca, pasażerowie komunikacji autobusowej oraz osoby przyjeżdżające pod dworzec powinni uzbroić się w cierpliwość. Od 1 października ruszają prace przy budowie Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego, który powstanie na terenie dawnego dworca PKS oraz parkingu dla autobusów w rejonie ul. Pocztowej. W związku z tym wykonawca prac informuje o utrudnieniach w ruchu komunikacyjnym, które będą trwały od tego czasu do drugiego kwartału 2021 roku, kiedy to przewiduje się zakończenie prac budowlanych.


Niniejsze zamówienie publiczne jest realizowane w ramach projektu pn. "Budowa Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego dla mieszkańców gmin Powiatu Gnieźnieńskiego". Projekt realizowany jest w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i uzyskał dofinansowanie w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Oś Priorytetowa 3 "Energia" Działanie 3.3. "Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska" Poddziałanie 3.3.1. "Inwestycje w obszarze transportu miejskiego".
- Termin realizacji projektu: 01.08.2019 r. - 31.07.2021 r.
- Całkowita wartość projektu: 5 390 438,78 zł
- Dofinansowanie projektu: 4 481 165,35 zł

2 komentarzy

  • Link do komentarza Marek wtorek, 15 września 2020 07:23 napisane przez Marek

    TO CENTRUM KOMUNIKACYJNE POWINNO POWSTAĆ NA TERENIE DAWNEJ PAROWOZOWNI. dojście do niego powinno się odbywać przedłużonym do peronowym przejściem podziemnym. Dlaczego już mówię. Po północnej stronie dworca już dzisiaj brakuje miejsca na parkingi samochodowe. Nowe "perony" dla autobusów jeszcze bardziej ta ilość zmniejszą. Jak powstaną perony na środku obecnego placu manewrowego zwiększy się zagrożenie wypadkowe dla pojazdów zmierzających w kierunku ulicy Pocztowej. A jeżeli by CENTRUM PRZESIADKOWE powstało po drugiej - południowej stronie dworca na terenach dawnych warsztatów PKP (taki mały dworzec zachodni jak w Poznaniu) wtedy dla pojazdów osobowych byłby dostępny cały wielki parking przed GALERIĄ PIASTOVA. Dodatkowo kierowcy mieli by tam do dyspozycji myjnie i stacje paliw. Plac parkingowy można by tam oczywiście też jeszcze powiększyć bo terenu wolnego tam jeszcze bardzo dużo. Jeżeli dodatkowo udałoby się stworzyć z hal wachlarzowych parowozowni jeszcze wielkie gnieźnieńskie centrum kultury to i ono dzięki pobliskiemu CENTRUM PRZESIADKOWEMU tętniło by życiem. Jest jeszcze jedna przesłanka za powstaniem CENTRUM PRZESIADKOWEGO przy ulicy składowej. Po połączeniu ulicy Składowej z ulicą Trzy Mosty CENTRUM to byłoby doskonale skomunikowane z zakładami pracy jakie powstają w naszej gnieźnieńskiej strefie ekonomicznej ( za PKS sem). Dojeżdżający z terenu całego powiatu pracownicy nawet pieszo doszliby wtedy do swoich zakładów pracy !! Dlatego według mnie CENTRUM PRZESIADKOWE nie powinno powstawać przy parku Kościuszki

  • Link do komentarza Podróżnik poniedziałek, 14 września 2020 22:05 napisane przez Podróżnik

    Jeżeli jest to budowanie że środków unijnych to może płytki będą bardziej stabilne niż te na peronach PKP.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane