Jesteś tutaj:Gospodarka Kolejny odcinek S5 zostanie otwarty
poniedziałek, 12 października 2020 09:06

Kolejny odcinek S5 zostanie otwarty

 
Kolejny odcinek S5 zostanie otwarty źródło: GDDKiA Bydgoszcz

Skraca się droga z Gniezna w kierunku Bydgoszczy - GDDKiA zapowiedziała, że od poniedziałku 12 października otwarty zostanie kolejny odcinek trasy S5.

Cały czas trwa realizacja odcinka drogi ekspresowej S5 w kierunku Bydgoszczy i dalej w stronę Grudziądza (na autostradę A1). Trasa, która znacznie skróci przejazd z naszej części województwa w kierunku Trójmiasta, pomimo problemów, jakie napotkała na swojej drodze, jest sukcesywnie udostępniania zmotoryzowanym, choć rozciągnięte zostało to na kilka lat.

Jak wczoraj przekazała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy, od najbliższego poniedziałku 12 października otwarty zostaje dalszy odcinek S5 łączący Żnin z Szubinem. Liczący 19,3 kilometra fragment drogi miał być pierwotnie wykonany już wiosną br. Na nowym odcinku jeszcze będą obowiązywać ograniczenia - prędkości do 70 km/h na obu kierunkach, a w kierunku Bydgoszczy kierowcy będą jeszcze poruszać się jednym pasem. Ma to związek z pracami wykończeniowymi, obejmującymi poziome oznakowanie jezdni. 

Nowy odcinek drogi jest drugim, po otwartym w grudniu  ubiegłego roku fragmencie od granicy województwa (węzeł Mieleszyn) w kierunku Żnina. Oba fragmenty drogi mają łącznie 44,4 kilometra.

Dalszy odcinek S5 z Szubina w kierunku Bydgoszczy, znajduje się wciąż w realizacji. Pierwotnie to właśnie na nim pracował poprzedni wykonawca, który nie wywiązywał się z umowy - podobnie było także na dwóch innych fragmentach budowanej S5. Planowane jego zakończenie odcinka docierającego do obwodnicy Bydgoszczy (według kontraktu) to listopad 2021 roku. Samą S5 aż do autostrady A1 pojedziemy najwcześniej w drugiej połowie 2022 roku. Obecnie GDDKiA przedstawiła także cztery warianty przedłużenia S5 od Grudziądza w kierunku Olsztyna.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane