Jesteś tutaj:Gospodarka Dyskusja publiczna nad planem dla terenu przy ul. Zamiejskiej i Kresowej
sobota, 17 października 2020 10:17

Dyskusja publiczna nad planem dla terenu przy ul. Zamiejskiej i Kresowej

 

W najbliższy poniedziałek odbędzie się wyłożenie do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu przy ul. Zamiejskiej i Kresowej na os. Róża w Gnieźnie.

Wyłożenie do publicznego wglądu MPZP dla terenu przy ul. Zamiejskiej i Kresowej w Gnieźnie wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, odbywa się od 16 października do 6 listopada 2020 roku w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie w godzinach pracy.

Zgodnie z treścią planu, omawiany obszar sięgający od ul. Zamiejskiej w kierunku drogi krajowej nr 15, przeznaczony zostać ma w znacznej części pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Na terenie objętym planem wyznaczono drogi publiczne oraz wewnętrzne, a także pasy zieleni otwartej od strony DK15 oraz w dolinie (projekt planu dostępny poniżej).

Jednocześnie Magistrat informuje, że dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie MPZP rozwiązaniami, odbędzie się w poniedziałek 19 października br. o godzinie 16:00 w Starym Ratuszu.

Wszelkie uwagi do planu mogą być wnoszone pocztą tradycyjną oraz elektroniczną do Urzędu Miejskiego (ul. Lecha 6, 62-200 Gniezno, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej oraz adresu, a także oznaczenia nieruchomości, których dotyczy uwaga - termin nadsyłania do 23 listopada 2020 r.

Załączniki - projekt planu zagospodarowania wraz z uchwałą i decyzją środowiskową dostępny jest poniżej.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Jerzy Gołańczyk środa, 18 listopada 2020 17:59 napisane przez Jerzy Gołańczyk

  Dobrze byłoby aby PZP został wykonany na całej brakujacej części osiedla Róża Wtedy byłaby możliwa modernizacja ulicy Zamiejskiej która już dawno była nam OBIECANA Niestety skonczylo się na obietnicy Żal tylko spacerujacych którzy uciekają na pobocze aby ich nie potrącił samochód Niestety przez nasze osiedle kierowcy zrobili sobie szybki łącznik z Winiar na Tysiaclecie Przykre to............

 • Link do komentarza pomysłodawca niedziela, 18 października 2020 23:30 napisane przez pomysłodawca

  Oj, oj, miejscy urzędnicy. Zamiast pomyśleć w tym miejscu o stworzeniu tam dodatkowego zjazdu w kierunku Gniezna z drogi krajowej nr 15, chcecie projektować tam wyłącznie dodatkowe działki pod budownictwo jednorodzinne. Przecież stworzenie w tym miejscu tylko zjazdu z drogi 15 pozwoliło by kierowcom mieszkającym na Arkuszewie, Wierzbiczanach, Tysiącleciu , Konikowie i Ustroniu a powracającym z pracy z Poznania, Kostrzyna czy ze Swarzędza na pominiecie korków samochodowych ciągle panujących na zjeździe z drogi nr 15 przy restauracji MC Donald s ! PROSTE ? Chyba nie dla wszystkich w tym naszym Urzędzie Miejskim . Myśleć proszę ! Myśleć !

 • Link do komentarza kierowca bombowca niedziela, 18 października 2020 23:16 napisane przez kierowca bombowca

  Projektanci z Urzędu Miejskiego w Gnieźnie zamiast zająć się przedłużeniem na wprost ulicy Rycerskiej, by połączyła się ona bez zbędnych zakrętów ze skrzyżowaniem w miejscowości Róża znowu podjęli temat który ma zupełnie znikome znaczenie dla funkcjonowania miasta i dla jego rozwoju. Powstanie kolejnych działek pod domy jednorodzinne przy drodze krajowej nr 15 spowoduje obecnie jeszcze większe zagrożenie komunikacyjne dla kierowców jeżdżących "meandrującą " ulicą Zamiejską. Czy naprawdę w tym naszym Urzędzie Miejskim nikt już rozsądnie nie myśli? A może kilku tam myśli, ale wyłącznie przez pryzmat własnych ko........ .

 • Link do komentarza mirek niedziela, 18 października 2020 12:56 napisane przez mirek

  komu te ostatnie spokojne zamiejskie tereny wpadły w oko już dość ,zostawcie to w spokoju betonów już dość, zadbajmy o to co już jest,chyba że już nie wiemy co to przyroda,spokój,ktoś kogoś nakręca nie w tą stronę,jak będzie za póżno to' wszyscy tego chcieliście'usłyszymyuf przeraża to!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane