Jesteś tutaj:Gospodarka Przesunięto przęsło wiaduktu
wtorek, 03 listopada 2020 15:32

Przesunięto przęsło wiaduktu

 

Na kilka godzin zaplanowana została akcja przesuwania stalowej konstrukcji remontowanego wiaduktu. Działaniom przyglądało się sporo mieszkańców, przechodzących kładką.

Prawie trzy miesiące po zamknięciu przeprawy w ciągu ul. Warszawskiej, wykonawca prac związanych z remontem wiaduktu przeprowadził akcję przesuwania przęsła. Działania te poprzedziło podniesienie konstrukcji, a następnie zbudowania pod nią rusztowania, na których oparte zostały stalowe belki. Na nich umieszczone zostały elementy, na których przesuwane jest przęsło.

Operacja rozpoczęła się 3 listopada po godzinie 13. Przy prowadzonym normalnym ruchu kolejowym, stalowa konstrukcja była przesuwana na południowy najazd na wiadukt, gdzie docelowo zostanie ona poddana kilkumiesięcznej konserwacji. Żmudne działania, przy których wykorzystano maszyny hydrauliczne, przesuwały przęsło średnio o koło pół metra na minutę, przy czym okazało się iż dodatkowo było konieczne zdemontowanie osłon przymocowanych do bocznej części konstrukcji. Docelowo całe przęsło znajdzie się na najeździe do godzin wieczornych.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza MiTno wtorek, 03 listopada 2020 20:24 napisane przez MiTno

    Bardzo trudne i skompikowane zadanie.Szacunek dla inż.i pracowników tej firmy.Mega robota. ..

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane