Jesteś tutaj:Gospodarka Powstały nowe sygnalizacje świetlne na dwóch skrzyżowaniach
poniedziałek, 09 listopada 2020 12:43

Powstały nowe sygnalizacje świetlne na dwóch skrzyżowaniach

 

Zmotoryzowani gnieźnianie w niedługim czasie będą musieli jeszcze bardziej zwrócić uwagę na dwóch newralgicznych skrzyżowaniach na ul. Witkowskiej i ul. Kostrzewskiego.

W ostatnich dniach na skrzyżowaniu ul. Witkowskiej z ul. Osiniec oraz ul. Kostrzewskiego z ul. Prostą zainstalowane zostały słupy sygnalizacji świetlnej. Obie instalacje będą miały na celu usprawnić wyjazdy z dróg podporządkowanych, na których wielu kierowców do tej pory długo czeka na możliwość włączenia się do ruchu.

Urządzenia zainstalowane na ul. Kostrzewskiego pochodzą ze skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, które znajdowały się u zbiegu z ul. Wrzesińską. Ta inwestycja, realizowana przez GDDKiA we współpracy z Urzędem Miejskim, jest powiązana z powstającym wzdłuż ul. Kostrzewskiego chodnikiem. Sygnalizacja na ul. Witkowskiej jest realizowana przez WZDW przy wsparciu finansowym Miasta Gniezna. Obie sygnalizacje świetlne mają zostać uruchomione w najbliższym czasie.

zdjęcia także: UM Gniezno

10 komentarzy

 • Link do komentarza Tadzio środa, 11 listopada 2020 11:46 napisane przez Tadzio

  Pgn Niestety niektóre inwestycje są podobne do Twojego pisania.

 • Link do komentarza mieszkaniec tej ulicy środa, 11 listopada 2020 09:18 napisane przez mieszkaniec tej ulicy

  Czy i kiedy zostanie zrobiona porządnie ulica Sosnowa do granicy miasta ?

 • Link do komentarza Pgn wtorek, 10 listopada 2020 08:49 napisane przez Pgn

  W całej Polsce wszyscy się cieszą , każdej inwestycji a w Gniezni tyłka marudzicie!

 • Link do komentarza cichy  kierowca wtorek, 10 listopada 2020 07:06 napisane przez cichy kierowca

  POŻYJEMY ZOBACZYMY JAK TA SYGNALIZACJA ULICY KOSTRZEWSKIEGO Z ULICĄ PROSTĄ SIĘ SPRAWDZI ? Najważniejsze by światła zielone na wyjeździe z ulicy Prostej nie paliły się z byt długo.

 • Link do komentarza Mieszkaniec wtorek, 10 listopada 2020 06:41 napisane przez Mieszkaniec

  Rondo Kostrzewskiego a wrzesińska to jakaś porażka kierowcy notorycznie jadący od wrzesińskiej wymuszają pierwszeństwo osoba chcącym wjechać od Kostrzewskiego w centrum.

 • Link do komentarza Nico@o2.pl poniedziałek, 09 listopada 2020 23:51 napisane przez Nico@o2.pl

  Na takie duze ronda ktore faktycznie sprawnie obsluguja ruch nie wszedzie jest miejsce. A jesli mieliby budowac te minirondka jak kolo SM na Budowlanych czy kolo Biedronki na Roosevelta to niech je sobie daruja bo tam panuje zasada „kto pierwszy ten z pierwszenstwem”

 • Link do komentarza uki poniedziałek, 09 listopada 2020 21:55 napisane przez uki

  Akurat na Kostrzewskiego bardziej przydatne byłoby rondo, które by upłynniło ruch zamiast go zatrzymywać. Czemu na siłę stawia się wszędzie sygnalizację zamiast robić ronda? To samo na Gdańskiej/trasie Zjazdu.

 • Link do komentarza Zenek poniedziałek, 09 listopada 2020 19:40 napisane przez Zenek

  To się zaczną dopiero korki na Kostrzewskiego.

 • Link do komentarza avalon poniedziałek, 09 listopada 2020 17:53 napisane przez avalon

  Na Kostrzewskiego będzie ok i dodatkowo światła trochę wyhamują przekraczających prędkość. Ale na Witkowskiej i Osiniec będą duże korki - brakuje tam pasów skrętu i świateł kierunkowych bo powstało bieda-skrzyżowanie. Będzie bezpieczniej ale za parę lat i tak będą budować tam nowe skrzyżowanie bo obecne nie nadaje się do obsługi takiego ruchu.

 • Link do komentarza kierowca poniedziałek, 09 listopada 2020 17:41 napisane przez kierowca

  W całej Polsce buduje się ronda aby ruch był płynny. Dlaczego w Gnieźnie co 100 m jest sygnalizacja świetlna ? Jako przykład można wymienić rondo na ul. Kostrzewskiego z ul. Wrzesińską. Świetnie funkcjonuje, brak korków. W czym problem ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane