Jesteś tutaj:Gospodarka Szpital ma mieć więcej miejsc parkingowych
poniedziałek, 11 stycznia 2021 14:29

Szpital ma mieć więcej miejsc parkingowych

 

Trwają działania w kierunku przejęcia i wykupu gruntów, które pozwolą utworzyć więcej miejsc parkingowych przy nowo wybudowanym gmachu szpitala przy ul. 3 Maja.

Wśród działań podejmowanych w zakresie inwestycyjnym, dotyczącym Szpitala Pomnik Chrztu Polski, są rozmowy na temat powiększenia parkingu za nowym budynkiem lecznicy, od strony Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego. 

Jak poinformowano, pomysł zakłada przejęcie dwóch nieruchomości należących do Miasta Gniezna, znajdujących się od strony Trasy Zjazdu Gnieźnieńskie. Jednocześnie jednak wykupiony zostanie grunt od prywatnego właściciela, sąsiadującego ze szpitalem, dzięki czemu umożliwione zostanie połączenie i pobudowanie na całości terenu parkingu.

- Chcielibyśmy, aby ten szpital gwarantował pełen dostęp do miejsc parkingowych dla pacjentów. Jest on tak zlokalizowany, że tego miejsca na parkingi jest niewiele, ale przejęcie tej ziemi obok szpitala pozwoli nam na zrealizowanie tej inwestycji parkingu i chcielibyśmy, żeby miejsca takie parkingowe dla pacjentów i ich rodzin były, żeby to wejście do szpitala było usytuowane w miarę blisko tego parkingu. Teraz ta sytuacja lokalowa jest nieco utrudniona, pacjenci często mający problem z poruszaniem się mają utrudniony dostęp do wejścia. Mamy nadzieję, że uda się nam to szybko zrealizować - przekazał Grzegorz Sieńczewski, dyrektor szpitala.

Rozmowy w tym zakresie zostały już podjęte zarówno z prywatnym właścicielem nieruchomości, jak i Miastem Gnieznem. Na najbliższej sesji Rady Miasta dwie działki (o powierzchni łącznej około 670 metrów kwadratowych) mają zostać formalnie przekazane do Powiatu Gnieźnieńskiego, skąd trafią one do szpitala. Na tę chwilę nie ma jeszcze gotowej koncepcji, pozwalającej określić ile miejsc postojowych będzie mogło powstać w tym miejscu - rozważane są różne warianty.

6 komentarzy

 • Link do komentarza Marek Z. czwartek, 14 stycznia 2021 13:39 napisane przez Marek Z.

  Podpowiedz nr 2. Projektując dodatkowe miejsca parkingowe na nowych działkach należałoby jeszcze przeanalizować możliwość wybudowania dodatkowego, bezpośredniego wjazdu na teren nowego szpitala.... od strony Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego. Oczywiście tylko i wyłącznie dla karetek Pogotowia Ratunkowego ( automatycznie otwierany szlaban przez obsługę karetek). Jak wszyscy wiemy w czasie ratowania czyjegoś życia liczy się każda minuta ! Niech wobec tego karetki jadące trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego od strony Skiereszewa czy Dalek do szpitala , nigdy nie będą zmuszone stać w kolejce do wjazdu na rondo PCK. !! Czy jest ktoś przeciw temu ? Jeżeli tak to z jakiego powodu ?

 • Link do komentarza Marek ZYGMUNT środa, 13 stycznia 2021 07:26 napisane przez Marek ZYGMUNT

  UWAGA PODPOWIADAM JESZCZE RAZ !! W tylnej części płotu okalającego teren szpitala należy jeszcze zamontować furtkę. Po co ? By obsługa szpitala mogła dojść do pracy od strony parkingu przy cmentarzu św Krzyża. Zapewne nie jeden pracownik szpitala będzie chciał zostawiać swój samochód na parkingu "pod dachem". W związku z powyższym ta furtka w płocie od strony Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego będzie wielkim ułatwieniem dla pracowników szpitala wykorzystujących ten darmowy parking

 • Link do komentarza salowa wtorek, 12 stycznia 2021 11:43 napisane przez salowa

  Marek przestań, bo wazelina wylewa mi się przez ekran monitora.

 • Link do komentarza jarek wtorek, 12 stycznia 2021 07:09 napisane przez jarek

  Kwintesencja polskiego zarządzania XD
  Zamiast zrobić kompleks szpitalny na Skiereszewie z dojazdem z wielu lokalizacji, miejskim terenem, z miejscem na parkingi to robi się szpital w centrum miasta gdzie w godzinach szczytu jest problem aby ustąpić miejsca karetce, wątpliwym co do jakości gruncie (niedaleko widać jak się wiadukt obniża).
  Teraz kombinuje się jak zrobić miejsca parkingowe dla rodzin pacjentów :D

 • Link do komentarza Marek poniedziałek, 11 stycznia 2021 21:17 napisane przez Marek

  To ruch w bardzo dobrym kierunku. I tak właśnie powinna wyglądać wzorowa współpraca Miasta Gniezna z Powiatem gnieźnieńskim. Trzymam kciuki za urzeczywistnienie tej koncepcji !

 • Link do komentarza Zeus poniedziałek, 11 stycznia 2021 17:59 napisane przez Zeus

  I to się panu Dyrektorowi chwali pomyśleć o parkingu wreszcie będzie spokój. Niech będzie nawet odpłatny za rozsądną cene to i tak wielka zmiana w stosunku do tego co jest dziś. Wieczna walka o miejsce lub ze strażą miejską ablo policją

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane