Jesteś tutaj:Gospodarka Nowe nasadzenia na ul. Grzybowo
środa, 13 stycznia 2021 16:39

Nowe nasadzenia na ul. Grzybowo

 

W ostatnich, jeszcze bezśnieżnych dniach zakończyły się prace przy nowych nasadzeniach, dokonanych wzdłuż ul. Grzybowo w centrum miasta.

W ciągu całej drogi prawie od ul. św. Jana aż do skrzyżowania z ul. Dąbrówki wykonano nowe nasadzenia, uprzednio wymieniając częściowo ziemię, a także dokonano nasadzeń krzewów i bylin oraz traw ozdobnych. Do ukończenia pozostał jeszcze montaż śmietników oraz uzupełnienia nawierzchni w rejonie ronda.

Ponadto w ramach tej realizacji wykonano również regulację w obszarze ronda, powiększając miejsce pod zieleń, gdzie również dokonano nowych nasadzeń. 

W sumie pojawiło się 20 nowych drzew, a także 250 krzewów oraz 200 bylin i traw ozdobnych. Realizacja zadania, wykonywanego przez Zakład Zieleni Miejskiej, kosztowała niemal 100 tys. złotych. 

10 komentarzy

 • Link do komentarza Ziuta środa, 20 stycznia 2021 10:54 napisane przez Ziuta

  Ciekawe ile corocznie będzie teraz kosztowało "FORMOWANIE KORON" tych drzew. Bo te małe drzewka za kilka lat urosną do ogromnych rozmiarów! A to jest środek miasta a nie środek parku czy innego terenu zielonego na jakimś skwerze.

 • Link do komentarza kierowca 3 wtorek, 19 stycznia 2021 14:46 napisane przez kierowca 3

  W jakiej odległości od pasa jezdni prawo pozwala ustawiać np słupy oświetlenia ulicznego? A w jakiej odległości od pasa jezdni będą stały te nowo posadzone drzewa, jeżeli ich średnica za kilka lat wzrośnie do 40 cm ?

 • Link do komentarza pytam sobota, 16 stycznia 2021 20:51 napisane przez pytam

  A ktoś pytał mieszkańców o zdanie? Sadzą przed kamienicą, przed którą nie było nigdy drzew i teraz będą wymagać zamiatania. A może w tym budynku nie ma nikogo, kto może się tego podjąć z racji wieku, możliwości fizzycznych itp/???

 • Link do komentarza Paweł piątek, 15 stycznia 2021 18:54 napisane przez Paweł

  Tylko dlaczego ta sama Władza daje pozwolenia na wycinkę starych, zdrowych drzew np. Kasztanowców na ul. Ks. Ludwiczaka?

 • Link do komentarza Henryk piątek, 15 stycznia 2021 00:08 napisane przez Henryk

  Ciekawe, gdzie teraz będą chodzić psiarze ze swoimi pupilami, bo chyba jednak ten plotek skutecznie im to uniemożliwi?

 • Link do komentarza ja czwartek, 14 stycznia 2021 11:49 napisane przez ja

  WIęcej drzew więcej drzew proszą mieszkańcy

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 14 stycznia 2021 08:41 napisane przez mieszkaniec

  Dobra robota, ale co z psami? Niektórzy mieszkańcy wyprowadzają na te trawniki po trzy psy? Kto tego teraz dopilnuje i gdzie oni teraz będą te swoje psiska wyprowadzać? Pod dom sąsiada?

 • Link do komentarza Bożena środa, 13 stycznia 2021 23:27 napisane przez Bożena

  No i trzeba pilnować, by Ci ludzie z Grzybowa przy schodach franciszkańskich przestali rzucać odpadki dla gołębi. To stado, które się przy tym dużym drzewie gromadzi nie daje innym żyć, a przechodniom utrudnia przejście chodnikiem.

 • Link do komentarza Osa środa, 13 stycznia 2021 18:00 napisane przez Osa

  W końcu coś w celu zwalczania betonozy! Po wielu latach niszczenia, cięcia, wycinania i przycinania - w koncu może się zazieleni :) Tylko przestańcie je "pielęgnować" - dajcie im żyć!

 • Link do komentarza Kierowca środa, 13 stycznia 2021 17:10 napisane przez Kierowca

  Ładnie. Można jeszcze posadzić drzewa przy parku na ul. Dworcowej tak aby kierowcy nie parkowali poza miejscami do tego wyznaczonymi (trawniki) przy pasach.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane