Jesteś tutaj:Gospodarka Dom Dziecka trafił na sprzedaż
piątek, 15 stycznia 2021 10:19

Dom Dziecka trafił na sprzedaż

 

Ogłoszony został przetarg na sprzedaż nieruchomości zabudowanej, zlokalizowanej przy ul. Paczkowskiego w Gnieźnie, należącej do Powiatu Gnieźnieńskiego.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o planowanej sprzedaży terenu, położonego w rejonie ul. Paczkowskiego, sięgającego także do ul. Barciszewskiego. Nieruchomość o powierzchni 0,5649 hektara, zabudowana jest obiektem o powierzchni użytkowej 958 metrów kwadratowych, zajmowanych jeszcze przez dom dziecka. Obecnie stawiana jest nowa siedziba tej instytucji przy ul. Konopnickiej w Gnieźnie i docelowo podopieczni wyprowadzą się do tej lokalizacji w ciągu najbliższych miesięcy.

Nieruchomość przy ul. Paczkowskiego 16 wyceniona wystawiona została do przetargu za kwotę 1 mln 761 tys. złotych. Na terenie tym nie obowiązuje plan zagospodarowania przestrzennego, a przeznaczenie gruntu określa Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, przewidujące częściowo zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, mieszkaniowo-usługową oraz przemysłową. Przetarg odbędzie się 18 marca br. - zainteresowani muszą wpłacić niezbędne wadium.

2 komentarzy

  • Link do komentarza kiniu piątek, 15 stycznia 2021 16:29 napisane przez kiniu

    Przetarg przetargiem, znajdzie się lokalny deweloper i kupi za niższą cenę bo nie będzie chętnych na zakup za tą kwotę. Taka prawda.

  • Link do komentarza po co ? piątek, 15 stycznia 2021 13:20 napisane przez po co ?

    A za chwile będzie starostwo szukało mieszkań zastępczych albo obiektów do czasowej kwarantanny osób prawdopodobnie zakażonych wirusem Cowid 19. A może ten obiekt przydałby się na bursę dla młodzieży szkolnej ? Albo za chwilę Starostwo będzie szukało mieszkań dla młodych lekarzy lub dla pielęgniarek ściąganych do pracy do nowego szpitala !!! Bo tylko mieszkanie może ich do Gniezna ściągnąć !!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane