Wydrukuj tę stronę
piątek, 19 lutego 2021 12:12

PWSZ przygotowuje się do kolejnej inwestycji

 

Jeszcze w tym roku wykonany ma zostać generalny remont jednego z najbardziej charakterystycznych budynków, znajdujących się na terenie koszar przy ul. Wrzesińskiej.

Nie udało się pięć lat temu z uwagi na krótki czas rozliczeniowy, jaki przypadł w ramach dofinansowania, ale w tym roku ma się to już udać. Mowa o dofinansowaniu, które otrzymała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, a które ma zostać przeznaczone na realizację kapitalnego remontu budynku nr 7 na terenie powojskowym przy ul. Wrzesińskiej. Mowa o charakterystycznym obiekcie z wieżą zegarową. Pierwotnie budynek miał przejść remont na przełomie 2016 i 2017 roku, jednak czas, w jakim wówczas należało się zmieścić w wydatkowaniu środków, był zbyt krótki na realizację zadania. 

- Możemy rozpocząć największą chyba w tej chwili inwestycję, a mianowicie remont i dostosowanie do potrzeb rektoratu i administracji budynku przy ul. Wrzesińskiej. Jest to budynek dawnego dowództwa garnizonu z piękną wieżą zegarową. Dzięki tym funduszom możemy rozpocząć remont i myślę, że w ciągu krótkiego czasu przenieść się bliżej studentów i wykładowców - przekazał prof. Paweł Chęciński, rektor PWSZ. Dofinansowanie, jakie otrzymała uczelnia, wynosi 8,5 mln złotych. Rektor przyznał, że dofinansowanie nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie ze strony posła Zbigniewa Dolaty.

Jak dodał, po rozmowie z prezydentem Gniezna PWSZ Gniezno przy ul. Wrzesińskiej ma także otrzymać nieodpłatnie dwa inne obiekty: - Są to budynki należące do miasta - sala gimnastyczna znajdująca się na terenie kampusu oraz budynek dawnego kasyna wojskowego. To niezwykle cenne nabytki, a dodatkowo prezydent obiecał wspomóc nas w remoncie kasyna - przyznał rektor. Nieruchomości mają zostać przekazane wraz z gruntem, który się wokół nich znajduje. 

4 komentarzy