Wydrukuj tę stronę
piątek, 26 marca 2021 13:51

Szpital ma już 90% odbiorów za sobą

 

Nowy gmach lecznicy przy ul. 3 Maja jest w ostatniej fazie dokonywanych odbiorów - niezbędne są jeszcze dodatkowe pozwolenia, ale trwa już wyposażanie pomieszczeń budynku oraz instalowanie urządzeń.

Budynek D Szpitala Pomnik Chrztu Polski w najbliższych tygodniach przyjmie pierwszych pacjentów. Wciąż jeszcze trwają odbiory, a już wkrótce zaczną się do niego przenosić pierwsze oddziały.

- Odbiory nowego budynku idą sprawnie, dobrze. Mamy już zgodę straży pożarnej, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, składamy dokumenty do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o pozwolenie na użytkowanie, rozpoczęliśmy montaż mebli. W każdej chwili będziemy mieli dostawę sprzętu, łóżek - poinformował Grzegorz Sieńczewski, dyrektor Szpitala Pomnik Chrztu Polski. Obecnie zakończono także montaż centralnej sterylizatorni, rozpoczęto instalację wyposażenia hemodynamiki, uzgodniono termin pojawienia się odbiorników telewizyjnych na salach chorych itp. 

- Dokonaliśmy już 90% odbioru budynku i nie odnotowujemy na szczęście poważnych usterek, tylko takie, które można szybko poprawić. Jesteśmy na takim dobrym, fajnym finiszu i w każdej chwili będziemy mogli przecinać wstęgi. To naprawdę dobra informacja - przyznał dyrektor. 

3 komentarzy