Jesteś tutaj:Gospodarka Nowe place zabaw na os. Skiereszewo i os. Grunwaldzkim
czwartek, 06 maja 2021 11:23

Nowe place zabaw na os. Skiereszewo i os. Grunwaldzkim

  UM (opr)
Nowe place zabaw na os. Skiereszewo i os. Grunwaldzkim źródło: UM

Na dwóch gnieźnieńskich osiedlach pojawiły się nowe place zabaw, które zostały już oddane do użytku - jeden z nich powstał w miejscu starego, który wymagał przebudowy.

Pierwszy, zupełnie nowy plac, został zrealizowany ul. Lema na os. Skiereszewo, w pobliżu wciąż budujących się domów wielorodzinnych. Inwestorem w tym przypadku jest firma Cytryn Sp. z o.o. na podstawie zawartego z Miastem porozumienia. Na najmłodszych czekają tam huśtawki podwójne i pojedyncze, bujak, siatka „Górskie szczyty" oraz tyrolka. Na terenie placu pojawiła się także infrastruktura towarzysząca w postaci ławek, koszy na śmieci oraz stojaków na rowery. Teren placu zabaw jest ogrodzony, posadzono tam także drzewa i krzewy dające cień w słoneczne dni.

Drugi plac powstał w miejscu dotychczasowego na os. Grunwaldzkim, który wymagał gruntownego remontu i nowego rozplanowania. W ramach inwestycji wykonano 354 m² nawierzchni z kostki brukowej, a także 253 m² asfaltowej drogi serwisowej, która przebiega od istniejącego zjazdu od strony północnej do nowo wybudowanego zjazdu od strony południowej. Na placu zabaw pojawiły się nowe urządzenia zabawowe, dla dzieci i młodzieży w różnym wieku: urządzenie ze zjeżdżalnią, urządzenie piaskowe, bujawki, huśtawki z różnymi typami siedzisk, linarium, trampolina oraz zjazd linowy. Część z istniejących urządzeń została poddana renowacji i ponownie zamontowana - karuzela, huśtawka wagowa i wahadłowa, ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnia, zestaw zabawowy oraz bieżnia bębnowa.

Ponadto na os. Grunwaldzkim wykonano także boisko do koszykówki oraz zestaw street workout. Całość inwestycji dopełniły elementy małej architektury: zamontowano 13 ławek parkowych, 7 koszy na odpady, 3 stojaki rowerowe oraz 2 tablice regulaminowe. Posadzono również 43 drzewa.

źródło: Urząd Miejski

8 komentarzy

 • Link do komentarza Marek ZYGMUNT sobota, 15 maja 2021 21:04 napisane przez Marek ZYGMUNT

  Panie prezydencie. Gniezno potrzebuje publicznych toalet. Toalet, które będą funkcjonalne i dostępne wszędzie tam, gdzie gromadzą się Gnieźnianie. A szczególnie tam, gdzie bawią się nasze dzieci . W restauracjach, teatrach , kinach czy na halach sportowych toalety zabezpieczają ich właściciele, Jednak w parkach , na plażach, na placach zabaw dla dzieci toalet brakuje, albo w ogóle ich nie ma. A przecież na te place zabaw nie zawsze przychodzą dzieci wyłącznie z najbliższych domów czy bloków. I co równie ważnie, toalety te powinny być pod opieką firm sprzątających kilka razy dziennie ( w okresie użytkowania tych placów zabaw, przy których zostały ustawione) . To kosztuje, wiem. Ale jeżeli chcemy być czystym, cywilizowanym, kulturalnym miastem to po zrobieniu kroku "A" należy też z robić krok "B". Miasta turystyczne w Polsce już takie toalety mają ( nie jakieś tam toi -toje). Mają toalety samo-dezynfekujące się, otwierane po włożeniu do specjalnego zamka 2 złotych. Może jako pierwszy o taką toaletę zostanie rozbudowany plac zabaw przy ulicy Spokojnej ? (Tam już jest duży zespół kamer kontrolujących. Ta toaleta byłaby więc tam już w pewnym stopniu zabezpieczona przed wandalami)

 • Link do komentarza Dorota sobota, 15 maja 2021 20:17 napisane przez Dorota

  I okazuje się , że troski kilku komentatorów o to , czy za chwilę tych urządzeń nie zniszczą wandale była uzasadniona. Kamer nie było też i nadal nie ma nad hamakami i innymi urządzeniami koło Wenecji. Skutek.: Wszystkie hamaki zostały przez wandala pocięte. Następny problem to brak toalet otwieranych automatycznie, za np 2 złote. Skutek: wokół nowych placów zabaw rodzice są zmuszeni pomagać dzieciom załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne za każdym najbliższym krzaczkiem czy drzewem.

 • Link do komentarza Reter wtorek, 11 maja 2021 00:06 napisane przez Reter

  Piekne place zabaw tylko czy przetrwaja wizyty okolicznych wandali? Dlaczego na takich placach nie ma monitoringu? Policja tez sie niechetnie pojawia a przydalyby sie patrole. Np w parku 3 kultur dzis bylo pelno pato-matek ze swoimi pieskami ktore z placu zabaw robily toalete.

 • Link do komentarza emigrant poniedziałek, 10 maja 2021 13:57 napisane przez emigrant

  Złotowa, ropy to nie mamy, ale źródła gorącej wody i owszem. Ale, żeby się za to zabrać trzeba trochę wysiłku umysłowego,troche wiedzy specjalistów, a przede wszystkim trzeba kochać miasto, w którym się mieszka, by na wszelkie sposoby szukać sposobów jego rozwijania. A u nas, co widzimy? Szczytem geniuszu jest kolejny blaszak w centrum miasta. Przy takich władzach Gniezno cofa się do epoki kamiennej.

 • Link do komentarza pytacz niedziela, 09 maja 2021 13:09 napisane przez pytacz

  a ilu jest ojców i matek sukcesu placu zabaw na Skiereszewie? Bo chyba tak wielu o nim pisało:)

 • Link do komentarza zasmucony niedziela, 09 maja 2021 08:28 napisane przez zasmucony

  Jestem pod ogromnym wrażeniem placu zabaw na Tajwanie. Super to wygląda, ale mam obawy czy to nie zostanie szybko zniszczone - za dużo półgłówków w tamtym rejonie. Miałem okazję obserwować zachowanie gówniarzy, którzy po zabawie na tyrolce nacharchlali na siedzisko, a później we trójkę zaczęli skakać na trampolinie z głośnym celem zabawy "skacz, żeby zarwać".

 • Link do komentarza Tajwaniarz piątek, 07 maja 2021 00:18 napisane przez Tajwaniarz

  Lokalizacja placu zabaw w tym właśnie miejscu os. Grunwaldzkiego jest niewypałem. Tam potrzebna była prosta droga od sklepu Społem do ulicy Armii Krajowej! Proszę się wybrać w te rejony i zobaczyć te pokręcone resztki betonowej wylewki (bardzo wąskiej!), robiące za swoiste łączniki między ulicą Wiosenną a Armii Krajowej. Czy gospodarz miasta ma pomysł na zlikwidowanie tych dziurawych labiryntów? Przeprowadzenie normalnej ulicy środkiem placu, gdzie jest teraz plac zabaw, aż się prosiło!

 • Link do komentarza złotówa czwartek, 06 maja 2021 22:05 napisane przez złotówa

  Czy ktoś nam zdradzi ile złotych te place zabaw kosztowały? Czy nasze miasto musiało na nie zaciągnąć kredyt? Czy jako Miasto Gniezno otrzymaliśmy na budowę tych placów zabaw jakieś dofinansowanie ? A może jesteśmy tak bogatym miastem mającym tak wielkie przychody ze sprzedaży Ropy Naftowej, że stać nas obecnie na wszystko co najdroższe?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022