Jesteś tutaj:Gospodarka Zakończono prace na placu zabaw na os. Ustronie
środa, 30 czerwca 2021 11:23

Zakończono prace na placu zabaw na os. Ustronie

 

Przy ul. Sikorskiego zakończyły się prace związane z utworzeniem nowego placu zabaw oraz boiska. Inwestycja powstała w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna.

Niedawno zakończyły się ostatnie prace związane z instalacją niezbędnych urządzeń oraz kosmetyką terenu, zagospodarowanego na pograniczu os. Ustronie i os. Tysiąclecia. Obszar położony pomiędzy blokami, na którym do niedawna istniało boisko oraz tor do speedrowera, został na nowo zagospodarowany.

Na tym terenie powstał parking z placem manewrowym dla straży pożarnej od strony pasażu i żłobka, a na pozostałym terenie utworzono ogrodzony plac zabaw dla mniejszych dzieci oraz większy dla starszych użytkowników (w sumie 16 urządzeń). Ponadto wykonano boisko z piłkochwytami i nawierzchnią z trawy syntetycznej. Zadbano także o małą architekturę, jak ławki, śmietniki i stojaki rowerowe oraz ścieżki. Ponadto dokonano także nasadzeń ponad 20 drzew. Całość prac kosztowała niespełna milion złotych.

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza b.  radny  Marek ZYGMUNT piątek, 01 października 2021 10:19 napisane przez b. radny Marek ZYGMUNT

    A co z zamkniętymi boiskami przy szkołach podstawowych w naszym mieście Gnieźnie , które są pod zarządem Urzędu Miasta Gniezna. Nasza młodzież i dorośli również chcieliby pograć w piłkę nożną, także w wolną sobotę a nawet w niedzielę na tych boiskach. A boiska te w tych dniach są wszystkie zamknięte na " cztery spusty". Czy ze środków finansowych z t.z. funduszu antyalkoholowego nie można by przeznaczyć kilkudziesięciu złotych dla jednego z woźnych tych szkół, by w soboty i w niedziele otwierali te boiska od godziny 10.00 do godziny 18.00 ? Wybudowanie tych boisk kosztowało Miasto Gniezno mnóstwo pieniędzy a są one dla młodzieży i dzieci w tych dniach niedostępne ! Co stoi na przeszkodzie by tak nie było? Nie ma sposobu, by te przeszkody jakoś ominąć ?

  • Link do komentarza lokator sobota, 03 lipca 2021 07:57 napisane przez lokator

    no już wandale częściowo pomazali sprejem w nocy z2/3lipca

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022