Jesteś tutaj:Gospodarka Wiadukt przeszedł test obciążeniowy
poniedziałek, 27 września 2021 15:33

Wiadukt przeszedł test obciążeniowy

 
Wiadukt przeszedł test obciążeniowy źródło: WZDW

W poniedziałkowe południe wiadukt im. ks. Jerzego Popiełuszki, na którym prace powoli zmierzają do końca, przeszedł testy obciążeniowe.

Zgodnie z informacjami przekazanymi w połowie września, termin ostatecznego zakończenia prac na wiadukcie jest utrzymany na 30 października br. Tymczasowa kładka, która przez rok służyła pieszym mieszkańcom Gniezna, została już rozebrana, a pozostałe jej części zdemontowano. W międzyczasie wykonano także prace przy kolejnych elementach izolacji przęsła. 

Jak informuje Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, w poniedziałek 27 września konstrukcja przeszła próby obciążeniowe. Na obiekt wjechały dwie ciężarówki 4-osiowe wyładowane po brzegi kruszywem. Ciężar całkowity pojazdów wyniósł 664 kN - informuje WZDW. Jak dodaje zarządca drogi, konstrukcja test przeszła pozytywnie. Obecnie, jak przekazano, przyszła pora na wykonanie nawierzchni jezdni.

źródło: WZDW

6 komentarzy

 • Link do komentarza Obserwator sobota, 02 października 2021 20:44 napisane przez Obserwator

  szofer !normalnie w korku jedna za drugą!most ma chyba więcej jak 10 metrów długości?kilka Tirów lekko w korku jak by stały na długości mostu się zmieści czy to trudno pojąć?

 • Link do komentarza szofer czwartek, 30 września 2021 10:47 napisane przez szofer

  Obserwatorze, Jak ma wjechać na ten most 20 ciężarówek? Chyba jedna na drugiej! Jesteś czepialski i to Ty jesteś żałosny.

 • Link do komentarza Gnieźnianin środa, 29 września 2021 16:59 napisane przez Gnieźnianin

  Może w końcu skończą się załadunki tirów na ulicy przez pobliski skup makulatury

 • Link do komentarza Obserwator wtorek, 28 września 2021 13:52 napisane przez Obserwator

  Śmieszny i żałosny ten test! a raczej kpina!
  A co jeśli będzie korek i na most wjedzie 20 ciężarówek i stanie w korku po 10 z każdej strony?pewnie w sekundzie się zapadnie bo test był na dwie ciężarówki 80 ton.

 • Link do komentarza radek poniedziałek, 27 września 2021 20:03 napisane przez radek

  Widziałem kiedyś takie testy obciążeniowe koło drogoradu na starej 5.
  Na cięzarówkach były w piasku zakopane puste beczki po paliwie... tak, że ten....

 • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 27 września 2021 17:38 napisane przez mieszkaniec

  A co ze schodami prowadzącymi na wiadukt?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane