Jesteś tutaj:Gospodarka Wiadukt ma zostać otwarty w przyszłym tygodniu
środa, 20 października 2021 13:00

Wiadukt ma zostać otwarty w przyszłym tygodniu

 

Po przeszło roku utrudnień mieszkańcy Gniezna będą mogli wkrótce ponownie korzystać z przejazdu wiaduktem im. ks. Jerzego Popiełuszki.

Od sierpnia 2020 roku zmotoryzowani gnieźnianie niejednokrotnie byli wystawieni na testy cierpliwości podczas korzystania z objazdów we wschodniej i zachodniej części miasta. Wszystko z powodu  zamknięcia wiaduktu nad torami w ciągu ul. Warszawskiej, który został zamknięty i poddany gruntownym pracom remontowym i konserwacyjnym.

Od tygodni mieszkańcy tylko wypatrują momentu, kiedy nastąpi otwarcie przeprawy, a jak informowaliśmy przeszło dwa tygodnie temu - Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich utrzymywał iż obowiązującym terminem otwarcia wiaduktu jest 30 października br. Teraz, jak poinformował prezydent Tomasz Budasz, Urząd Miejski został poinformowany iż zmiana organizacji ruchu w tym rejonie ma nastąpić z dniem 26 października tj. w najbliższy wtorek. To oznacza iż przejazd wiaduktem będzie ponownie możliwy.

7 komentarzy

 • Link do komentarza LukiLuk sobota, 23 października 2021 16:39 napisane przez LukiLuk

  Proponuję pozostawić parking na ul. Składowej i przejście Dworzec (peron 3) . Rozwiązanie super się przyjeło dla mieszkańców południowych dzielnic. Odciąży się w ten sposób ruch po drugiej stronie wiaduktu.

 • Link do komentarza Tiger piątek, 22 października 2021 14:19 napisane przez Tiger

  Wszyscy czołowi POpaprańcy powinni przyjść i oficjalnie otworzyć wiadukt. Tak, by było wiadomo na kogo nie głosować w nadchodzących wyborach. Ciekawe który odważny sie zjawi.

 • Link do komentarza kierowca piątek, 22 października 2021 08:25 napisane przez kierowca

  Do Kilo. Nawierzchnia jest tylko wymieniona na wiadukcie. Natomiast podjazdy i samo rondo to tragedia, same dziury. Dodatkowo ul. Wrzesińska dzięki objazdom też zaczyna się sypać.

 • Link do komentarza Kilo czwartek, 21 października 2021 09:55 napisane przez Kilo

  Mam tylko nadzieję, że powierzchnia będzie lepiej wykończona niż na I etapie ulicy Wolności. Tam to jest dramat.

 • Link do komentarza avalon środa, 20 października 2021 20:12 napisane przez avalon

  A tak z ciekawości - zrujnowaną jezdnie w rejonie tzw ronda też wymienili?

 • Link do komentarza nie z drużyny środa, 20 października 2021 13:09 napisane przez nie z drużyny

  Do " rewitalizatora parków " Kto przetnie ? Tusk czy Hołownia ? No bo chyba nie Nowak ;)

 • Link do komentarza pieszy środa, 20 października 2021 13:07 napisane przez pieszy

  Super. Może teraz ktoś pozbiera te wszystkie śmieci, które leżą w krzakach na całej długości wiaduktu. Bo to trochę szpeci. No, ale takie mamy proekologiczne społeczeństwo...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane