Jesteś tutaj:Gospodarka Ostatnia działka przy ul. Liliowej sprzedana o ponad 1 mln zł drożej
wtorek, 16 listopada 2021 10:42

Ostatnia działka przy ul. Liliowej sprzedana o ponad 1 mln zł drożej

 

Ostatnia nieruchomość, położona przy ul. Liliowej, a która może zostać przeznaczona pod budownictwo wielorodzinne, została sprzedana.

Wiosną br. informowaliśmy o uchwale Rady Miasta, którą wyrażono zgodę na zbycie nieruchomości, położonej przy ul. Liliowej na os. Piekary. Na całym obszarze znaczna część wolnych działek znalazła już swoich nabywców i w większości zostały już zabudowane domami wielorodzinnymi. Ostatnia z nich położona była u zbiegu ul. Liliowej i Tulipanowej, została wystawiona na sprzedaż kilka tygodni temu. Przetarg odbył się pod koniec października.

O tym, że zainteresowanie nieruchomością będzie spore świadczył fakt, że sąsiednia działka dwa lata temu została sprzedana za trzykrotność kwoty, za którą została wystawiona (ponad 1 mln 400 tys. zł).

Teraz do postępowania wystartowało w sumie aż 9 podmiotów, które złożyły niezbędne wadium. Sama nieruchomość o powierzchni 2,5 tys. metrów kwadratowych została wystawiona na sprzedaż za kwotę 549 tys. złotych. Najwyższą ofertę w przetargu złożono na kwotę 1 850 130 zł i za taką kwotę nabyła ją Firma Deweloperska M-DOM Stefan Płachtij.

6 komentarzy

 • Link do komentarza Ela poniedziałek, 22 listopada 2021 14:07 napisane przez Ela

  Och Carroll, Carroll. Na Winiarach wcale nie ma ulicznych koszy co 10 metrów. Ja mieszkam akurat na osiedlu Kazimierza i nie ma tam ani jednego kosza. No może jeden, ten przy sklepie Biedronka.

 • Link do komentarza obiektywny środa, 17 listopada 2021 09:43 napisane przez obiektywny

  do wściekły lewicowiec. Dzisiaj nie ma ubogich. Gdyby byli to pracodawcom nie brakowałoby ludzi do pracy. Poza tym każdy widzi jak ludzie szanują mieszkania komunalne. Szkoda kasy.

 • Link do komentarza Realista środa, 17 listopada 2021 07:18 napisane przez Realista

  Szkoda, bo na tej działce stare odmiany drzew owocowych co rok wydają piękne owoce... Szkoda tego zielonego zakątka.

 • Link do komentarza Kibic wtorek, 16 listopada 2021 16:30 napisane przez Kibic

  To teraz jeszcze trzeba za teren na Dziekance się zabrać. Tam jeszcze jest dużo pięknej zieleni więc pilnie trzeba zabetonować. ( to jest sarkazm oczywiście)

 • Link do komentarza wściekły lewicowiec wtorek, 16 listopada 2021 12:03 napisane przez wściekły lewicowiec

  A poprzedni prezydent z SLD Pan Kowalski tak ładnie ten teren uzbroił w prąd elektryczny, Kanalizację, wodę, gaz. I planował, że na tych działkach powstaną bloki komunalne z mieszkaniami socjalnymi dla najuboższych mieszkańców Gniezna. Ale przyszedł nowy prezydent tym razem z PO i cały ten teren o wielkości czterech hektarów wraz z uzbrojeniem szybko sprzedał. A radni oczywiście z wielką ochotą to zaaprobowali.

 • Link do komentarza Carroll wtorek, 16 listopada 2021 11:30 napisane przez Carroll

  Oczywiście, kolejne bloki! Chodniki i ulice z dziurami,po deszczu kałuże takie,że przypominają stawy. To wszystko dzięki samochodom i maszynom budowlanym. Rozwalą wszystko. Niektóre bloki ,które już powstały nie mają parkingów, samochody są zostawiane byle gdzie. Na resztkach zieleni,na trawnikach ,na ulicy,chodnikach. Pieszy nie ma którędy chodzić ,bo albo dziury i "jeziora" albo auta. Druga sprawa to brak śmietników!!! Bloki mają kojce na klucz- rozumiem. Ale gdzie wzdłuż bloków małe śmietniki? Na każdym osiedlu są- tu nie! Na Winiarach śmietnik co 10 m, tutaj możemy się pochwalić kilkoma na całą dzielnice Piekary!!! Wstyd i dziadostwo.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane