Jesteś tutaj:Gospodarka Wymieniono latarnie na Rynku
sobota, 18 grudnia 2021 09:39

Wymieniono latarnie na Rynku

 

W ostatnich dniach zakończył się montaż i podłączenie latarni, które są sukcesywnie wymieniane co roku na kolejnych ulicach w centrum miasta.

Wymiana oświetlenia na terenie śródmieścia odbywa się od 2013 roku i od tego czasu nowe latarnie pojawiły się m.in. na ul. Mieszka I, Warszawskiej, Dąbrówki, fragmencie Chrobrego, a obecnie wymianie zostały poddane lampy stojące wokół Rynku. Ich wymiana często jest konieczna z uwagi na stan techniczny starych słupów, ustawionych w latach 80. XX wieku, których część jest mocno skorodowana.

Wokół głównego placu miasta wymienionych zostało w sumie 19 latarni, które zostały zdemontowane a w ich miejscu ustawiono tyle samo słupów o wysokości 6 metrów z trzema oprawami każda. Światło, które zostało weń zainstalowane, jest ciepłego koloru. Koszt tego przedsięwzięcia, po postępowaniu przetargowym, wyniósł 171 tys. złotych.

10 komentarzy

 • Link do komentarza czytelnik wtorek, 04 stycznia 2022 19:08 napisane przez czytelnik

  Pytam się prezydenta Gniezna, czy naprawdę wymiana lamp była najpilniejszą potrzebą naszego miasta? Czy Pan Prezydent nie widzi dziur w chodnikach i jezdniach, które są nie tylko nieestetyczne, ale niebezpieczne? A co ze sprzątaniem miasta/ Czy nadal będziemy tonąć w brudach, kupach i smrodach? A tu wydaje się pieniądze lekką ręką na coś co na pewno mogłoby jeszcze poczekać.

 • Link do komentarza Batman poniedziałek, 03 stycznia 2022 15:58 napisane przez Batman

  Joker mówił ze jak za darmo te lampy tylko 3 bańki...

 • Link do komentarza robocop wtorek, 21 grudnia 2021 11:00 napisane przez robocop

  Batman skąd wyczarowałeś kwotę 3 mln ?

 • Link do komentarza oświecony poniedziałek, 20 grudnia 2021 14:40 napisane przez oświecony

  Ktoś, kto określa ten rodzaj światła ulicznego mianem "ciepłego" nie ma zielonego pojęcia co to znaczy. Najprościej będzie jak ten miejski urzędnik kupi sobie lampki choinkowe o świetle ciepłym i o świetle śnieżno białym - zimnym. I jak porówna sobie te odcienie światełek choinkowych z tym co kupił w postaci nowych latarni ulicznych na gnieźnieński Rynek, to mu się dopiero oświeci, co to jest ciepłe światło!

 • Link do komentarza Janusz poniedziałek, 20 grudnia 2021 01:13 napisane przez Janusz

  Czy jo wim

 • Link do komentarza Batman niedziela, 19 grudnia 2021 19:07 napisane przez Batman

  No pięknie tych kilka lamp koszt 3 miliony?

 • Link do komentarza Centrum niedziela, 19 grudnia 2021 19:01 napisane przez Centrum

  Poprzednie miały swój urok i sprawiały, że Gniezno się wyróżniało nimi na tle innych. Wielu turystów zwracało uwagę u nas w lokalu, że są jak ze starych opowieści i bajek. Te są takie, jak w wielu innych miastach.

 • Link do komentarza Rafał niedziela, 19 grudnia 2021 15:22 napisane przez Rafał

  Te stare latarnie dodawały pięknego uroku. Warto pozostawić coś na pamiątkę jakie faktycznie były kiedyś latanie niż wszystko wymienić na nowe

 • Link do komentarza Marek. niedziela, 19 grudnia 2021 07:06 napisane przez Marek.

  Idylliczne, bajkowe światła, tak charakterystyczne dla naszej starówki znikają na zawsze. Trochę szkoda. Dzięki tym żółtym niskim latarniom było tak romantycznie, Dlaczeg0? Bo przypominały nam stare gazowe lampy uliczne . A teraz wszystko tak pojaśniało , że cały czar bajecznego Gniezna .........znikł !

 • Link do komentarza Zbig sobota, 18 grudnia 2021 10:58 napisane przez Zbig

  Piękne.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane