Jesteś tutaj:Gospodarka Powiatowe nieruchomości wciąż bez nabywców
czwartek, 23 grudnia 2021 10:40

Powiatowe nieruchomości wciąż bez nabywców

 

W ostatnim czasie dwukrotnie odbyły się przetargi na zbycie nieruchomości, na których sprzedaży zależy Powiatowi Gnieźnieńskiemu - do obu nie zgłosił się nikt chętny.

Kilkanaście dni temu odbył się drugi przetarg na zbycie nieruchomości zabudowanej przy ul. Wyszyńskiego 4. Mowa o budynku dawnej przychodni, położonym przy jednym z głównych skrzyżowań centrum miasta wraz z działką o powierzchni ogólnej 1666 metrów kwadratowych. Cena wywoławcza tym razem wynosiła 1 mln 845 tys. (pierwotnie 2 mln 50 tys. złotych), ale nie zgłosił się nikt chętny. Ogłoszony został nowy przetarg z terminem wyznaczonym na marzec 2022 roku. Tym razem cena została obniżona do 1 mln 435 tys. złotych. 

Kolejny przetarg dotyczył nieruchomości przy ul. Paczkowskiego 16 po domu dziecka. Działka o powierzchni ogólnej 5649 metrów kwadratowych zabudowana jest parterowym obiektem o powierzchni 957 metrów kwadratowych. Czwarty przetarg na zbycie nieruchomości odbył się również w pierwszych dniach grudnia i podobnie zakończył się wynikiem negatywnym. Cena wywoławcza wynosiła 1 mln 585 tys.

 

6 komentarzy

 • Link do komentarza Marek czwartek, 20 stycznia 2022 10:35 napisane przez Marek

  A nie można w tym budynku na zimę zrobić ogrzewalni dla bezdomnych !!!

 • Link do komentarza Olgierd piątek, 24 grudnia 2021 12:26 napisane przez Olgierd

  Kocie, niegospodarność to jest, jak budynek stoi latami nieużywany i niszczeje. Gdyby to ode mnie zależało, to dałbym prawie za darmo pod warunkiem generalnego remontu dajmy na to w ciągu dwóch lat. Po tym terminie dopiero dokonałbym aktu przekazania. Ciekawe, że mieszkania komunalne prawem kaduka lokatorzy dostają prawie za darmo i to Ciebie nie wnerwia?

 • Link do komentarza Zbig piątek, 24 grudnia 2021 08:27 napisane przez Zbig

  Protokół z kontroli geodezji przez wojewodę negatywny i aż roi się od nieprawidłowości a dyrekcja dostaje sute nagrody....

 • Link do komentarza Kot piątek, 24 grudnia 2021 01:45 napisane przez Kot

  Wyborca a co to ma do wyceny przez rzeczoznawcę.mieliby sprzedać za bezcen i potem mieć na głowie zarzuty za niegospodarność?

 • Link do komentarza Wyborca czwartek, 23 grudnia 2021 18:06 napisane przez Wyborca

  No niestety specjaliści odeszli z powiatu robota nie idzie. Polityczne politruki na stanowiskach dyrektorskich to trochę za mało. Powiatowa geodezja od czasów dyrektora Wąsowicza nie ma szczęścia do dyrektorów....

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 23 grudnia 2021 12:20 napisane przez mieszkaniec

  Cena wywoławcza jest nie do przyjęcia. Tam potrzeba do najmniej półtora do dwóch milionów na generalny remont wnętrz, by cokolwiek z tej nieruchomości zrobić. Do tego brak zaplecza, i całkowicie nieroztropna dobudowa, która jest tylko do rozbiórki, żeby ten dom zyskał prawdziwe swoje pierwotne oblicze. ten, kro za komuny zepsuł tą dobudową tę nieruchomość powinien odpowiedzieć za to prawnie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane