Wydrukuj tę stronę
wtorek, 04 stycznia 2022 11:35

Trwa rozbudowa kompleksu szkolno-przedszkolnego w Jankowie Dolnym

 
Trwa rozbudowa kompleksu szkolno-przedszkolnego w Jankowie Dolnym źródło: Gmina Gniezno

Widoczny jest postęp prac przy rozbudowie obiektów edukacyjnych, które powstają przy szkole podstawowej w Jankowie Dolnym.

We wrześniu ub. roku dokonano symbolicznego wbicia łopaty pod budowę nowego budynku szkolno-przedszkolnego. Obecnie inwestycja już w znacznej mierze przypomina swoim kształtem to, co było w zamierzeniach projektantów oraz władz gminy Gniezno. 

Nowy obiekt docelowo ma mieć łączną powierzchnię użytkową 1369 metrów kwadratowych. W skrzydle frontowym przewidziano przedszkole ze stołówką i kuchnią oraz czterema salami dla 100 dzieci. W drugim skrzydle, z tyłu działki powstanie natomiast szkoła z salami zajęć również dla około 100 dzieci. - Rada Gminy zabezpieczyła na tą inwestycję kwotę 4,6 mln zł. Przed nami jeszcze sfinansowanie wyposażenia, ale na ten cel będziemy starać się pozyskać pieniądze z innych źródeł - mówi wójt Maria Suplicka.

Aktualnie obiekt jest w stanie surowym otwartym, trwają prace wewnętrzne murarskie i instalacyjne. Na tym etapie prac termin zakończenia budowy zaplanowano na sierpień 2022 r. Docelowo nowy obiekt pozwoli na zabezpieczenie miejsc dla dzieci szkolnych i przedszkolnych z terenu Jankowa i pobliskich wsi.

 

Galeria

1 komentarz