Jesteś tutaj:Gospodarka Remont chodnika na ul. Grzybowo. Będzie mniej miejsc postojowych i kontraruch dla rowerów
piątek, 06 maja 2022 13:07

Remont chodnika na ul. Grzybowo. Będzie mniej miejsc postojowych i kontraruch dla rowerów

 

Miasto Gniezno ogłosiło przetarg na wykonanie remontu chodników na trzech odcinkach ul. Grzybowo, które są wykonane z asfaltu. Ruch na ulicy też ma zostać uregulowany.

Mowa o fragmencie ul. Grzybowo od skrzyżowania z ul. Św. Jana do wjazdu dla karetek na teren szpitala przy ul. 3 Maja. W ramach założenia planuje się przede wszystkim przebudowę układu drogowego, obejmującego chodniki, ale docelowo także zmianę organizację ruchu. Sama jezdnia ma zostać zwężona.

Remontowi ma zostać poddany chodnik, który do tej pory był wykonany z asfaltu. Ma on zostać wykonany z ozdobnej kostki typu nova koloru białego. Jednocześnie też zredukowana będzie ilość miejsc dla samochodów, które teraz stawiane są ciągiem wzdłuż jezdni lub na chodnikach. Docelowo ma powstać 26 stanowisk w utworzonych zatoczkach postojowych, oznaczonych czerwoną kostką. Pomiędzy nimi w rejonie rosnących drzew mają powstać strefy biologicznie czynne. 

Wśród organizacji ruchu planuje się utworzenie kontraruchu rowerowego. Różni się tym od kontrpasa, że na jezdni nie jest on wydzielony pasem, a tylko ograniczonym malowaniem na nawierzchni. Rowery mogą się w tym miejscu poruszać pod prąd prawą stroną jezdni. W tym celu od strony ul. Łącznica wymalowane zostanie na skrzyżowaniu oznakowanie, umożliwiające taki zjazd w kierunku szpitala. 

Ponadto przejście dla pieszych, znajdujące się przy wjeździe do szpitala, zostanie podniesione i wyłożone czerwoną kostką. 

Zainteresowani realizacją zadania mogą składać oferty do połowy maja. Wykonanie ma nastąpić w ciągu czterech miesięcy od momentu podpisania umowy.

8 komentarzy

 • Link do komentarza bzyk poniedziałek, 09 maja 2022 21:39 napisane przez bzyk

  w tym rejonie znalezienie wolnego miejsca jest jak szóstka w totolotka, a miasto jeszcze zmniejsza liczbę stanowisk. Premia dla tego, kto to wymyślił w Urzędzie Miasta.

 • Link do komentarza Sli niedziela, 08 maja 2022 08:09 napisane przez Sli

  Kto był mądry inaczej i wymyślił zmniejszenie miejsc parkingowych? Ta liczba powinna się zwiększac.... Potem się dziwią że stare miasto wymiera......

 • Link do komentarza Sid sobota, 07 maja 2022 10:54 napisane przez Sid

  Świetny komentarz.

 • Link do komentarza wilk piątek, 06 maja 2022 18:19 napisane przez wilk

  I kolejna bzdurna inwestycja,ten KTO wymyśla w takich wąskich uliczkach na siłę BEZSENSOWNE KONTRAPASY dla rowerzystów,powinien dostać 10 lat więzienia,za celowe stwarzanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym !!!!!! Na takie bzdury pieniądze są,a drogi i chodniki dziurawe !!!! Sorry ,niedawno część pałatali......... A mieszkańcom się podwyższa wszystkie opłaty !!!!! Drużyna bajzlu i wszystko jasne !!!

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 06 maja 2022 18:18 napisane przez Mieszkaniec

  A czy powiat planuje jakieś naprawy chodników w Gnieźnie. Np ul. Witkowska lub Wrzesińska. Czy tam ktoś pracuje?

 • Link do komentarza Kto to wymyślił ? piątek, 06 maja 2022 15:27 napisane przez Kto to wymyślił ?

  Ale pomysły. I to podniesienie skrzyżowania. Chyba aby utrudnić ruch ambulansów oraz przyspieszyć ich zniszczenie. Już widzę pacjentów w tych samochodach i ratowników.

 • Link do komentarza centrum piątek, 06 maja 2022 15:08 napisane przez centrum

  To chyba prezent dla parkingu, który powstał przy ul. Łącznica.....

 • Link do komentarza Wojciech piątek, 06 maja 2022 13:22 napisane przez Wojciech

  Aha, kostka typu nova, czyli 38 rodzaj kostki użytej na terenie Starego Miasta

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane